Jak to zwykle bywa na Sandecji zawsze gra się ciężko. Tak też było dziś, gdzie podejmowaliśmy drugą drużynę sądeckiej drużyny juniorów młodszych, prowadzoną przez trenera Dariusza Peciaka. Ulegliśmy niestety lepszemu rywalowi z Nowego Sącza 4:0. Zobacz zdjęcia z meczu!

Blisko przez cały mecz zepchnięci byliśmy do defensywy, jednak w grze sądeczan również pojawiało się sporo niedokładności i przy odrobinie szczęścia udało by się nam coś trafić i stracić mniej goli. Ta drużyna Sandecji w porównaniu z rocznikiem 1995, który rozniósł nas na własnym boisku rok wcześniej - wyglądała słabo.

Pierwszy gol dla Sandecji nie powinien w ogóle paść i do przerwy powinien utrzymać się wynik remisowy. Niestety błąd przy łapaniu łatwej piłki popełnił Daniel Cygnarowicz, fatalny błąd naszego bramkarza wykorzystali gracze z Nowego Sącza. Daniel swój poważny błąd odkupił w późniejszych minutach kilkoma niewiarygodnymi interwencjami.

W tej pierwszej części meczu nas było stać tylko na 1 celny strzał, który oddał Artur Wielgus, piłka jednak po jego uderzeniu wylądowała w rękawicach bramkarza.

Wobec tego do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie Sandecji.

W drugiej części meczu gospodarze dołożyli jeszcze 3 bramki i pewnie zwyciężyli mecz. Jednak śmiało można powiedzieć, iż te gole to prezenty dla Sandecji. No być może przy ostatnim golu nie mieliśmy nic do powiedzenia, ale drugiego i trzeciego gola powinniśmy się ustrzec.

Na 2:0 gol padł z rzutu karnego, niepotrzebnie w polu karnym gracza Sandecji fauluje Jakub Kapała, arbiter wskazuje na wapno. Rzut karny pewnie wykorzystuje gracz Sandecji.

Następny gol padł po rzucie wolnym dla Sandecji. Mocno wstrzelona piłka na naszą bramkę, futbolówkę odbija Cygnarowicz spada ona na 7-metr gdzie w ogromnym zamieszaniu najlepiej odnajduje się gracz Sandecji który uderza piłkę na bramkę.

Czwarty gol wpada po pięknej akcji Sandecji, rozklepana nasza drużyna na własnej połowie, futbolówka wkońcu dociera na prawe skrzydło, tam idealne dośrodkowanie, piłka przelatuje na drugą stronę pola karnego, całą akcję zamyka napastnik Sandecji który strzałem z głowy dopełnia formalności.

Najlepsze okazje w tej drugiej połowie mieliśmy po dośrodkowaniach w pole karne z rzutów wolnych. Kilka krotnie futbolówka lądowała w rękach bramkarza, raz po dograniu Dominika Wielgusa głową uderzył Jakub Kantor, piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Sandecja Nowy Sącz II - ULKS Korzenna 4:0 (1:0) [JM]

Mecz bez kartek.

ULKS: D.Cygnarowicz - Ł.Kuzera, J.Kapała, P.Kaczmarek, M.Nika - D.Wielgus, J.Kantor I, K.Gargula, K.Grząbel (41 M.Pękała) - K.Baczyński, A.Wielgus.

Sandecja: F.Sowa - B.Gardol, R.Niemas, K.Słowik, M.Wawruszczak, J.Wojtarowicz, B.Szczęsny, P.Jankoś, J.Cempa, A.Szarek, P.Żuchowicz. Oraz: K.Rudnik, M.Nowak, B.Kołdras, M.Zawiślan, P.Marmon, J.Czernecki.

Sędziował: D.Konstanty (KS Nowy Sącz).