HISTORIA KLUBU SPORTOWEGO Z KORZENNEJ

Początki klubu sportowego w Korzennej sięgają czasów powojennych. Rok 1947r. uznany został za początki koła LZSu w Korzennej. Jednak od okresu czasów po drugiej Wojnie Światowej do lat 1970-ych brak jakichkolwiek danych na temat działalności sportowej w Korzennej.

W latach 60-tych do Korzennej ze Śląska przybywa Kazimierz Podobiński, to on zaczyna angażować się w sprawy ówczesnego LZSu. Szybko staje się Przewodniczącym Koła i zaczyna działać. Przez kolejne kilkadziesiąt lat będzie działał dla dobra korzeńskiego sportu, piłki nożnej i młodzieży. Od tego czasu historia klubu z Korzennej to będzie Kazimierz Podobiński, który prawie całe swoje życie podporządkował klubowi sportowemu w Korzennej. Bez jego nieustannych starań, walki, ciężkiej pracy, mimo ogromnych trudności – nie było by tego wszystkiego co dziś można zobaczyć na obiekcie klubu sportowego w Korzennej.

Kazimierz Podobiński, rok 20121972r.

 W dniu 18 lutego 1972r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze z udziałem członków Koła oraz zaproszonych gości, m.in. Piotr Konar – Kierownik MBM w Korzennej, oraz Mieczysław Cisowski – kierownik szkoły. W związku z odejściem byłego przewodniczącego LZSu Jana Kusiaka do wojska wybrano nowy Zarząd w składzie: Przewodniczący Kazimierz Podobiński, Zastępca: Anna Baran, Sekretarz: Marian Kuzera, Skarbnik: Andrzej Jasiński, Gospodarz sprzętu: Marek Pater. Komisja rewizyjna: Wiesław Śpiewak – Przewodniczący oraz członkowie Andrzej Górka i Józef Bochuja.

1973r.

Korzenna staje się Gminą 1 stycznia 1973 roku. W miejscowości Korzenna mieści się siedziba Urzędu Gminy, Poczty, Policji, Ośrodka Zdrowia wraz z apteką, Banku Spółdzielczego, OSP Korzenna oraz Gminnej Spółdzielni „SCH”. W bardzo kiepskim stanie wygląda sytuacja LZSu. Końcem roku 1973 w listopadzie odbyło się kolejne zebranie sprawozdawcze wyborcze. Wybrano wtedy nowy Zarząd w składzie: Przewodniczący: Kazimierz Podobiński, Zastępca: Julian Górka, Sekretarz: Józef Górka, Skarbnik: Andrzej Jasiński, Gospodarz sprzętu: Marian Kuzera oraz Marian Gołąb. Komisja rewizyjna: Boroński Jan – Przewodniczący oraz członkowie Józef Kłeczek i Roman Makrenek. Nowy zarząd musiał borykać się jednak ze sporymi trudnościami, brakowało pieniędzy, konkretnego zaplecza sportowego, sprzętu, a były spore chęci i mimo tak ogromnych problemów – pojawiły się całkiem dobre wyniki.


W korzeńskim ogniwie LZS prowadzone są sekcje: piłka nożna, siatkówka i lekkoatletyka. W tym okresie nasza drużyna piłkarska bierze udział w rozgrywkach klasy „C” PZPN. Istniała również piłkarska grupa trampkarzy. Pozostałe sekcje siatkówki i lekkoatletyki, brały udział tylko w zawodach gminnych.  Mecze rozgrywano na boisku sportowym za remizą strażacką w centrum Korzennej. Mniej więcej w miejscu gdzie dziś wybudowano „Amfiteatr”, tuż za obecnym budynkiem Urzędu Gminy, który jeszcze wtedy nie istniał. Stadion na którym rozgrywane są mecze nie spełniał wymogów do rozgrywania meczów ligowych. Boisko było za małe, nie równe, grząskie, położone na terenie podmokłym a podczas opadów deszczu nie nadawało się zupełnie do grania. Sporo pracy wkładali każdego dnia młodzi zawodnicy klubu, aby doprowadzić stadion do jakiejkolwiek używalności. Kiepskie boisko było głównym problemem ówczesnego zarządu, który za główny cel postawił sobie budowę nowego obiektu.


Już wtedy rozpoczęto pierwsze konkretne starania o budowę nowego obiektu sportowego w Korzennej. Ówczesny Prezes Koła LZS Korzenna Kazimierz Podobiński po wielu miesiącach trudnych starań podpisuje umowę dzierżawy z Honoratą Kakuba oraz Franciszkiem Golonką na wydzierżawienie ich działek gruntowych pod budowę nowego stadionu w Korzennej. Wydzierżawiony teren był obszarem zalewowym i podmokłym, długo dyskutowano gdzie dokładnie zlokalizować stadion oraz budynek Pawilonu Sportowego.


Sporym problemem było również brak odpowiedniego sprzętu sportowego oraz zaplecza. Dotacje z Gminy były bardzo niskie. Nie było miejsca gdzie można by było rozłożyć nawet stół do tenisa stołowego. Brak sali gimnastycznej zmuszał zarząd do wynajmowania takowej sali w sąsiedniej Lipnicy Wielkiej, gdzie w okresie zimy trenowała drużyna piłkarska. Niestety wiązało się to z kosztami, bowiem ówczesny dyrektor szkoły pobierał opłaty za korzystanie z sali. Salę wynajmowano przez kilka lat, spisywano specjalne umowy, sprzątaczki szkoły wystawiały LZSowi rachunki za usługi sprzątania. Ciekawostką jest, że w umowie pośród wielu zapisów znalazł się taki zapis, który mówił o zakazie gry na hali w piłkę nożną.


Pojawiały się również problemy z przewozem drużyny piłkarskiej na mecze wyjazdowe. Brak większych zakładów pracy posiadających samochody w Gminie Korzenna, zmuszał zarząd do wynajmowania samochodów z Nowego Sącza. Zarząd robił co mógł, było to ogromnym problemem przez wiele lat. Pisano prośby m.in. do Podhalańskich Zakładów Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego w Nowym Sączu o przydzielenie bezpłatnego samochodu, który pozwolił przewieść zawodników na mecz wyjazdowy. Takie prośby popierał Komitet Gminny PZPR – pod nim podpisywał się ówczesny I sekretarz KG PZPR Józef Uryga.


Z nielicznie zachowanych dokumentów udało się odnaleźć kadrę z wyjazdowego meczu do Piwnicznej z dnia 29.04.1973r. W tym spotkaniu w podstawowej jedenastce wystąpili: Biskup Jan, Stefan Bieniek, Henryk Abram, Zbigniew Golonka, Andrzej Jasiński, Zbigniew Gołąb, Marian Kuzera, Józef Rosiek, Józef Łukasik, Franciszek Bieniek, Jak Nowak. Gracze rezerwowi: Marian Pater, Jerzy Cygnarowicz, Marian Gołąb, Stanisław Kantor. W tym okresie grali ponadto: Seweryn Bieniek, Jan Szczerba, Stanisław Biskup, Stanisław Golonka, Jan Kakuba, Tadeusz Zając.
Z zachowanych delegacji sędziowskich wynika, że nasza drużyna w sezonie 1973/74 grając w C klasie rywalizowała wtedy m.in. z drużynami: Kamionka, Nawojowa, Gołkowice, Zawada, Wojnarowa, Łęka, Łososina, Krynica, Cyganowice, Muszyna i Piwniczna.

1974r.

Duże problemy powodowały, że rok później znowu uległ zmianom zarząd klubu. Niezłomny w swoich działaniach był ówczesny Przewodniczący LZS Korzenna Kazimierz Podobiński. On nieustannie był przewodniczącym LZSu, zmieniały się tylko pozostałe osoby w zarządzie klubu. Zastępcą przewodniczącego był Jan Boroński, sekretarzem Kazimierz Łukasik, skarbnikiem Józef Kuzera a gospodarzem sprzętu Stanisław Kasprzyk. Skład komisji rewizyjnej to: Marian Janusz, Szczepan Kożuch oraz Stanisław Szczerba. Głównym celem w tych latach zarządu było przyspieszenie formalności ze współpracą z Urzędem Gminy dotyczących budowy nowego boiska sportowego, oraz rozwiązanie sprawy z aktualnym boiskiem, które nie nadawało się do rozgrywania meczów ligowych.

