Wspaniała seria seniorów meczy bez porażki ULKSu Korzenna została w końcu przerwana! Przegrywamy z bardzo dobrze grającą w tym sezonie ekipą Harta Tęgoborze w deszczowym meczu na własnym stadionie! Oznacza to, że Hart przeskakuje nas w ligowej hierarchii i to on będzie piastował drugie miejsce w tabeli!

W tym spotkaniu w naszej ekipie zabrakło 3ech bardzo ważnych ogniw. Bramkarza Arkadiusza Kulpy, którego z konieczności musiał zastąpić Albert Szczerba, więc i z niego nie mogliśmy skorzystać. Do tego niespodziewanie na zbiórce przedmeczowej nie pojawił się świetnie grający w tej rundzie Przemek Rosiek. Ciężko bez tak ważnych graczy, rywalizować z takim rywalem jaki jest obecnie Hart Tęgoborze.

Pierwsza połowa 0:0, Korzenna oddała jeden celny strzał. Konrad Krasiński super uderzył z rzutu wolnego, jednak świetnie to uderzenie obronił golkiper z Tęgoborzy.  Niestety, był to w tym meczu nasz jedyny celny strzał... W ofensywie graliśmy kiepsko, nie potrafiliśmy skonstruować dobrej akcji, a tym bardziej zakończyć takową strzałem! Znakomicie graliśmy w defensywie, rozbijaliśmy ataki rywala.

W drugiej połowie jednak nasza obrona została zaskoczona. W okolicy 70 minuty, rzut wolne z prawej strony pola karnego, wrzutka płaska na 5 metr, do piłki dobiega Hajduga, który celnym strzałem pakuje piłkę do bramki. Zaledwie po kilku chwilach, kiedy to w głowach graczy z Tęgoborzy był entuzjazm po zdobyciu pierwszej bramki - wpada drugi gol! Świetna kontra gości, Rosiek w końcowej fazie akcji podaje do Kociołka, który pokonuje naszego bezradnego bramkarza i mamy 0:2.

Do końca meczu, wynik już się nie zmienił. Hart jeszcze kilka razy zagroził naszej bramce, jednak nie skutecznie. Wygrała dziś drużyna lepsza, która w całości kontrolowała dzisiejszy mecz. Gratulujemy naszym rywalom dobrej postawy i życzymy powodzenia w kolejnych meczach! My szybka regeneracja sił, głowy do góry - najbliższy mecz tuż tuż, kolejna trudna przeprawa- w niedziele 5 maja gramy w Łącku z miejscowym Zyndramem, który w ostatnim sowim meczu pokonał lidera z Łososiny Dolnej!

ULKS Korzenna - Hart Tęgoborze 0:2 (0:0)

1:0 Michał Hajduga 70 (as. P.Kociołek),

2:0 P.Kociołek 72 (as. Sz.Rosiek).

Żółte kartki: K.Krasiński, A.Szeliga, D.Widlak - K.Gródek.

ULKS: A.Szczerba - J.Kantor, T.Kuzera, K.Bajorek, A.Szeliga - T.Krok, M.Kantor, K.Krasiński, P.Szambelan (74 P.Mróz) - P.Stawiarski, D.Widlak (65 K.Baczyński).

Sędziował: W.Gargula (KS Nowy Sącz).