Bez niespodzianki zakończył się sobotni mecz ULKSu Korzenna z Grodem Podegrodzie. Przyjezdni w drugiej połowie zadali trzy ciosy piłkarzom Korzennej, a dokładniej zadał je Tomasz Nowak który zdobył klasycznego hat-tricka!

Zobacz zdjęcia z meczu!

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze już w 3 minucie po dośrodkowaniu Bieńka, Sylwester Szambelan oddaje strzał który nad poprzeczką mija bramkę Grodu. Kilka minut później na strzał z rzutu wolnego, z prawej strony boiska decyduje się Bieniek, jednak piłkę po jego uderzeniu, zaraz przy słupku wyłapuje Konstanty. W 15 minucie groźny strzał z dystansu oddaje Kuźma, piłka ląduje na siatce za bramką. Kilka minut później Kuźma ponownie uderza z rzutu wolnego, tym razem przymierzył precyzyjnie i mocno, futbolówka skierowana była w okienko bramki, z problemami ale skutecznie Kosiba wybija na rzut rożny.

W 33 minucie za nieodsunięcie się od piłki kartką ukarany został Nalepa. Dwie minuty później bliski zdobycia samobójczej bramki był jeden z zawodników Grodu, piłka odbiła się mu od nogi i toczyła się do bramki, z linii bramkowej futbolówkę wybił kapitan przyjezdnych – Mrzygłód. Pod koniec pierwszej połowy za niepotrzebne dyskusje z sędzią kartkami ukarani  zostali piłkarze Grodu – Bogdan Zgrzeblak oraz Mrzygłód, a za brutalny faul kartkę dostał Potoczny. Chwilę później za faul taktyczny żółty kartonik ujrzał także Paweł Mróz.

Pod koniec pierwszej połowy niebezpiecznie w pole karne, po raz kolejny  piłkę wrzucił Kuźma, futbolówka minimalnie jednak minęła bramkę. W ostatniej akcji pierwszej odsłony meczu w pole karne zdecydował się wrzucić Marek Mokrzycki, w polu karnym na raty wybił piłkę Zgrzeblak Toamsz.

Pierwsza połowa wyrównana, nasz zespół zagrał dosyć dobrze, nie dopuścili nasi obrońcy do poważnego zagrożenia pod bramką Kosiby.

Na drugą część spotkania Korzenna wybiega w minimalnie innym składzie, słabo dysponowanego w ataku Waligórę zastępuje Turski.  W 50 minucie dobra akcję prawą stroną przeprowadził Sylwek Szambelan, po przebiegnięciu znacznego dystansu zdecydował się na strzał z ostrego kąta, trafił w boczną siatkę.

Pięć minut później najlepszą okazję w tym meczu marnuje Turski! Po mocnym wrzucie w pole karne z autu przez jednego z piłkarzy Korzennej, piłka robi kozła, przeskakuje bramkarza, i trafia na głowę Turskiego który znajduje się bez pośrednio z pustą bramką. Rafał jednak nie spodziewał się tej piłki i minimalnie przestrzela nad poprzeczką.

Jak mówi przysłowie – niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak też było. Za niespełna kilka chwil piłkę na wysokości około 20 metra ustawia Tomasz Nowak, i precyzyjnym strzałem przy słupku zaskakuje Kosibę [Video na dole strony]. W 63 minucie Mokrzycki otrzymuje żółtą kartkę, jest to jego 7-ma karta w sezonie co oznacza, że nie wystąpi w następnym meczu. Dwie minuty później Sylwek Szambelan uderza z dystansu, strzał jednak niecelny.

68 minuta i jest 2:0. Nieupilnowany Nowak zdobywa drugiego gola, pewnym strzałem w długi róg bramki Kosiby. W 70 minucie w polu karnym bardzo dobrą okazję do zdobycia gola miał Krok, został jednak ścięty przez obrońcę przyjezdnych, atakujący domagał się rzutu karnego sędzia jednak był innego zdania. Chwilę później zmęczonego w tym meczu Mroza zastąpił Michał Szambelan.

Dziesięć minut przed końcem, niezawodny w tym meczu Tomasz Nowak ustala wynik. Dobra akcję lewą stroną boiska przeprowadza Wajda, zgrywa piłkę po ziemi do Nowaka a ten nie marnuje dogodnej okazji! 3:0! Do końca meczu Korzenna próbowała na siłę zdobyć honorową bramkę. Dwukrotnie próbowali strzelać Sylwek Szambalan oraz Sadłoń ale wszystkie strzały były niecelne. Po 90 minutach sędzia zakończył to spotkanie.

Mecz w pierwszej połowie mógł się podobać kibicom Korzennej przybyłym na to widowisko. W drugiej części coś stało się z naszym zespołem i dała sobie wsadzić, aż trzy bramki. Mecz mógłby zupełnie inaczej wyglądać gdyby przy stanie 0:0 Rafał Turski wykorzystał swoją „dwustuprocentową” okazję.

ULKS Korzenna - Gród Podegrodzie 0:3 (0:0)

Bramki: T.Nowak 60, 68, 80.
Kartki: Nalepa, Mróz, Mokrzycki - B.Zgrzeblak, Potoczny, Mrzygłód.

Korzenna: Kosiba - D.Bernasiewicz, Bieniek, Nalepa, J.Kantor, Mróz (70 M.Szambelan), Mokrzycki, Krok, Sadłoń, S.Szambelan, Waligóra (46 Turski).

Gród: Konstansty -  T.Zgrzeblak, Kuźma, B.Zgrzeblak (85 Bodziony), Mrzygłód, Majerski, K.Zgrzeblak, Potoczny (80 Pietrzak), Nowak, Wajda, Kazała (62 Kulig).

Gol na 1:0 - T.Nowak: