Przegrywamy mecz po niezwykle wyczerpującym boju. Spotkanie kończyliśmy w 8 osób bowiem czerwonymi kartkami ukarani zostali trzej nasi gracze. Piłkarze dali z siebie wszystko, grając w osłabieniu byliśmy stroną przeważającą a nawet udało się nam zdobyć gola.  Zobacz zdjęcia z meczu! Zobacz Video!

Skrót meczu, Video:

W meczu dzisiaj zabrakło kliku podstawowych filarów drużyny, nie było m.in. Znamirowskiego oraz Pawła Bernasiewicza, który jak się dowiedzieliśmy dzisiaj, nie zagra już do końca sezonu z powodu kontuzji kostki której doznał w meczu z Orłem.

Spotkanie rozpoczęło się dla nas fatalnie, pierwszą swoją ofensywną akcję Jordan zamienia na bramkę.  Karkula z lewego skrzydła dośrodkowuje w środek pola karnego, tam kiepsko upilnowany został wysoki Pietrzak, wyciągnął nogę i dołożył ją do piłki pakując futbolówkę tuż przy słupku Gurbowicza. Po 20-tu minutach przegrywamy już 2:0, zbyt dużo miejsca przed polem karnym dostał Ferek, który zdecydował się na uderzenie z okolic 20 metra, piłka poszybowała idealnie w okienko bramki naszego młodego bramkarza, dodatkowo odbiła się jeszcze od poprzeczki. Był to prawdopodobnie strzał życia Pana Marcina Ferka, któremu gratulujemy cudownej bramki.

Po straconych dwóch golach nasz zespół ruszył do ataku. Swoje dogodne okazje zmarnowali Olszewski, który w idealnej pozycji miał piłkę na głowie, wtedy gdy bramkarz z Jordana popełnił fatalny kiks, "Olsza" mógł przyjmować tę piłkę, a zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki. Chwilę później Olszewski podawał do Kudryka, który strzałem z półobrotu trafił wprost w Suma.

Gdy bardzo chcieliśmy coś „ustrzelić”, na naszą drużynę pada bolesny cios, arbiter w przeciągu jednej minuty wyrzuca z boiska dwóch naszych graczy! Najpierw za drugą żółtą kartkę w 39 minucie wylatuje Stawiarski, który zupełnie bez sensu otrzymał kartki,  a minutę później zupełnie niesłusznie od razu czerwoną kartką ukarany został Nalepa.  Arbiter pokazał czerwoną kartkę, ponieważ stwierdził, iż wydawało się mu, że to właśnie Artur jemu w brzydki sposób ubliżył, komentując jego sędziowanie. Nasz zawodnik w tej sytuacji nawet się nie odezwał,  niestety te nie na miejscu słowa wypowiedział inny nasz piłkarz, jednak nie były one na tyle wulgarne aby wyrzucać od razu zawodnika z boiska. Był to błąd arbitra, niestety nie takie błędy się zdarzają, czego nawet nie tak dawno doświadczyliśmy  u nas na boisku, gdzie w meczu juniorów arbiter podniósł spalonego przy rzucie karnym… . Sędzia całą sytuację widział i słyszał niestety inaczej i zarówno Stawiarski jaki Nalepa z wielkim bólem musieli udać się do szatni. Do przerwy nasz zespół grając w osłabieniu nie dał się sforsować, utrzymaliśmy wynik 0:2 do przerwy.

Na drugą część meczu nasz zespół mimo gry w 9-tkę wyszedł na plac gry ogromnie zmotywowany. Od początku mocno zaczęliśmy naciskać bramkę Jordana.  Po kilku akcjach, wyprowadzamy tę którą skutecznie zamieniamy na gola! Bardzo dobrze na prawym skrzydle zachował się Szambelan,  Sylwek zszedł z piłką aż do linii końcowej boiska, i mając obrońcę obok siebie zdołał dośrodkować, zrobił to tak precyzyjnie, że piłka trafiła idealnie na głowę Olszewskiego który z kilku metrów ulokował ją w bramce.

Po upływie kilkunastu minut, Mokrzycki bardzo dobrze uderza z rzutu wolnego, piłka o centymetry mija bramkę Suma. W tej części gry nieznacznie atakował Jordan, który głownie wyprowadzał ataki z kontry,  oraz oddawali niecelne strzały z dystansu. W 75 minucie marnujemy najdogodniejszą okazję do zdobycia gola! Sum wypluwa przed siebie uderzaną piłkę, do futbolówki doskakuje Radzik i Olszewski, Marek mając piłkę na nodze uderza ją w kierunku bramki, jakimś cudem nie trafia w światło bramki będąc w idealnej pozycji!

Do końca meczu nasz zespół próbował jeszcze atakować, pod koniec meczu idealną sytuacje na wyrównanie miał Szczerba, nasz piłkarz na 5 metr otrzymał idealną piłkę z prawego skrzydła, nasz mało doświadczony piłkarz gdyby lepiej trafił w piłkę mógł zostać bohaterem naszego klubu, nie trafił jednak czysto i futbolówka po jego strzale wylądowała w rękawicach Suma. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, arbiter dzisiejszych zawodów wyrzucił z boiska kolejnego naszego piłkarza, tym razem za drugą żółtą kartkę wyleciał Olszewski.

Przegrywamy to spotkanie jedną bramką, Jordan w drugiej części gry zagrał słabo i pewno gdybyśmy mieli pełny skład zwyciężyli byśmy w tym meczu, jednak teraz to już tylko możemy gdybać, pewno gdyby mecz był 11 na 11 przyjezdni tak jak zagrali by nie zagrali itd... . Wielkie podziękowania za ogromne zaangażowanie naszych piłkarzy w dzisiejszym meczu, za siły zostawione na murawie. Mimo braku dwóch zawodników graliśmy jak równy z równym i naprawdę nie wiele zabrakło a mogliśmy wywalczyć nawet jeden punkt.  Los niestety chciał inaczej, mecz z Jordanem to już historia, moment historii który już był i jego nie zmienimy, jednak dzisiejszy mecz na pewno jeszcze nie raz będziemy wspominać.

Po meczu pozostaje ogromna gorycz i smutek, wykartkowani zawodnicy nie wystąpią w naszym kolejnym meczu: Są nimi, Nalepa, Radzik oraz Kudryk, dodatkowo nasz najbliższy mecz rozgrywany będzie w środę, więc wielu innych piłkarzy na mecz nie będzie mogło się wstawić.

Warto na koniec wspomnieć jeszcze o jednym fakcie, iż jak nigdy dotąd na trybunach w Korzennej poniektórzy nasi kibice zachowywali się niezwykle nagannie. Arbitrzy w przerwie meczu poczuli się zagrożeni i nawet wezwali policję, która przez całą drugą połowę obserwowała spotkanie.  Może i były powody aby wyrażać swoje niezadowolenie, bo sędzia się mylił i podejmował momentami błędne decyzje, jednak takie zachowanie jak np. oplucie arbitra przez jednego z naszych kibiców, jest żenujące i mocno takowe zachowanie potępiamy! Mamy nadzieje, że osoba która to zrobiła surowo za swój niezwykle ohydny czyn surowo zapłaci. Jednak całej sytuacji nie ma co zbyt wyolbrzymiać, było nerwowo, ale ogólnie spokojnie w większości kibice zachowali się normalnie, niestety z tłumu co niektórzy musieli się wychylić. W dodatku co takie zachowanie zmieni? Nic! Jedynie można wszystko pogorszyć i totalnie się pogrążyć. Może i wstyd o tym pisać, ale niestety trzeba i warto! Już w środę zaległe spotkanie z Ogniwem Piwniczna!

ULKS Korzenna - Jordan Jordanów 1:2 (0:2)

Bramki: Olszewski 55 - Pietrzak 2, Ferek 22.

Żółte kartki:  Stawiarski x2, Olszewski x2, Nalepa, Kudryk, Radzik - Ferek, M.Mastela, K.Mastela.

Czerwone kartki: Stawiarski 39, Nalepa 40, Olszewski 89.

ULKS: Gurbowicz - D.Bernasiewicz, J.Kantor, Krok, Stawiarski - Nalepa, Radzik, Mokrzycki, Szambelan (80 D.Gwiżdż) - Kudryk (80 Szczerba), Olszewski.

Jordan: Sum - Hodana, M.Mastela, Romaniak, Wójtowicz (75 Jeziorski), Ferek (69 Tyrpa), Pietrzak, Karkula, K.Mastela, Motor (85 Gawroński), Gromczak.

Sędziował: Andrzej Brzeziński (KS Nowy Sącz).

Mimo wszystko prosimy o kulturalne komentarze, również w stosunku do sędziów.