Bardzo nerwowy mecz zobaczyła garstka kibiców zgromadzona w sobotnie popołudnie na stadionie w Korzennej. Gra była bardzo ostra, posypały się kartki żółte oraz czerwone, nie obyło się również bez kontuzji.  Kolejny mecz dla naszego zespołu, który powinien zakończyć się inaczej.

Mecz rozpoczął się od razu od mocnej gry obu zespołów. Pierwszą akcje przeprowadziła Korzenna, po wyrzucie  z autu piłkę dostaje Stawiarski, który zagrywa w pole karne w kierunku Sylwka Szambelana, ale nasz napastnik nie dochodzi do zagrywanej piłki. W 8 minucie zrobiło się nerwowo pod naszą bramką po tym jak Kosiba na razy łapał piłkę przy czym był jeszcze atakowany przez Matrasa wszystko zakończyła dodatkowo sędzina która odgwizdała spalonego.

W 10 minucie strzałem z dystansu Kosibę próbował zaskoczyć Andrzej Ubik, ten strzał z pierwszej piłki okazał się jednak bardzo nie celny. Chwilę później w dogodnej sytuacji znalazł się Matras, ale w ostatniej ubiegł go Stawiarski i wybił piłkę poza pole karne. W 15 minucie próbował strzelać  z dystansu Postrożny, nie wiele zabrakło a trafiłby w samochody przejeżdżające ulicą, na szczęście pojazdy chwilę wcześniej przejechały i ominęły piłkę która odbiła się od asfaltu, był to bardzo niecelny strzał. W 16 minucie bardzo dobrą akcję, w której piłkę na lewej stronie dostał Szambelan przerwali arbitrzy. Sędzia asystent dopatrzył się spalonego.

W 18 minucie nasz zespół wypracował sobie super okazję. Bardzo trudny strzał oddany przez Kiełbasę z 20 metrów wybronił Trzupek. Była to bardzo dobra okazja na zdobycie bramki. Dwie minuty później goście wychodzą na prowadzenie. W tej akcji nieporadnie zachowywali się obrońcy Korzennej ale również napastnicy Sokoła. Na raty dobijali piłkę do bramki, najpierw Matras oszukał dwóch naszych obrońców po czym zmarnował sytuację sam na sam, po chwili jeszcze raz uderzał, ale z podziemi wyrósł Bieniek który powstrzymał futbolówkę przed wpadnięciem do bramki. Niestety piłka znów znalazła się pod nogami Artura Matrasa, ten zagrał do Śliwy który z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.  Przez kolejne minuty nasz zespół mocniej atakował, ale żadna z akcji nie przyniosła zagrożenia pod bramką Trzupka.

W 27 minucie Jarek Bieniek wrzuca piłkę w pole karne, tam ręką piłkę zagrywa strzelec pierwszej bramki dla Słopnic Sławonir Śliwa. Sędzina bez wahania wskazuje na wapno. Piłkę na jedenastym metrze ustawia Kuba Stawiarski i pewnym strzałem w prawy róg bramki zdobywa swoją trzecią bramkę w sezonie. W 35 minucie po dwóch rzutach rożnych z poza pola karnego uderzał Kiełbasa, ale trafił w obrońców. Chwilę później Szambelan miał okazję ale zamiast oddać strzał, zdecydował się na lekkie podanie do bramkarza… w tym podaniu to raczej szukał Kamila Sadłonia ale to podanie mu nie wyszło. W 38 minucie wychodzącego na dobrą pozycje Grzegorza Grucla powstrzymał Kosiba, który swoim wyjściem z bramki zmusił napastnika do wyjścia poza linię boiska.

W 40 minucie dobrą okazję do zdobycia gola miał Sadłoń, uderzył jednak za lekko. Przy tej akcji groźnie ze stoperem Słopnic, zderzył się Marek Mokrzycki, Marek przez chwilę nie mógł złapać powietrza, ale po chwili już było dobrze i mógł powrócić na boisko. W 44 minucie Matras mógł strzelić nam bramkę do szatni, ale z bardzo dobrej pozycji na pełnej szybkości nie trafia w światło bramki. W pierwszej części spotkania sędzina pokazał trzy żółte kartki, dostał ją Marcisz oraz z naszego zespołu Kiełbasa i Mokrzycki za nierozważne faule. Do przerwy 1:1.

Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, odbywa zespoły rozpoczęły mocno i twardo. W 50 minucie dobrą akcje lewą stroną przeprowadzają Słopniczanie, po w rzutce w pole karne główkuje Matras, jednak nie mógł czysto uderzyć piłki, co spowodowało, że strzał był niecelny.  Chwilę później ponownie Matras, tym razem uderzał z dystansu, strzał niecelny. Kolejna akcja również należała do przyjezdnych i do Matrasa. Z rzutu wolnego jeden z piłkarzy wrzuca w pole karne tam do piłki doskakuje Artur Matras, oddaje strzał ale piłka ląduje w rękach naszego czujnego bramkarza.

W 60 minucie na boisku melduje się Paweł Mróz, który zastępuje Piotra Głąba, który po zejściu z boiska nie był zadowolony, iż to właśnie trener postanowił jego zmienić. Kilka minut później rzut rożny dla Słopnic, piłkę po zagraniu z kornera piąstkuje Kosiba. W 65 minucie z dystansu uderza Szambelan, strzał ląduje w rękach bramkarza. Chwilę później Sadłoń nieźle główkował po wrzutce z rzutu rożnego, w tej sytuacji zabrakło niewiele.

Podczas trwania drugiej połowy pojawiała się spora nerwowość w szeregach grających na boisku zawodników. Pani sędzina Katarzyna Wójs często podejmowała błędne decyzje z którymi rzecz jasna nie zgadzali się piłkarze obydwu drużyn. Raz po raz kartkowała naszych zawodników. W 68 minucie dobrą akcje lewą stroną przeprowadza Mróz, który otrzymał piłkę od Sadłonia, Paweł zagrywa ponownie do Kamila Sadłonia, ten oddaje strzał, piłkę wyłapuje jednak bramkarz. Była to bardzo dobra okazja dla naszego zespołu. Chwilę później Słopnice mogli zdobyć gola, po ciekawym rozegraniu rzutu wolnego, do szczupaka rzucił się jeden z zawodników Sokoła, minimalnie nie trafił, a chociaż by ta piłka wpadła do siatki to i tak nie została by uznana z powodu spalonego.

Za kilka minut podobna akcję lewą strona przeprowadza Mróz, podaje on do Szambelana który w zamieszaniu bardzo dobrze podaje do Sadłonia a ten sprytnym strzałem po ziemi dobywa tą cenną bramkę dla naszego ULKSu! Po tej bramce Sokół mocno przycisnął, za wszelką cenę chcieli zdobyć bramkę. To spowodowało bardzo ostrą grę i niebezpieczną grę. W 78 minucie Szambelan mógł podwyższyć wynik tego meczu, oddał piękny strzał z dystansu, zabrakło niewiele aby ta piłka wpadła do siatki. W 80 minucie sędzia wyrzuca z boiska Kiełbasę, który dostaje drugą żółtą kartkę.  W samej końcówce meczu  drugą żółtą kartę otrzymuje Marek Mokrzycki i po długim namyśle sędzia daje mu czerwony kartonik.

Gdy wydawało się, że już nic nam zwycięstwa nie odbierze Sokół Słopnice zdobywa bramkę w ostatnich sekundach tego meczu! Z połowy boiska jeden z zawodników wrzuca piłkę, piłkarze Słopnic wykorzystali przewagę liczebną i zdołali wbić futbolówkę do bramki bezradnego Mariusza Kosiby. Bramkę zdobył ten który okazji do zdobycia w meczu miał multum – Artur Matras. Słopnice po zdobyciu tej bramki, bardzo się cieszyli, wyraźnie remis w tym meczu był dla nich dobrym wynikiem.  Po wznowieniu piłki ze środka pola Pani Katarzyna Wójs kończy to twarde pełne dramaturgii spotkanie.

Po raz kolejny kończymy mecz ze spora ilością kartek, znów w kolejnym meczu zabraknie podstawowych zawodników z powodu kartek. Troszkę szalała z kartkami sędzina, ale wina również leży po naszej stronie, nadal za bardzo dyskutujemy z arbitrem. W tym meczu sędzia był słaby, Pani Wójs popełniała dużo błędów, ale niestety należy to jakoś przeżyć, sędzia to sędzia i wiadomo nikt mu nie podskoczy. Nic nie da się zmienić, możemy tylko zaszkodzić sobie. Mecz w naszym wykonaniu był dobry, w końcu pojawiły się skuteczne akcje Szameblan – Sadłoń, na które tak bardzo czekamy. Na słowa uznania zasługuje Paweł Mróz, który swoją dobrą grą przyczynił się do zbudowania kilku dobry okazji oraz do skonstruowania tej akcji po której padła bramka. Za tydzień, kolejny trudny mecz w Rytrze, z pewnością stać nas na dobry wynik, trzeba się skupić na tym meczu, podejść do spotkania w pełni skoncentrowanym. Każdy wie, że punkty naszemu zespołowi są potrzebne.