Niestety, mieliśmy wielkie apetyty przed meczem z Zawadą, a tu jednak wracamy do Korzennej z zerowym dorobkiem punktowym, dodatkowo z dwoma bramkami w bagażu. Nie potrafiliśmy trafić do bramki przeciwnika, a było ku temu kilka akcji. Jeśli się nie strzela nie ma szans liczyć na zwycięstwo.

W podstawowej jedenastce na meczu zabrakło Nalepy oraz Krzyśka Kubisza, w pierwszym składzie wystąpił nowy nabytek Korzennej – Artur Michalik, występujący niegdyś w Grybovii Grybów.

Na początku meczu mogliśmy zobaczyć dwa strzały z okolic 30 metra, najpierw bardzo niecelnie uderzył Paweł Bernasiewicz, a chwilę później na podobny strzał zdecydował się piłkarz Zawady - Damian Skrzypiec. W kolejnych akcjach grała tylko Korzenna, niestety wszystkie sytuacje marnowaliśmy. Najpierw z 18 metra, z półobrotu z pierwszej piłki uderzyć zdecydował się Stawiarski, mocno bita futbolówka przeleciała nad poprzeczką bramki. W kolejnych sytuacjach mieliśmy dwa groźne rzuty rożne, raz dobrze wrzucał Radzik zaś z drugiej strony Mokrzycki.

W 25 minucie Adam Radzik oddał strzał z 18 metra, uderzenie zbyt słabe i w środek bramki. Pięć minut później dwukrotnie bardzo groźnie zagroziła naszej bramce Zawada. Na nietypowy strzał z okolic 20 metra zdecydował się Leśniak, uderzył nieprzyjemnie przy słupku, jednak Kosiba był na posterunku i wybił piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później ponownie Leśniak daje znać o sobie, znalazł się na środku obrony bez krycia i zdecydował się na szybkie, techniczne uderzenie, piłkę wzrokiem tuż obok okienka bramki odprowadził Kosiba, który znajdował się kilka metrów przed bramką. W kolejnej akcji dobrze w polu karnym główkował Szambelan, futbolówka minęła bramkę.

W 34 minucie sam na sam z naszym bramkarzem wyszedł Leśniak, napastnik zdecydował się kiwać naszego golkipera który rzucił się mu pod nogi, Kosiba nie trafia w piłkę tylko w nogi atakującego i powala go na ziemie. Sędzia momentalnie odgwizduje rzut karny, a po chwili gdy wszyscy myśleli że sędzia wyrzuci z boiska naszego bramkarza, nawet golkiper rezerwowy zaczął się rozgrzewać, arbiter wyciągnął... żółtą kartkę. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, uderzył mocno po ziemi, strzał w pięknym stylu obronił Kosiba i został bohaterem, bowiem uchronił nas dwukrotnie przed stratą pewnej bramki.

W końcówce piłkarze z Nowego Sącza zagrozili bramce Kosiby jeszcze dwukrotnie, strzelali Leśniak i Bodziony. Tuż przed ostatnim gwizdkiem bramkę dla Korzennej w debiucie mógł zdobyć Michalik, nasz piłkarz niestety zmarnował dogodną okazję, w której znalazł się na 16 metrze tuż przed obrońca, oddał niecelny, mocny strzał. Do przerwy 0:0.

W drugiej połowie pierwszą groźną akcję przeprowadziła Korzenna, po raz kolejny w tym meczu mieliśmy rzut rożny. Korner wykonał Marek Mokrzycki, futbolówka doleciała do Szambelana który ciekawym strzałem z pięty oddał strzał, gdy wydawało się że piłka wpadnie do siatki – złapał ją Ogórek.

W 53 minucie faulujemy tuż przed polem karnym, sędzia dyktuje rzut wolny który niestety skutecznie wykorzystuje Zawada. Piłkę ustawił kapitan Zawady – Edward Skrzypiec i oddał celny techniczny strzał nad murem w okienko bramki Kosiby – 1:0.

W 61 minucie powinniśmy wyrównać, po główce Szambelana futbolówka wpadła na nogę Michalika, nasz zawodnik nie spodziewał się tej piłki i niestety z okolic jednego metra trafił w słupek. Chwilę później ponownie Michalik, uderza mocno z lewej nogi, po raz kolejny niecelnie. Minutę później rajd prawym skrzydłem przeprowadza Jasiek Kantor, po ograniu dwóch piłkarzy decyduje się na dośrodkowanie, wrzutka mija kilku naszych piłkarzy po czym wybijają ją obrońcy Zawady.

W 67 minucie skutecznie z własnej defensywy piłkę wybija Damian Skrzypiec, piłka ląduje wprost pod nogi Sobieraja ustawionego na 20 metrze, zawodnik Zawady decyduje się na strzał lewą nogą z pierwszej piłki. Uderzenie okazało się skuteczne, piłka poszybowała bardzo mocno w środek bramki, Kosiba przepuszcza piłkę gdzie jeszcze dodatkowo się poślizgnął. Pięć minut później Sylwek przelobował bramkarza i piłka wpadła do siatki, niestety sędzia pokazał spalonego w tej sytuacji.

Tuż przed końcem meczu dwie dogodne okazje zmarnował Głąb, który pojawił się na placu gry kilka minut wcześniej zmieniając zmęczonego Pawła Bernasiewicza. „Petka” należy pochwalić, ponieważ znalazł się tam gdzie powinien, jednak zabrakło mu wykończenia. Tuż przed ostatnim gwizdkiem z bliskiej odległości  z prawej strony pola karnego, mocno kropnął Paweł Mróz, piłka przeszła nad poprzeczką.

Przegrywamy to spotkanie, w którym mieliśmy więcej dogodnych sytuacji niż nasz przeciwnik. Taka jest piłka i niestety jak się nie strzela to się nie wygrywa. Trzeba poprawić skuteczność, która w okręgówce jest naszym problemem, tak samo w tym jak i w ubiegłym sezonie. Czekamy na pierwszą bramkę Sylwka Szambelana, który w końcu musi się przełamać, oraz patrzymy z nadzieją na naszego nowego napastnika Artura Michalika, który jak na pierwszy mecz w naszym zespole zaprezentował się dobrze.  Zapominamy o meczu z Zawadą i skupiamy się na kolejnym rywalu! Za tydzień gramy z Popradem Rytro, zapowiada się trudny mecz, z mocnym rywalem.

Zobacz zdjęcia z meczu!

Zawada Nowy Sącz – ULKS Korzenna 2:0 (0:0)

Bramki: E.Skrzypiec 53, Sobieraj 67.

Żółte kartki: Kościółek, E.Skrzypiec, Binek - Bieniek, Kosiba, Stawiarski.

ULKS: Kosiba - D.Bernasiewicz, P.Bernasiewicz (75 Głąb), J.Kantor, J.Bieniek - Stawiarski, M.Krok, Radzik, Mokrzycki  - Michalik (68 Mróz), Szambelan.

Zawada: Ogórek - Ziobrowski, E.Skrzypiec, Binek, Greszel, Sobieraj, Bodziony, D.Skrzypiec, Leśniak, Południak, Kościółek (52 Kos).

Sonda! Zagłosuj pod komentarzami, kto Twoim zdaniem był najlepszym piłkarzem tego meczu! Głosowanie trwa do najbliższego czwartku!