Do Korzennej dzisiaj przyjechała ostatnia drużyna ligi okręgowej, Poroniec Poronin. Wszyscy postawiliśmy sobie jeden cel – trzy punkty. Cel został osiągnięty, Poronin pokonany, teraz przyjdzie nam się mierzyć z mocniejszymi rywalami.

W kadrze na dzisiejszy mecz zabrakło Daniela Kroka, Łukasza Kopczyńskiego który narzeka na kontuzję kolana oraz Kamila Sadłonia – ten z kolei leczy uraz śródstopia którego nabawił się w Jabłonce.

Spotkanie rozpoczęło się od niemrawych ataków jednych jak i drugich. Dopiero w 14 minucie gospodarze przeprowadzają dobrą akcję. Mokrzycki lewą stroną przeprowadza rajd, schodzi do środka pola karnego i pewnym strzałem w krótki pokonuje bramkarza gości. W 20 minucie Radzik wrzucał piłkę z prawej strony do środka pola karnego, piłka trafiła na głowę Stawiarskiego, ale całą akcję przerwał sędzia.

Dwie minuty później niebezpiecznie w pole karne wrzucał Grela, jednak na posterunku był Mariusz Kosiba, który pewnie wyłapał piłkę. W 27 minucie groźną akcję przeprowadza Poronin, po szybkiej kontrze Łukaszczyk podaje do Ustpupskiego, ten oddaje mocny strzał ale wprost w ręce dobrze wychodzącego Kosiby. W 30 minucie Szambelan próbował strzelać z lewej, ale bardzo niecelnie. W kolejnych akcjach gracze z Poronina oddają dwa strzały Se sporej odległości z rzutów wolnych. Najpierw mocno i niecelnie po ziemi, potem mocno i minimalnie nie celnie nad poprzeczką bramki.

W 35 minucie z rożnego uderza jeden z zawodników Porońca, strzał oddany został wprost w ręce dobrze ustawionego naszego bramkarza. Chwilę później sędzia dyktuje rzut wolny pośredni ze środka pola karnego, powodem takiej decyzji było to iż, Darek Bernasiewicz podniósł zbyt wysoko nogę w polu karnym. Poronin jednak tą dogodną sytuację fatalnie marnuję. W 40 minucie Sylwek Szambelan zdobywa bramkę! Po niepewnej grze obrońców Poronina do piłki dopada Szameblan, mija bramkarza i strzela drugiego gola w tym meczu. W końcówce pierwszej połowy jeszcze jeden niecelny strzał oddaje Szambelan.

Na drugą część spotkania nasz zespół wypracował sobie cenną zaliczkę. Co powodowało, że na pewno grać będzie się łatwiej. W 50 minucie stu procentową sytuację marnuje Stawiarski, Kuba dostał piłkę z rzutu rożnego od Obrzuta, i dziwnie składając się do piłki oddał strzał – nad poprzeczką. Pięć minut później za brutalny faul od tył, żółta kartkę dostaje Mróz. Po ty faulu w pole karne wrzucał jeden z zawodników Poronina, ale całą sytuację wyjaśnił Stawiarski.

W kolejnej akcji znów dośrodkowanie przyjezdnych, tym razem z prawej strony doszła piłka na głowę Matkowskiego, ten strzela niecelnie. W 65 minucie boisko opuszcza paweł Mróz, zostaje wrzucony z powodu otrzymania drugiej żółtej kartki za niepotrzebne wulgarne słowa w stosunku do sędziego. Trzy minuty później nasz zespół buduje składną akcję,  piłka w końcu dochodzi do Radzika, który zamiast strzale piłkę z dogodnej pozycji, podaje mocno do zupełnie zaskoczonego Szambelana, który przestrzela. W 69 minucie z wolnego uderza niecelnie Grela.

Minutę później powinno być 3:0, super okazję marnuję Szambelan, dostał piłkę z prawej strony od Obrzuta, któremu znów pięknie podał Mokrzycki, Sylwek w tej sytuacji znalazł się oko w oko z bramkarzem i strzelił najgorzej jak mógł, wprost w bezradnego golkipera gości, od którego piłka się odbiła. Niewykorzystane okazje się mszczą i akcje później Krzysztof Łukaszczyk zdobywa kontaktowego gola bo niezłej akcji prawą stroną boiska piłkarzy Poronina.

Kilka minut później Szambelan rehabilituje się za straconą bramkę. Strzela szóstego gola w sezonie, w sytuacji sam na sam, pokonuje ze spokojem bramkarza gości strzałem po ziemi. W 85 minucie z rzutu rożnego dośrodkowują przyjezdni, piłkę na końcu pola karnego uderza z woleja jeden z piłkarzy Porońca. Minutę później szybką kontrę przeprowadza Waligóra, w polu karnym oddaje strzał i wywalcza rzut rożny. Z kornera wybija obrzut, główkuje Stawiarski, jednak niecelnie. Tuż przed ostatnim gwizdkiem jeszcze jeden strzał rozpaczy oddaje kapitan gości – Grela – uderzenie niecelne. Po doliczeniu trzech minut sędzia Alibożek zakończył to spotkanie.

W końcu przełamaliśmy fatum i wygraliśmy na własnym boisku! Cieszą zdobyte bramki, przełamanie się Szambelana i rozegranie dobrego meczu. Za 6 dni w sobotę, kolejne spotkanie, tym razem zagramy z vice-liderem ligi okręgowej -  Watrą Białką Tatrzańską. Mecz będzie trudnym wyjazdem, ale na pewno stać nas na dobry rezultat!