1975r.

W dokumentach klubowych zachował się terminarz z sezonu 1975/76, a więc z tego sezonu, w którym udało się awansować z klasy C do klasy B! LZS Korzenna okazała się wtedy najlepsza a rywalizował z takimi drużynami jak: LZS Żegiestów, LZS Nawojowa, LZS Cyganowice, LZS Piwniczna, LZS Biegonice, LZS Wojnarowa, LZS Kamionka Wielka, LZS Łęka, LZS Łososina Dolna, KTH Krynica oraz LZS Jazowsko. Znane są też niektóre wyniki z tego sezonu np. Korzenna – Kamionka 3:0, Wojnarowa – Korzenna 2:2, Korzenna – Łososina 3:1, Piwniczna – Korzenna 1:3, Korzenna – Jazowsko 5:4, Żegiestów – Korzenna 4:2.

 

Zdjęcia z lat 70-tych (kliknij, aby powiększyć)

 1. 2. 3.

Na zdjęciu nr. 1: Górny rząd od lewej: Gołąb Zbigniew, Szczerba Jan, Stawiarski Zdzisław, Nowak Jan,  Abram Henryk, Gołąb Marian, Bieniek Seweryn, Trener Wójs Bogdan. Dolne rząd od lewej: Zając Adam,  Łukasik Józef, Łukasik Jan.  Na zdjęciu nr. 2: Pater Marian (po lewo),  Abram Henryk (po prawo). Na zdjęciu nr. 3: Stoją: Cygnarowicz Jerzy, Olszyński Stanisław, Golonka Stanisław, Podobiński Kazimierz. Na dole: Marian Kuzera.

 

 

1976r.

Korzenna, lata 70-te. Fot: Zigniew Purgal

Awans z  klasy „C” do klasy „B” zmusił zarząd klubu do poszukiwania boiska zastępczego, ponieważ obecny plac gry nie spełniał wymogów PZPN do rywalizacji w B klasie. Prośbę o rozgrywanie meczy złożono ówczesnemu Prezesowi LZS Orzeł Wojnarowa Antoniemu Susowi, który jednak nie wyraził zgody na granie na boisku Orła w Wojnarowej. Zmusiło to zarząd klubu do wynajęcia boiska do rozgrywania meczów ligowych jako gospodarz w odległej Łososinie Dolnej. Z dala od domu w roli gospodarza występowaliśmy w sezonach 1975/76, 1976/77 oraz jesień sezonu 1977/78, jak łatwo policzyć grano na obczyźnie w roli gospodarza aż 2 i pół sezonu. Wiązało się ze sporymi wydatkami.

Na boisku w Łososinie Dolnej grano do czasu wybudowania i oddania do użytku nowego obiektu sportowego, usytuowanego w „dolnej” części Korzennej tuż przy granicą z miejscowością Niecew z którego korzystamy do dnia dzisiejszego. Początkowo był zamysł, aby stadion był większy niż obecny, z okalającą go bieżnią i usytuowany miał być wzdłuż drogi powiatowej. Jednak niedogadanie się z właścicielami działki, na której dziś stoi market „Biedronka” sprawiało iż stadion odwrócono.


W tym czasie LZS Korzenna posiadał również drużynę trampkarzy, która zwykle rywalizowała w ten sam dzień tuż przed meczem seniorów. Drużyna trampkarzy wygrała swoją ligę i wystąpiła w barażu o awans do ligi wojewódzkiej. Niestety awansu nie wywalczyła, ponieważ lepszą drużyną okazała się ekipa z Barcic. Trampkarze naszego LZSu grali m.in. z drużynami: Grybów, Stróże, Łęka. Zachowała się lista z jednego meczu wyjazdowego naszych trampkarzy do Grybowa z dnia 16.05.1976r. We wspomnianym meczu wystąpili: Stanisław Krasiński, Roman Szafrański, Tadeusz Wielgus, Bogdan Zając, Stanisław Wojtarowicz, Edward Krasiński, Stefan Szczerba, Medard Makrenek, Janusz Zając, Jan Kawka, Stanisław Olszyński, Tadeusz Matusik, Andrzej Gargas i Krzysztof Oracz.


