ULKS Kopalnią młodych talentów

   Zakończył się projekt ULKS Korzenna kopalnią młodych talentów, który realizowaliśmy dzięki pozyskanym środków w ramach konkursu "Sportowe SĄDECKIE - edycja 2024". Nasz klub zakupił piłki o wartości 1000zł oraz z tych funduszy w wysokości 6000zł opłaciliśmy przejazdy na mecze naszych juniorów m.in. mecze ligi wojewódzkiej do Krakowa (stadion Pogoń, Wieczysta), Ochojno (mecz z Profi Kraków), Nieciecza (mecz z Bruk-Bet), Wola Rzędzińska (mecz z Wolanią), Nowy Targ (mecz z Podhalem), Gorlice (mecz z Glinikiem). 

Gala Mistrzów ULKS Korzenna 2024

W dniu 25.06.2024r. odbyła się Gala Mistrzów ULKS Korzenna 2024. Na symboliczne zakończenie sezonu zostały zaproszone drużyny mistrzów: Szkolni Mistrzowie Polski, mistrzowie ligi juniorzy młodsi U-17, mistrzowie ligi trampkarze U-15 oraz mistrzowie ligi młodziki U-13. Dodatkowo ich rodzice oraz wyjątkowi goście. Na naszej gali działo się bardzo dużo! Nie brakowało dobrej zabawy, triumfalnych śpiewów, łez wzruszeń oraz wyjątkowych chwil!

Korzenna - Poprad 5:3

Młodziki z awansem do ligi regionalnej! W czwartkowe popołudnie pokonujemy bardzo dobrą drużynę Poprad Rytro, której dziękujemy za mecz oraz dodatkowo za mistrzowski szpaler, którym przywitano nas tuż przed meczem! Dziękujemy wszystkim naszym graczom oraz Trenerowi Patrykowi Stawiarskiemu za udaną rundę! Teraz pora na zasłużony odpoczynek, ale już w wakacje wracamy do ciężkich treningów! Przed nami teraz jeszcze większe wyzwania! Do zobaczenia!

Poprad - Korzenna 2:4

Trampkarze U-15 z awansem do Regionalnej Ligi! W swoim ostatnim meczu ligowym wygrywamy z Popradem Muszyna. Jednak aby wygrać, musieliśmy przeciwstawić się bardzo dobrze grającej drużynie gospodarzy! Znowu pokazaliśmy charaktery i mimo tego, że przegrywaliśmy w tym meczu byliśmy w stanie wyrównać a następnie wyjść na prowadzenie i już tego nie wypuścić! Po meczu na stadionie wystrzeliły szampany! Wielkie podziękowania i gratulacje dla całej drużyny za mecz i cały wspaniały sezon! Więcej niebawem!

Seniorzy w przeciwieństwie do juniorów tej wiosny jeszcze nie zapunktowali! Przegrywamy na własnym boisku, pierwszy raz w tym sezonie.  Naszą "korzeńską twierdzę" zneutralizował lider tabeli LKS Zagórzany! Trzymaliśmy się prawie do końca pierwszej połowy, kiedy to straciliśmy bramkę z rzutu karnego. Dwie kolejne padły już w końcówce meczu, kiedy to całkowicie zaryzykowaliśmy - otwierając się.   Dziękujemy za walkę! Za tydzień sobotnia potyczka w Kobylance.

Więcej…

Seniorzy

Juniorzy starsi wciąż punktują! Tym razem zremisowaliśmy na własnym stadionie z Dunajcem Nowy Sącz! Punkt szanujemy, aczkolwiek po samym meczu mieliśmy wielki niedosyt! Prowadząc 2:0, w końcówce straciliśmy dwie bramki po stałych fragmentach gry, co nie jednego mogło boleć! Dunajec walczył do końca, ale ostatecznie padł zasłużony remis!  Początek naszych juniorów wiosną można uznać za udany, w dwóch meczach uzyskaliśmy aż 4 punkty! Za tydzień jedziemy na piękne obiekty Bruk-Bet Termalica w Niecieczy!

Więcej…

Juniorzy starsi

Przegrywamy w swoim pierwszym meczu nowej rundy! Po wyrównanym spotkaniu ulegamy 1:0 drużynie Zyndrama Łącko. Graliśmy na na nowym stadionie w Łącku ze sztuczną trawą. Obiekt robi fenomenalne wrażenie, czego serdecznie gratulujemy gospodarzą.  Mecz był słaby w naszym wykonaniu, aczkolwiek nie brakowało dogodnych okazji, nawet tych stuprocentowych. Dobrze w tym meczu bronili bramkarze, golkiper z Łącka nie dał się zaskoczyć ani razu, zaś nasz bramkarz mimo wielu niezłych interwencji raz niestety musiał skapitulować. Dla nas był to ważny mecz, patrząc na układ w tabeli, niestety nie udało się zdobyć chociażby punktu. To już historia, przed nami jeszcze 12 innych spotkań w których musimy szukać punktów! Za tydzień w Wielką Sobotę podejmować na własnym boisku będziemy lidera rozgrywek - LKS Zagórzany! 
 

Więcej…

Seniorzy

Historyczny dzień w naszym klubie! Juniorzy starsi U-19 pokonują jedną z najlepszych drużyn w MLJS Garbarnię Kraków!  Nie licząc Puszczy Niepołomice i Hutnika Kraków, które awansowały już do wyższej ligi, to obecnie Garbarnia posiada miano najmocniejszej drużyny ligi! Tak zrobiliśmy to - pokonaliśmy trzecią drużynę jesiennej rundy!  Warto podkreślić, że na tą wygraną zasłużyliśmy, patrząc na przebieg całego meczu, stworzyliśmy więcej dogodnych okazji do zdobycia bramki niż faworyzowany rywal!  Zwycięstwo zostało wyszarpane w nieprawdopodobnych okolicznościach. Cała durżyna zasługuje na ogromne słowa uznania, jednak dziś mieliśmy na boisku dwóch bohaterów. Pierwszy z nich to nasz bramkarz Łukasz Jamróz, który bronił bardzo skutecznie a w okolicy 80 minuty obronił rzut karny! Drugi to Kapcer Krok, który w 88 minucie uderzył piłkę głowa z okolic 18 metrów od bramki następnie został powalony przez bramkarza przyjezdnych. Kacper stracił przytomność, ale na szczęście ją odzyskał i całkowicie ocknął się dopiero w karetce pogotowia! Czuje się dobrze. Wielki szacunek Panowie za walkę, determinację. Pokazaliśmy, że jak się chce to można! Już nie możemy się doczekac kolejnych Waszych meczy! 

Więcej…

Juniorzy starsi

Za nami już ostatni sparing tej zimy! Znowu graliśmy na boisku ze sztuczną trawą w Gorlicach, tym razem przy światłach! W meczu z liderem klasy A Gorlice - LKS Uście Gorlickie zagrało, aż 22 zawodników ULKSu Korzenna podzielonych na dwie jedenastki. Każdy z nich zagrał równie 45 minut. W pierwszej połowie grała zespół głównie złożony z seniorów, w drugiej sami juniorzy U-19. Znacznie lepiej spisali się ci drudzy. Mecz ostatecznie przegrywamy, jednak nie wynik był tutaj najważniejszy. Okres przygotowawczy pomału zamykamy, zarówno dla seniorów jak i juniorów! Za tydzień pierwsze kolejki ligowe! Juniorzy U-19 z MLJS zagrają z Garbarnią Kraków na własnym boisku w sobotę, zaś seniorzy zainaugurują swoją ligę okręgową w Łącku w niedzielę! 

Więcej…

Seniorzy

Trzeci sparing seniorów za nami! Tym razem gościliśmy na przepięknym stadionie ze sztuczną trawą w Gorlicach! Naszym rywalem był V ligowy zespół GKS Gromnik. Był to sparing bardzo dobry w naszym wykonaniu, mimo iż nie ustrzegliśmy się błędów, Trener Konrad Porębski po rozegranym meczu był zadowolony z postawy całej drużyny.  Za tydzień kolejny raz zagramy w Gorlicach, naszym rywalem będą rezerwy Unii Tarnów.  

