Świetnie spisała się w środowe popołudnie drużyna juniorów ULKSu Korzenna, która bardzo wysoko pokonała mistrza I Ligi limanowskiej – Krokusa Przyszową! Rywal w dzisiejszym meczu nie miał szans, nasi gracze zaaplikowali im aż 8 goli! Brawa za bardzo dobrą postawę i wypunktowanie rywala!

Jak przystało na baraże do tego spotkania przystąpiliśmy w najmocniejszym możliwym składzie. Niestety po upływie zaledwie kilku minut boisko zmuszony był opuścić nasz podstawowy defensor Adrian Szeliga z powodu kontuzji kolana, w jego miejsce zameldował się Jakub Kantor!

W tym spotkaniu Korzenna rozbiła swojego rywala. Nie spodziewaliśmy się, że rywal zaprezentuje się w tym meczu aż tak słabo. Oczywiście nie ułożył się im ten mecz, bowiem szybko stracona bramka, jeszcze samobójcza, za chwile druga – może podciąć skrzydła. Ale trzeba sobie uczciwie powiedzieć, ze piłkarsko przewyższaliśmy rywala o dwie ligi, gościom brakowało też momentami zaangażowania, które jak przyssało na mecz barażowy wypada mieć. Do tego fakt grania w 10-tkę od 30 minuty – Korzenna musiała ten mecz wygrać wysoko.

Przeważaliśmy praktycznie cały mecz, Krokus skupił się głównie na grze z kontry, gdzie posyłał długie piłki na swojego lidera Kamila Zielińskiego, którzy trzeba przyznać ma niesamowity potencjał. To właśnie on w swoim klubie zdobywa większość goli w drużynie seniorów czy juniorów. Dziś w Korzennej dobrze był powstrzymywany i nie mógł nic za wiele pokazać.

Korzenna grała dobrze, z polotem z ogromnym zaangażowaniem, jedyny błąd jaki popełniliśmy to ten, gdzie w polu karnym przypadkowo Przemek Rosiek zagrał piłkę ręką. Sędzia odgwizdał karnego, którego Krokus wykorzystał przy stanie 5:0. Ogromną jakość dali też młodzi zmiennicy, którzy dobrze zaprezentowali się w drugiej połowie meczu. Dokładny przebieg meczu prezentuje rozpiska bramek, oraz film video!

Gratulacje i podziękowania dla naszej drużyny! Mecz z Krokusem to już historia, przed nami teraz najważniejszy pojedynek z Orkanem Raba Wyżna! Mecz, we wtorek 18.06.2019r. na stadionie w Korzennej. Zapraszamy wszystkich kibiców!

ULKS Korzenna - Krokus Przyszowa 8:1 (5:1)

1:0 samobójcza 4 (as. K.Kaczmarek),

2:0 J.Turski 13 (as. K.Kaczmarek),

3:0 J.Turski 25 (as. Sz.Baziak),

4:0 J.Kantor 36 (as. P.Rosiek),

5:0 G.Mróz 41 (as. K.Kaczmarek),

5:1 Krokus (z rzutu karnego),

6:1 samobójcza 59 (as. P.Wielgus),