Remisujemy kolejny raz w tym sezonie bezbramkowo, od razu nasuwają się proste wnioski, że w drużynie posiadamy bardzo solidną obronę, a nie mamy zupełnie formacji ofensywnej. Tuż przed meczem dowiadujemy się, że jednego napastnika nie będzie, a w 22 minucie z boiska wylatuje kolejny napastnik.

Tak być nie może! Remisujemy z bardzo słabą drużyną, Victoria Witowice nie pokazała dzisiaj praktycznie nic, chociaż w sumie co my pokazaliśmy? Warto dodać, że w drużynie z Witowic w podstawowym składzie wystąpiło dziś 9 młodzieżowców! A przez cały mecz zagrało ich 11! Mecz był do wygrania i pewno tak by było gdyby Mokrzycki nie dostał czerwonej kartki. Na meczu zabrakło Radzika, Marcina Kantora, Szambelana oraz niespodziewanie tuż przed meczem zespół dowiedział się o nieobecności Mroza, Michalika i Nalepy na których wszyscy bardzo liczyli.

W 4 minucie meczu bardzo dobrą piłkę w pole karne dośrodkował Bieniek, do futbolówki doskoczył Mokrzycki uderzył głowa tuż nad poprzeczką. Chwilę później z wolnego niecelnie uderzał Paweł Bernasiewicz, a w kolejnej akcji ponownie on, tym razem z za pola karnego strzał po ziemi i równie nie celny.

W 19 minucie niebezpiecznie z dystansu strzelił Zyzak, futbolówka zmierzała w samo okienko bramki Kosiby, nasz golkiper w tej sytuacji z trudem wybił piłkę nad poprzeczką. W kolejnej akcji z rzutu rożnego dośrodkowywał Głąb, bardzo dobrze bita piłka skierowana była na głowę Stawiarskiego, Kuba przestrzelił w tej sytuacji.

W 22 minucie Mokrzycki otrzymuje drugą żółtą kartkę, obydwie za niepotrzebne słowa. Marek swoim zachowaniem bardzo osłabia nasz zespół w początkowej fazie tego meczu. Przez drugą część pierwszej połowy mecz zrobił się wyrównany, niegroźnie atakowali jedni jak i drudzy. W 42 minucie ponownie dobrą piłkę w pole karne dograł Bieniek, do futbolówki doszedł Gwiżdż i uderzył z głowy z okolic 16 metra, piłka wylądowała w rękach Pulita. Po pierwszej połowie wynik 0:0.

Na drugą część obydwa zespoły wyszły zmotywowane aby strzelić bramkę. Jedni i drudzy mieli stuprocentowe okazje, jednak więcej z nich miał zespół z Korzennej. W 55 minucie groźnie dwukrotnie strzelali piłkarze z Witowic, najpierw piłkę sparował Kosiba a chwilę później wyłapał dobitkę. Dziewięć minut później na czystą pozycję z bramkarzem Korzennej wyszedł Piwowar, zawodnik znalazł się w sytuacji jeden na jeden, zszedł lekko do boku i oddał strzał nad Mariuszem Kosibą, piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej i wyszła poza bramkę.

W 66 minucie siły na boisku się wyrównały, za brutalny faul drugą żółtą kartkę otrzymał Wiktor Witowski. W 71 minucie z rzutu rożnego dobrze dośrodkował Głąb, podobnie jak w pierwszej połowie piłka trafiła do Stawiarskiego, Kuba okiwał jednego z obrońców Victorii i znalazł się na czystej pozycji, uderzył z bliskiej odległości, niestety zbyt lekko i piłkę wyłapał Pulit – najstarszy z piłkarzy Witowic Dolnych.

Korzenna atakowała raz po raz. Przez całą drugą połowę na czystą pozycję wychodził Głąb, wielokrotnie sędzia liniowy podnosił chorągiewkę do góry pokazując spalonego na „Petku”. A gdy sędzia nie odgwizdał ofsajdu Głąb, zmarnował kilka dogodnych okazji. W 86 minucie bardzo dobrą akcje lewą stroną przeprowadził Kubisz, ograł w polu karnych dwóch piłkarzy i wystawił piłkę tuż przed pole karne  do nie pilnowanego Kroka, Marcin uderzył, jego strzał okazał się zbyt lekki i Pulit nie miał problemu z wyłapaniem futbolówki. Minutę później Stawiarski wychodzi sam na sam z golkiperem gości, Kuba zdecydował się dryblować bramkarza, niestety poślizgnął się w tej sytuacji i piłkę wybili defensorzy. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Korzenna miała dogodną sytuacje, był to rzut wolny na 30 metrze, piłkę ustawił Stawiarski a następnie oddał strzał – który pozostawimy bez komentarza.  Po doliczeniu kilku minut arbiter zakończył to bezbramkowe spotkanie.

Szkoda straty dwóch punktów, mogliśmy się pokusić o zwycięstwo. Jednak z takimi brakami kadrowymi i zachowaniem podczas meczu niektórych naszych piłkarzy ciężko o pozytywne rezultaty na tym szczeblu. Warto to przemyśleć! Było jak było, przed nami jeszcze kilka meczów w tej rundzie a ten najważniejszy już za tydzień. Gramy z Orłem Wojnarowa, który został wykartkowany dzisiaj w Jordanowie, sędzia pokazał Wojanrowianom 3 czerwone kartki, Orzeł przegrał mecz 3:2. W następnym meczu zagrać nie będą mogli, Szczepanik, jeden z braci Mędoniów oraz Durlak, ci pierwsi dostali od razu czerwone kartki, zaś Durlak z boiska wyleciał z dwie żółte, jednak na swoim koncie ma już kilka kartek i również w derbowym meczu nie zagra.  Będą to kolejne Wielkie Derby Gminy Korzenna, na spotkanie przybędzie wielu kibiców, musimy wygrać ten mecz! Punkty są nam bardzo potrzebne tak jak i pierwsza wygrana na wyjeździe. Już dziś zapraszamy kibiców na mecz do Wojnarowej!