W 1976r. rozpoczęto budowę Gminnego Ośrodka Rekreacji w Korzennej. W zakresie prac wtedy wykonanych było: Ukształtowanie terenu, budowa trawiastego boiska do gry w piłkę nożną, wykonanie odwodnienia terenu, budowa ogrodzenia, budowa trybun, budowa bieżni cztero-torowej, budowa boiska do piłki ręcznej i siatkówki oraz budowa pawilonu sportowego. Wartość budowy wyniosła blisko milion złotych, jedna trzecia kosztów to wartość czynów społecznych. Ponad połowę kosztów przy całej budowie pokrył „Totalizator Sportowy”, który w tamtych czasach wspierał polski sport i budował obiekty sportowe. Budowa stadionu oraz zaplecze to wytężona praca wielu ludzi, koordynowanych przez Kazimierza Podobińskiego, który w tym czasie z wielkim trudem ale z ogromnym zaangażowaniem załatwiał wszystko co było związane z budową.

W tym miejscu warto wspomnieć o dwóch osobach, bez których pomocy nie było by dziś pięknego obiektu w Korzennej, byli to: Franciszek Czuchra – ówczesny Dyrektor Wojewódzkiego Komitetu Kultury Fizycznej i Turystki (WKKFiT) w Nowym Sączu oraz Stanisław Skupień – Sekretarz Powiatowej Rady LZSów.


Mimo prac związanych z budową nowego obiektu sportowego, kontynuowano rozgrywki naszej drużyny w klasie B na boisku w Łososinie Dolnej. Dotacja z Urzędu Gminy w tamtym czasie wynosiła zaledwie 29000 zł. Środki te nie wystarczały na działalność związaną z prowadzeniem koła. Tylko oszczędnie prowadzona gospodarka finansowa koła LZS i dobra organizacja zarządu pozwoliły przetrwać w tym niezwykle ciężkim okresie.

 

1977r.

Dzięki ogromnemu uporowi zarządu klubu, oraz wielu godzin prac w czynie społecznym, wiosną w roku 1977 oddano do użytku oficjalnie Ośrodek Sportu w Korzennej. Jednak jeszcze w pełni nie dało się korzystać z obiektu. Pierwszy oficjalny mecz rozegrano dopiero na wiosnę następnego roku. Również pozostały jeszcze prace związane z dokończeniem budowy Pawilonu Sportowego. W miejscu gdzie nie było nic, prócz bagna na którym rósł tatarak, po kilku latach ogromnej pracy powstał wspaniały obiekt, z piękną murawą która służy przez kolejne 40 lat i w dalszym ciągu korzystamy z niej do dnia dzisiejszego!

Okolice stadionu, koniec lat 70-tych. Fot: Zigniew Purgal

1978r.

W roku 1978r. zarząd klubu tworzyli: Kazimierz Podobiński, Józef Łukasik, Andrzej Jasiński, Zbigniew Purgal oraz Zdzisław Stawiarski. Dotacja od Urzędu Gminy na działania klubu w tym roku wynosiła 38 tyś. złotych. W sezonie 1978/1979 drużyna seniorów LZS Korzenna ponownie występowała w C klasie. W tym czasie posiadała dwie drużyny młodzieżowe. W klasie B występowali juniorzy zaś trampkarze w sądeckiej grupie trzeciej.


Był to rok w którym po raz pierwszy rozegrano oficjalny mecz na nowo wybudowanym stadionie. Ten pamiętny mecz seniorzy Korzennej rywalizowali z Zawadą Nowy Sącz, spotkanie zwyciężyliśmy 2:1. W tym roku drużyny piłkarskie LZSu rozegrały około 60 meczy, łącznie z towarzyskimi. Wtedy w Korzennej liczyła się tylko piłka nożna, inne dyscypliny praktycznie w ogóle nie były uprawiane, tłumaczono to trudnymi warunkami bazowymi. Liczono jednak na poprawę i zainteresowanie się innymi sportami wraz z budową nowego obiektu.


Jak wynika z komunikatu końcowego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Wojewódzkiej Federacji Sportu w Nowym Sączu za rundę jesienną sezonu 1978/1979 drużyna trampkarzy LZSu Korzenna została wycofana z ligi ponieważ sześciokrotnie nie wstawiła się na zawody. Podobne problemy miały inne drużyny m.in. Grybovia oraz Bobowa i całą ligę anulowano.


Do seniorskiej drużyny w klasie C zgłoszeni byli m.in.: Tadeusz Bochenek, Józef Mółka, Kazimierz Mółka, Jan Jarosz, Marian Świerad, Ryszard Wierzbanowski, Józef Żuchowicz, Janusz Adamczyk, Józef Adamczyk, Marek Chronowski, Józef Gołąb, Stanisław Gołąb, Jacek Rola.

1979r.

W 1979r. podpisano porozumienie dotyczące zasad wykorzystywania powstałego Pawilonu Sportowego w Korzennej pomiędzy Urzędem Gminy w Korzennej reprezentowany przez Stanisława Głąba – Sekretarza Gminy a Czesławem Kosińskim oraz Kazimierzem Podobińskim reprezentujących LZS w Korzennej. W budynku w tym okresie swoje siedziby miały Urząd Gminy w Korzennej, Rada Gminna LZS w Korzennej oraz LZS Korzenna. Gmina w zamian za korzystanie z pomieszczeń pawilonu sportowego zobowiązała się wspierać LZS. W nowo powstałym budynku swoją siedzibę Urząd Gminy miał aż do czasu powstania nowego budynku urzędu gminy w latach 80-tych.

lata 80-te

W tym okresie lat 1980-tych klub piłkarski spokojnie wegetował balansując w rozgrywkach klasy C i B. Układała się wtedy współpraca z Ochotniczą Strażą Pożarną w Korzennej i Szkołą Podstawową. Zarząd klubu spisał porozumienie na prośbę Naczelnika Gminy Zbigniewa Szewczyka odnośnie udostępnienia obiektu sportowego Szkole Podstawowej. Szkoła została pozbawiona placu z którego korzystano na lekcjach WFu z powodu budowy nowego budynku Urzędu Gminy. Ustalono, że uczniowie będą mogli korzystać z płyty boiska kiedy będzie sucho, gdy będzie mokro mogli korzystać z bieżni oraz placu obok płyty boiska.

Lata 90-te

Po blisko 20 latach działania Kazimierza Podobińskiego w korzeńskim LZSie przyszedł przełomowy rok 1991. Gdzie po wielu staraniach w miejsce „LZSu” pojawił się nowy Ludowy Klub Sportowy w Korzennej. Stowarzyszenie LKS Korzenna zostało wpisane do rejestru Wydziału Infrastruktury Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu w dniu 06.11.1991r.  Nowy zarząd utworzyli: Prezes Jan Boroński, Vice prezesi: Podobiński Kazimierz, Turek Edward, Sekretarz: Piekarz Andrzej, Skarbnik: Michalik Jan, Członkowie zarządu: Klimontowski Antoni, Szczerba Grzegorz, Pater Marian, Kubisz Andrzej. Komisja Rewizyjna: Sus Antoni, Kuzera Ryszard oraz Mróz Wiesław.

W latach 90-tych XX wieku, klub z Korzennej nadal prężnie się rozwijał. Drużyna seniorów rozgrywała swoje mecze w C oraz B klasie pod auspicjami OZPN Nowy Sącz. W tych latach wszystko „w ryzach” trzymał w dalszym ciągu oddany temu klubowi - Kazimierz Podobiński, który po wielu latach starań w końcu awansował ze swoją drużyną do klasy A.


Mało dokumentów z czasów lat 90-tych zachowało się w archiwach klubowych, wynikało to z faktu, że zostały one w większości zniszczone przez powódź, która nawiedziła Korzenną w roku 1997r. Wielka lipcowa woda, wtargnęła do budynku klubowego robiąc poważne spustoszenie. Ucierpiała również płyta boiska, którą przez wiele dni po przejściu powodzi ludzie związani z klubem, a głównie zawodnicy, oczyszczali z mułu oraz wszelkich nieczystości. W bramce na siatce zatrzymały się nawet kawałki domu, przyniesionego przez wodę kilka set metrów.

XXI wiek

Od roku 2002 wyniki oraz tabele z udziałem klubu z Korzennej można znaleźć na ogólnopolskiej witrynie 90minut.pl gdzie znajdują się wszystkie sezony z udziałem LKS Korzenna od 2002r. do dnia dzisiejszego.


Korzenna w latach 2002 – 2009 rywalizowała w nowosądeckiej klasie A – przez lata ligi zmieniały swoje nazwy oraz kształt – poniżej znajdują się kadry zawodników z poszczególnych sezonów oraz odnośniki do tabel i wyników LKS Korzenna zamieszczone na portalu 90minut.pl.

 • sezon 2001/02 - Klasa A 2001/2002, grupa: Nowy Sącz
 • sezon 2002/03 - Klasa A 2002/2003, grupa: Nowy Sącz
 • sezon 2003/04 - Klasa A 2003/2004, grupa: Nowy Sącz (wschód)
  Prezes: Piotr Hływa
  Trener: Ryszard Baziak
  Kadra zespołu seniorów: Bramkarze: Paweł Kantor (76), Łukasz Kasprzyk (83), Damian Baszczyński (84), Andrzej Ślipek (72). Obrońcy: Piotr Hływa (64), Krzysztof Sobczak (76), Marcin Jarząb (80), Stanisław Jarząb (75), Jarosław Bieniek (85), Sylwester Kantor (80). Pomocnicy i napastnicy: Andrzej Ogorzałek (77), Marcin Zając (83), Adam Szlag (80), Damian Stawiarski (86), Piotr Olchawa (84), Artur Nalepa (72), Krzysztof Pach (80), Marek Mokrzycki (86), Łukasz Rolka (79), Marcin Ligęza (86), Bogdan Gruca (83), Józef Kiełbasa (72, J).
 • sezon 2004/05 - Klasa A 2004/2005, grupa: Nowy Sącz (wschód)
  Prezes: Piotr Hływa
  Trener: Ryszard Baziak, Andrzej Słomka (od 10 października 2004), Ryszard Baziak (od 15 lutego 2005)
  Kadra zespołu seniorów: Bramkarze: Paweł Kantor (76), Michał Kubisz (88), Paweł Mróz (88, W). Obrońcy: Piotr Hływa (64), Krzysztof Sobczak (76), Stanisław Jarząb (75), Jarosław Bieniek (85). Pomocnicy i napastnicy: Marcin Jarząb (80), Andrzej Ogorzałek (77), Marcin Zając (83), Adam Szlag (80), Damian Stawiarski (86), Piotr Olchawa (84, J), Artur Nalepa (72), Krzysztof Pach (80), Marek Mokrzycki (86), Marcin Ligęza (86, W), Bogdan Gruca (83, J), Witold Potoniec (86), Jakub Pawłowski (84, W), Jakub Stawiarski (82, W), Łukasz Rola (79, W).
 • sezon 2005/06 - Klasa A 2005/2006, grupa: Nowy Sącz I
  Prezes: Piotr Hływa
  Trener: Ryszard Baziak (od 15 lutego 2005), Paweł Uroda (od 28 sierpnia 2005)
  Kadra zespołu seniorów: Bramkarze: Paweł Kantor (76), Michał Kubisz (88), Paweł Mróz (88), Damian Szczerba (86, W). Obrońcy: Krzysztof Sobczak (76), Stanisław Jarząb (75, J), Jarosław Bieniek (85), Przemysław Zając (88), Michał Szlag (86), Bogdan Bajorek (85, J), Krzysztof Pach II (86, W). Pomocnicy i napastnicy: Marcin Jarząb (80, J), Marcin Zając (83, J), Adam Szlag (80), Damian Stawiarski (86), Artur Nalepa (72), Krzysztof Pach I (80), Marek Mokrzycki (86, J), Marcin Ligęza (86), Łukasz Rolka (79, J), Jakub Stawiarski (82), Łukasz Pękała (86), Grzegorz Górka (86), Piotr Hływa (64, W).
 • sezon 2006/07 - Klasa A 2006/2007, grupa: Nowy Sącz
  Prezes: Piotr Hływa
  Trener: Andrzej Żelasko, Andrzej Słomka (od stycznia 2007)
  Bramkarze: Michał Kubisz (88), Paweł Mróz (88). Obrońcy: Krzysztof Sobczak (76), Janusz Szeliga (89, W), Mateusz Rola (88, W), Jarosław Bieniek (85, J), Przemysław Zając (88), Krzysztof Ziobrowski (86). Pomocnicy i napastnicy: Marcin Zając (83), Adam Szlag (80), Damian Stawiarski (86), Artur Nalepa (72), Krzysztof Pach (80), Marek Mokrzycki (86), Jakub Stawiarski (82), Łukasz Pękała (86), Grzegorz Górka (86), Marcin Ligęza (86), Krzysztof Szeliga (89, W), Damian Stawiarski (86, W), Michał Kantor (88, W).
 • sezon 2007/08 - Klasa A 2007/2008, grupa: Nowy Sącz
  Prezes: Piotr Hływa, Jakub Stawiarski (od marca 2008)
  Trener: Andrzej Słomka (od stycznia 2007)
  Kadra zespołu seniorów: Bramkarze: Michał Kubisz, Karol Grzegorzek. Obrońcy: Jarosław Bieniek, Paweł Mróz, Przemysław Zając, Janusz Szeliga, Artur Nalepa, Paweł Olchawa. Pomocnicy: Krzysztof Szeliga, Marek Mokrzycki, Grzegorz Górka, Marcin Zając, Andrzej Ogorzałek, Jakub Zając, Bartłomiej Stawiarski, Konrad Olchawski, Michał Żuchowicz, Krzysztof Pach. Napastnicy: Jakub Stawiarski, Kamil Sadłoń, Sylwester Szambelan, Adam Szlag, Damian Stawiarski, Witold Potoniec, Michał Kantor.
 • sezon 2008/09 - Klasa A 2008/2009, grupa: Nowy Sącz-Gorlice
 
