Seniorzy ULKS Korzenna pną się w górę w ligowej tabeli, wszystko dzięki zwycięstwu z drużyną Ubiadu przed własną publicznością! Zwyciężyliśmy ten mecz po dobrej drugiej połowie tego meczu, kiedy to trafiliśmy rywalowi 3 gole. Cieszy fakt, że dziś zagraliśmy na zero w tyłach! Zobacz zdjęcia z meczu!

Z różnych powodów w dzisiejszym meczu nie mogło wystąpić kilku naszych zawodników, szczególnie młodych graczy. Ta szczęście w sobotę nie grali juniorzy, więc można było również skorzystać z większej ilości młodzieżowych zawodników. Mimo to podstawowa jedenastka wyglądała całkiem dobrze!

Pierwsza płowa tego meczu była słaba w naszym wykonaniu, mimo sporej przewagi, stworzyliśmy sobie mało klarownych sytuacji. Kilka razy oddaliśmy strzały, jednak praktycznie wszystkie były niecelne. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Marek Olszewski, który efektownymi nożycami trafił w słupek. Ubiad skupił się przede wszystkim na grę z kontry, w tym elemencie byli naprawdę groźni. Do przerwy wynik 0:0, wszystko rozstrzygnęło się w drugiej połowie.

Konkretnie zaczęliśmy drugą część meczu, przewaga ULKSu była ogromna, co przeniosło się w końcu na bramki. Pierwszy gol padł po stałym fragmencie gry. Świetne dośrodkowanie w pole karne Konrada Krasińskiego, wrzutkę zamyka Marek Olszewski, który pięknie dokłada nogę do piłki i otwiera wynik tego meczu.

Po kilku minutach i kilku zmarnowanych dogodnych okazji w polu karnym faulowany Mateusz Dobosz. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienia sam poszkodowany.

Kropkę nad i w tym meczu stawia znowu Mateusz Dobosz, który zdobył dziś swoją 10 bramkę w sezonie! Mateusz wykorzystał podanie Dominika Wielgusa i płaskim strzałem zaskoczył golkipera z Ubiadu, który nie miał nic do powiedzenia przy dobrym uderzeniu przy samym słupku z okolic 25 metrów.

Rywal przeprowadził kilka akcji, niektóre gracze Ubiadu zakończyli celnymi strzałami, ale na posterunku był nasz bramkarza Arek Kulpa, który w tym meczu nie dał się zaskoczyć!

Podziękowania dla naszego rywala za kulturalny i miły mecz. Dziękujemy wszystkim naszym obecnym na meczu zawodnikom, którzy zostawili sporo sił na boisku! Obecnie wskakujemy na 5 miejsce w tabeli! Liczymy w kolejnych meczach na następne punkty co znowu da skok w ligowej hierarchii!

ULKS Korzenna - LKS Ubiad 3:0 (0:0)

1:0 M.Olszewski 49 (as. K.Krasiński),

2:0 M.Dobosz 66 (z rzutu karnego),

3:0 M.Dobosz 74 (as. D.Wielgus).

Żółte kartki: A.Szczerba, K.Krasiński - J.Sromek.

ULKS: A.Kulpa - T.Kuzera, D.Dudek, K.Bajorek, T.Rosiek (46 P.Olchawski) - D.Wielgus, K.Krasiński, M.Olszewski (60 Sz.Obrochta), P.Szambelan (80 Ł.Kuzera) - A.Szczerba (80 B.Grzabel), M.Dobosz.

Ubiad: 1 Michał Bajdel - 2 Krzysztof Bajdel (14 Krzysztof Nowak (65'), 7 Rafał Baran, 6 Jakub Baran, 3 Piotr Bielak, 15 Bartosz Bogdanowicz, 4 Michał Karpiak, 5 Damian Michalik (16 Damian Zieliński (65'), 11 Damian Poręba, 17 Jarosław Sromek, 10 Rafał Świderski (9 Piotr Matusik (46').

Sędziował: W.Dybiec (KS Nowy Sącz).