Więcej…

Seniorzy

Dobiega końca realizacja projektu "Żyjmy zdrowo na sportowo" dofinasowanego z programu rządowego Mikro Granty 2 prowadzonego przez operatora Orły Sportu, środki pochodzą z budżetu państwa - konkretnie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach tego programu klub ULKS Korzenna dostał dofinansowanie w kwocie 15000zł, przy wkładzie własnym 1502,55zł. Przeprowadzono 126 godzin zajęć przez na grupach U-14 oraz U-12 przez dwóch licencjonowanych trenerów Konrada Kuzerę oraz Patryka Stawiarskiego, ten pierwszy dodatkowo prowadził zajęcia z bramkarzami. Oprócz zajęć piłkarskich odbywały się też zajęcia z motoryki i gimnastyki na sali fitness przy Centrum Sportu i Rekreacji w Korzennej. Zajęcia odbywały się cyklicznie w poniedziałki i środy, zajęcia z bramkarzami w piątki. W ramach projektu zakupiono piłki oraz wodę. Projekt realizowany był od 15.09.2023 (działania przygotowawcze) do dnia 30.11.2023r.

Więcej…

Młodziki podobnie jak i nasi juniorzy starsi w minionym weekendzie przegrywają swój ostatni mecz w kiepskim stylu! Był to już ostatni pojedynek wszystkich naszych drużyn w tym sezonie! Naszym pogromcą okazała się lepsza tego dnia Beskidzka Akademia Piłkarska, której gratulujemy zwycięstwa w tym meczu! Spotkanie odbyło się na grząskim, jesiennym boisku w Ropie. Przed nami teraz zasłużony odpoczynek po długim, wyczerpującym sezonie w Regionalnej Lidze Młodzików, gdzie zakończyliśmy zmagania w dolnej części tabeli. Dziękujemy za cały sezon wszystkim naszych zawodnikom, z których wielokrotnie mogliśmy być dumni!

Więcej…

Projekt Młoda Korzenna

Juniorzy starsi kończą rudę jesienną! Przegrywamy w ostatnim meczu z Podhalem Nowy Targ! rundę w wymagającej lidze małopolskiej kończymy w dolnej części tabeli z nadziejami na lepszy wynik na wiosnę, na który na pewno nas stać. Dziękujemy wszystkim graczom za całą rundę! Teraz czas na odpoczynek!
 
 

Więcej…

Juniorzy starsi

Znakomite zakończenie rundy jesiennej! Seniorzy pokują na własnym boisku faworyta tego meczu, czołową drużynę ligi Skalnik Kamionka Wielka! Mecz wygrywamy po dwóch trafieniach w drugiej połowie. Konrada Krasińskiego z rzutów wolnych! Runda która się kończy była "dziwna". Nasza drużyna nie zdobyła ani jednego punktu na wyjeździe, ale z drugiej strony ani razu nie przegraliśmy u siebie! Stadion w Korzennej to jeszcze w tym sezonie nie zdobyta twierdza przez naszych rywali! Brawo za to spotkanie dla całej drużyny jak i za całą rundę!
 

Więcej…

Seniorzy

Najbliższy mecz


Wszystkie mecze drużyny Seniorów ULKS Korzenna w tej rundzie dobiegły końca!

Ostatnia kolejka

Najbliższy mecz JS


Wszystkie mecze drużyny U-19 ULKS Korzenna w tej rundzie dobiegły końca!

Najbliższy mecz JM


Wszystkie mecze drużyny U-17 ULKS Korzenna w tej rundzie dobiegły końca!

Najbliższy mecz TR


Wszystkie mecze drużyny U-15 ULKS Korzenna w tej rundzie dobiegły końca!

Najbliższy mecz MŁ


Wszystkie mecze drużyny U-13 ULKS Korzenna w tej rundzie dobiegły końca!
Zadanie: "ULKS Korzenna kopalnią młodych talentów"

PATRONAT HONOROWY: TADEUSZ ZAREMBA - STAROSTA NOWOSĄDECKI
Zadanie zrealizowano w ramach konkursu "Sportowe SĄDECKIE - Edycja 2024" przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego 

 
 

  Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki