Po trudnym początku sezonu, seniorzy ULKS Korzenna w końcu odpalili! Rozegraliśmy dobre zawody w Jazowsku, gdzie pokonaliśmy miejscowych Budowlanych. Mecz nie był porywającym widowiskiem, jednak ugraliśmy to na czym nam zależało a więc pierwsze 3 punkty!Zobacz zdjęcia z meczu!

Zdawaliśmy sobie sprawę, że dzisiejszy mecz w Jazowsku nie będzie łatwy. Budowlani w sowim pierwszym meczu przegrali aż 6:3 z Ubiadem, jednak był wynik bardzo mylący. Ten mecz był kolejnym trudnym pojedynkiem, rywalizowaliśmy z solidną drużyną, która w swojej kadrze ma kilka świetnych indywidualności. Właśnie tak jak w Świniarsku czy dziś w Jazowsku wyglądać będą pozostałe nasze pojedynki w klasie A. Łatwo nie będzie, a żeby wygrać trzeba będzie się sporo napracować.

Pierwsza połowa była wyrównana, podobnie jak wskazywał na to wynik 1:1. Pierwszego gola zdobył Mateusz Dobosz po fatalnym błędzie bramkarza Budowlanych. Wyrównali po kilku minutach gospodarze po serii błędów naszej defensywy. Wszystko działo się w końcowych minutach pierwszej części spotkania.

W drugiej połowie meczu działo się już dużo więcej, lepszym zespołem była Korzenna co udokumentowała bramkami. Grę utrudniał padający deszcz, w obydwóch drużynach zaczęło brakować już coraz więcej sił, stąd pojawiło się więcej miejsca na placu gry. Na listę strzelców co ciekawe wpisali się nasi juniorzy! Jazowsko mimo wszystko wyprowadzało groźne kontry, po których oddawali również wiele strzałów. Jednak z większością ich uderzeń radził sobie dobrze broniący Tomek Dźwigniewski!

Naciski ULKSu w końcu przyniosły skutek, autorem trafienia nasz rezerwowy Konrad Krasiński. Otrzymał on podanie z autu od Pawła Chornowskiego i sprytnym strzałem z trudnej pozycji umieścił piłkę w siatce. Po kolejnych kilku minutach trafiamy trzeciego gola, po którym już było jasne, że tego meczu nie przegramy. Po rzucie rożnym piłka wpada pod nogi Szczerby, który przytomnie dogrywa do ustawionego na 16 metrze świetnie dziś grającego Pawła Chronowskiego. 18-letni zawodnik ULKSu precyzyjnie uderza i nie daje szans bramkarzowi gospodarzy na skuteczną interwencję! Mamy 3:1 i jest już po meczu! Oczywiście mieliśmy jeszcze kilka dogodnych okazji, ale zawodziła nasza skuteczność.

Podziękowanie dla wszystkich naszych zawodników za sporo sił zostawione dziś na murawie w Jazowsku. Przed nami już za tydzień kolejny pojedynek! Znowu zagramy niestety na wyjeździe, naszym rywalem będzie Hart Tęgoborze, a więc drużyna która w ubiegłym sezonie zajęła 2 miejsce w tabeli. Szykuje się ciekawy pojedynek!

Budowlani Jazowsko - ULKS Korzenna 1:3 (1:1)

0:1 M.Dobosz 39 (bez asysty),

1:1 J.Miechurski 43,

1:2 K.Krasiński 78 (as. P.Chronowski),

1:3 P.Chronowski 84 (as. A.Szczerba).

Żółta kartka: M.Kantor.

Budowlani: 1 Paweł Seruga (12 Kamil Florian (46') - 14 Marcin Bugajski, 16 Rafał Burchel, 15 Wojciech Burchel, 10 Sławomir Gromala (3 Sebastian Majerski (46'), 9 Sebastian Hebda, 8 Karol Klimek, 17 Rafał Majerski (4 Krzysztof Mółka (46'), 5 Jakub Miechurski, 19 Grzegorz Proński, 11 Marcin Zyzak.

ULKS: T.Dźwigniewski - D.Dudek, K.Bajorek, T.Kuzera, J.Kantor - M.Kantor, A.Szczerba, P.Chronowski (85 P.Olchawski), A.Wielgus (70 K.Baczyński) - P.Szambelan (60 K.Krasiński), M.Dobosz (90 Z.Gryzło).