Seniorzy ULKS Korzenna, po świetnym meczu pokonują lidera klasy A Łososia Łososinę Dolną! Goście dziś przegrywają po raz pierwszy w tym sezonie, ich seria 26! meczy bez porażki została w końcu przerwana na boisku w Korzennej. Wielki szacunek dla całej DRUŻYNY za kapitalny mecz, walkę, zaangażowanie!

Rekordowo dużo kibiców zebrało się tego dnia na stadionie w Korzennej. Dawno tak sporej liczby widzów nie kibicowało naszym seniorom. Sporo również kibiców przyjechało z Łososiny Dolnej, by oglądać ten szlagier rundy. Bo tak śmiało można nazwać pojedynek lidera z drugim zespołem sądeckiej klasy A. Wyjątkowy dzień, rocznica 100lat odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obydwie ekipy przygotowane do meczu, obydwie mocne jedenastki gtowe… niestety wszystko psują sędziowie z Nowego Sącza… którzy spóźniają się na ten tak ważny mecz! Spotkanie dopiero rozpoczyna się po upływie 20 minut.

Mocno zmotywowana ekipa ULKSu Korzenna, w pierwszej połowie tego meczu gra znakomicie. Praktycznie ani razu nie pozwalamy liderowi zagrozić naszej bramce. Gramy perfekcyjnie w defensywie, a od czasu do czasu wyprowadzamy groźne akcje. Długo utrzymuje się bezbramkowy wynik aż do 40 minuty tego meczu.

Wtedy to przepięknego gola zdobywa najmłodszy gracz na boisku, nasz wielki talent – Konrad Kuzera. Po składnej akcji futbolówka dociera do naszego snajpera, który jest niepilnowany na około 25 metrze skąd oddaje piekielnie mocy, soczysty strzał. Futbolówka szybuje idealnie w okienko bramki pod samą poprzeczkę bezradnego Świderskiego. Gol marzenie! Tak piękny w tak ważnym meczu i momencie!

Zaledwie kilka minut później, ponownie fenomenalny Konrad Kuzera trafia po raz drugi. Tym razem z jeszcze większej odległości i z bardziej ostrego kąta! Wielu twierdziło, że Konrad próbował dośrodkowywać… nic takiego, on zauważył lekko wysuniętego bramkarza i z ziemną krwią celnie przymierzył. Piłka po rękach bramkarza wpadła do bramki! Te dwa gole to kolejno 23 i 24 gol Konrada w klasie A w tej rundzie! Pierwsza połowa kończy się korzystnym wynikiem dla gospodarzy 2:0.

Druga część meczu, już bardziej wyrównana, nawet z lekką przewagą gości. Łosoś znacznie bardziej próbował zagrażać naszej bramce. Jednak tego dnia, byli bezradni. Po raz pierwszy w  tym sezonie gracze z Łososiny nie potrafili trafić bramki w meczu! Faktem stało się, że wychowanek Łososia w naszej bramce, Arek Kulpa zachował w tak ważnym meczu czyste konto!

Stało się! Łosoś w końcu znalazł swojego pogromcę! Mimo wszystko, wielki szacunek dla drużyny Łukasza Schreinera, która wyśrubowała kapitalną serie meczy bez porażki. Mimo przegranej to Łosoś zakończy rundę jesienną na pierwszym miejscu. My tuż za nimi.

Wielki podziękowania dla wszystkich graczy ULKSu za wspaniałą grę, ogromne zaangażowanie! Marzyło by się, aby nasza postawa zawsze wyglądała tak jak podczas tego meczu. Gratulujemy zwycięstwa! Pozostał nam do rozegrania jeszcze jeden mecz zaległy z LKS Ubiad, jednak to spotkanie w tym roku się nie odbędzie. Rywale z Ubiadu nie chcą grać i za pozwoleniem OZPN w Nowym Sączu przełożyli mecz na wiosnę. Czas na zasłużony odpoczynek!

ULKS Korzenna - Łosoś Łososina Dolna 2:0 (2:0)

1:0 K.Kuzera 40 (as. P.Stawiarski),

2:0 K.Kuzera 43 (as. P.Stawiarski).