To już jedenasty mecz naszych seniorów w klasie A! Już tylko pozostało kilka meczy i runda jesienna dobiegnie końca! W niedzielnym pojedynku w ładnym stylu pokonaliśmy ekipę Orła Ptaszkową, a wiec rywala z dolnych rejonów tabeli! Pniemy się w górę w ligowej hierarchii! Zobacz zdjęcia z meczu!

Mecz toczył się w fatalnych warunkach. Graliśmy dziś na mocno namokniętym boisku, które po zakończeniu meczu zostało mocno zniszczone.

Był to mecz z gatunku, których aby być w górnej części tabeli to musisz wygrać! Szybko w tym spotkaniu narzuciliśmy rywalowi swój styl grania. Przeważaliśmy przez większość cześć tego meczu, swoje akcje, również bardzo groźne miała w tym meczu i Ptaszkowa, jednak nie byli oni z akcji pokonać świetnie dysponowanego w tym meczu naszego bramkarza Arka Kulpę. Trafili mu dwie bramki, jednak obydwie po rzutach karnych.

To spotkanie rozpoczęliśmy świetnie, na 20 metrze faulowany Albert Szczerba, rzut wolny dla ULKSu. Futbolówkę ustawia Konrad Krasiński i cudownym uderzeniem nad murem pakuje piłkę w okienko bramki naszego rywala! Kolejne, przepiękne trafienie naszego młodego zawodnika, co ciekawe najmłodszego na boisku!

Po upływie kolejnych minut drugą bramkę zdobywa Mateusz Dobosz, przy odrobinie szczęścia wykończył on sytuację sam na sam. Trzeci gol to piękna akcja ULKSu, Marek Olszewski dogrywa w boczny sektor do Przemka Szambelana, który z lewego skrzydła dośrodkowuje w pole karne. Tam najwyżej wskakuje Albert Szczerba i strzałem z głowy umieszcza piłkę w bramce uderzając z kilku metrów.
W tej pierwszej połowie Ptaszkowa też miała swoje okazje raz ostemplowała naszą poprzeczkę, raz ze świetnej strony pokazał się Arek Kulpa broniąc w beznadziejnej sytuacji. Niestety w ostatnich sekundach pierwszej części nie ustrzegliśmy się błędu i straciliśmy bramkę po rzucie karnym. Wynik do przerwy 3:1.

Druga połowa wygląda podobnie do pierwszej. Znowu większa przewaga ULKSu, ale i kilka groźnych sytuacji Orła i świetne interwencje naszego bramkarza! Bramkowe akcje to mocno kontrowersyjne rzuty karne zarówno dla nas jak i dla przeciwników. Po jedenastkach obydwie drużyny dorzucają po jednym golu, mamy 4:2. W końcowej fazie meczu Krzysiek Bajorek przejmuje piłkę w defensywie, świetnie ją wyprowadza podając do Mateusza Dobosza, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderza po krótkim ustalając wynik tego meczu.

Mecz kończy się zasłużonym, wysokim zwycięstwem ULKSu! Korzenna awansuje w ligowej tabeli, Orzeł zaś spada na ostatnie miejsce. Podziękowania dla wszystkich naszych graczy za pozostawione siły na boisku i rywalizowanie w tych trudnych warunkach! Bez walki i zaangażowania nie udało by się wygrać w tym meczu ani w żadnym innym! Za tydzień kolejny trudny mecz, tym razem rywalizować będziemy z drugą drużyną A klasy- przed nami Victoria Witowice Dolne!

ULKS Korzenna - Orzeł Ptaszkowa 5:2 (3:1)

1:0 K.Krasiński 4 (z rzutu wolnego),

2:0 M.Dobosz 26 (as. P.Szambelan),

3:0 A.Szczerba 37 (as. P.Szambelan),

3:1 K.Kogut 45 (z rzutu karnego),

4:1 M.Dobosz 77 (z rzutu karnego),

4:2 K.Kogut 78 (z rzutu karnego),

5:2 M.Dobosz 87 (as. K.Bajorek).

Żółte kartki: K.Martuszewski, P.Radzik, J.Pałubiak, W.Łaś.

Czerwona kartka: K.Ząber 88 (słowna obraza sędziego asystenta).

ULKS: A.Kulpa - P.Olchawski, D.Dudek, K.Bajorek, J.Kantor (90 Ł.Kuzera) - K.Baczyński (60 P.Chronowski), M.Olszewski, K.Krasiński, P.Szambelan (70 D.Wielgus) - A.Szczerba (88 K.Grząbel), M.Dobosz.

Orzeł: 1 Kacper Ząber - 18 Wojciech Bochenek, 10 Artur Czernecki, 3 Arkadiusz Dziedziak, 8 Karol Gucwa, 4 Kamil Kogut, 6 Wiktor Łaś, 15 Konrad Martuszewski, 14 Karol Michalik, 11 Janusz Pałubiak, 9 Paweł Radzik. Skład rezerwowy: 13 Jarosław Kasprzyk, 16 Mateusz Serafin.