W dzisiejszą mroźną niedziele na boisku w Zabełczu nasz ULKS podejmował zespół Wichra Mogilno.  Był to sparing kontrolny, zawodnicy po dłuższej przerwie po raz pierwszy w tym roku rozegrali mecze na  wolnym powietrzu.

Zobacz zdjęcia z meczu!

Mecz trwał 2x45 minut. Całe spotkanie było wyrównane, nasz zespół miał więcej akcji, ale żadnej z nich nie potrafiliśmy zakończyć skutecznie.  Mimo wszystko cieszy postawa naszych zawodników. Pojawiały się składne akcje, brakowało tylko wykończenia lub szczęścia.

Nasz przeciwnik zaprezentował się również z bardzo dobrej strony, zawodnicy Wichra zagrozili groźnie bramce Kosiby kilkakrotnie. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Marcin Zwolenik, który wykorzystał niefrasobliwość naszych obrońców i w zamieszaniu wpakował piłkę do siatki.  Rywalom dziękujemy i gratulujemy!

Na pewno był to dobry sprawdzian dla Korzennej, wynik nie jest najważniejszy, a gra i sama możliwość pobiegania w ciężkich warunkach już tak. Gra wyglądała całkiem, całkiem – czekamy na kolejne sprawdziany przed trudną rundą wiosenną.

W naszym zespole zagrali: Mariusz Kosiba, Jarosław Bieniek, Dariusz Bernasiewicz, Józef Kiełbasa, Jan Kantor, Artur Nalepa, Jakub Stawiarski, Marek Mokrzycki, Marcin Kantor, Sylwester Szambelan, Łukasz Kopczyński, Albert Szczerba, Sylwester Górowski. Razem zagrało 13 zawodników a tacy piłkarze jak:  Łukasz Kopczyński i Albert Szczerba wystąpili w barwach Korzennej po raz pierwszy.

Już za 6 dni kolejny sparing, ULKS zmierzy się z A-klasowym Ogniem Sękowa. Mecz zostanie rozegrany o godzinie 14:00 na boisku w Sękowej.

ULKS Korzenna – Wicher Mogilno 0:1 (0:1)

Bramka: Marcin Zwolenik.