Nasz drużyna juniorów przegrała w zaległym meczu z Kolejarzem Stróże 3:2. Po dwóch zwycięstwach przyszła kolej na przykrą porażkę. Liczyliśmy, że po zwycięstwie z Grodem który z kolei wygrał z Kolejarzem dziś rywala ze Stróż łatwo pokonamy.Zobacz zdjęcia z meczu!

Nic bardziej mylnego, do Korzennej przyjechała dziś niezła drużyna, która ani przez sekundę nie odstawiała nogi. Ambitna, cwana ekipa ze Stróż napsuła nam dzisiaj dość dużo krwi. W szeregach naszej drużyny z podstawowych zawodników zabrakło dziś jedynie Grzegorza Mroza. Jednak trener mógł skorzystać z zawodników, którzy regularnie grają w seniorach. Personalne wzmocnienia z seniorów okazały się jednak „średnim wzmocnieniem”. Niektórzy nasi gracze nie zagrali dziś na maksimum swoim możliwości. Fatalnie zagraliśmy pierwsze 45 minut, o których trzeba jak najszybciej zapomnieć, mimo optycznej przewagi przegrywaliśmy 0:2. Najpierw daliśmy się zaskoczyć po rzucie rożnym, a po upływie 10 minut kiepskie krycie i po strzale z okolic 16 metrów tracimy z łatwością bramkę na 2:0. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa.

Na drugą część meczu nasza drużyna wyszła odmieniona, Pawła Chronowskiego zamienił Daniel Szeliga. Ta zmiana wniosła wiele dobrego w nasze szeregi. Ogólnie całą drugą połowę Korzenna przeważała. Dużo budowaliśmy sobie sytuacji, strzelaliśmy. Ale nasze uderzenia były niecelne albo padły łupem świetnego bramkarza Kolejarza. Mimo naszych ataków, to Kolejarza wyprowadza jedną jedyną akcję i zdobywa bramkę! Poważny błąd jednego z naszych defensorów, za chwilę drugi błąd, na strzelona ręka w polu karnym i ewidentny rzut karny dla gości. Niestety pada 3 gol, który jak się później okazało przesądził o naszej porażce.

Mimo prowadzenia już 0:3 nasi chłopcy pokazali charakter. Widzieli, że mają przewagę i że w końcu wpadną bramki. Tak się stało! Krasiński podaje do Widlaka, a ten przytomnie po wymanewrowaniu w polu karnym jednego defensora Kolejarza czubkiem buta pakuje piłkę do bramki gości.

Czas upływa, Korzenna ciągle atakuje, na 5 minut przed końcowym gwizdkiem pada kolejny gol. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wpada gol samobójczy. Łapiemy kontakt, jest 3:2, niestety mimo doliczonych minut brakuje już czasu aby zdobyć wyrównującą bramkę. Kolejarz broni się w ostatnich minutach ostatkiem sił! Arbiter kończy mecz, Kolejarz triumfuje!

Bardzo szkoda tego meczu, mimo sporej przewagi przegrywamy mecz. Zasłużyliśmy dziś na punkty, niestety to Kolejarz wyjeżdża z Korzennej z pełną pulą. Taka już bywa piłka, nie liczy się czas posiadania piłki, strzały czy efektowna gra - liczą się bramki! Dziś w statystyce bramkowej byliśmy gorsi i przegrywamy ten pojedynek! Wyciągamy wnioski, nie załamujemy się zbieramy siły bo już w sobotę kolejny mecz! Tym razem jedziemy do Biegonic, tam zmierzymy się z nieznaną dotąd ekipą. Wiemy tylko tyle, że zawodnicy grający w Biegoniczance w ubiegłym sezonie grali w tym klubie z powodzeniem w drużynie występującej w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych! Szykuje się kolejny trudny pojedynek! Życzymy powodzenia!

ULKS Korzenna - Kolejarz Stróże 2:3 (0:2) [JS]