W roku 2008 zamknięty został pewien rozdział związany z działalnością klubu LKS Korzenna, to właśnie w tym roku na kanwie starego LKSu powstał nowy ULKS Korzenna, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Korzennej, który został wpisany do ewidencji w Nowosądeckim Starostwie Powiatowym w dniu 29 stycznia 2008r. pod numerem 87/08. Stowarzyszenie oparte na nowym statucie z nowym numerem NIP oraz numerem REGON. Po wielu latach dążenia do końcowego triumfu w klasie A, w końcu dzięki wytężonej pracy udaje się osiągnąć wymarzony wynik sportowy. W sezonie 2008/2009 seniorzy klubu ULKS Korzenna zwyciężają rozgrywki ligowe i awansują do klasy Okręgowej!
 
W tym okresie został stworzony herb klubu ULKS Korzenna, autorem jego jest Albert Szczerba. Do tego czasu klub z Korzennej przez tak wiele lat nie posiadał, żadnego graficznego loga czy herbu.
 

Od roku 2009 - sezonu 2009/2010 historia klubu ULKS Korzenna spisana jest na łamach strony internetowej www.ulkskorzenna.pl – tysiące artykułów, opisujący każdy mecz – w każdym z nich znajduje się między innymi kilka zdań o meczu, strzelcy bramek oraz kadra naszej drużyny – co najważniejsze z prawie każdego meczu dostępne są zdjęcia.

Po ponad 45 latach działalności Kazimierza Podobińskiego w klubie z Korzennej, w dniu 19 stycznia 2015 roku oficjalnie przestał pełnić funkcję w klubie. Nowym Prezesem został młody Albert Szczerba, a Kazimierz Podobiński został uhonorowany rangą Honorowego Prezesa.


Obecnie klub sportowy z Korzennej prowadzi 3 drużyny piłkarskie, seniorów (V liga), juniorów starszych (I liga Nowy Sącz), trampkarzy (I liga Nowy Sącz), głównym mottem nowo wybranego zarządu to „stawiamy na młodzież”.  Klub odnosi również spore sukcesy w rywalizacji drużyn młodzieżowych. W sezonie 2014/2015 drużyna juniorów i trampkarzy wygrały swoje I ligi i wystąpiły w barażach o udział w małopolskich ligach, baraży jednak nie udało się wygrać. Podobnie w sezonie 2015/2016, 2017/2018, 2018/2019.

 

Dalsze lata historii w szczegółach, plus zdjęcia znajdują się w poniższych odnośnikach.

   

 

historia w trakcie budowania, opracował: Albert Szczerba
Jeśli posiadasz jakieś materiały, które mogłyby wzbogacić naszą historię - proszę o kontakt!