W przedostatnim sparingu seniorów przed zbliżającym się rundą rewanżową sezonu 2017/2018 mierzyliśmy się z AKS Ujanowice, czyli z drużyną z wyższej ligi. Przy odrobinie szczęścia i zimnej krwi przy zmarnowanych dwóch rzutach karnych mogliśmy spokojnie wygrać w tym meczu.

W pierwszej połowie nie było bramek. Korzenna miała wywalczyła dwa rzuty karne. Obydwa strzały Mateusza Dobosza z 11 metrów w bardzo dobrym stylu wybronił golkiper z Ujanowic.

W drugiej połowie podobną sytuację miały Ujanowice, jednak uderzenie Mariusza Przystała obronił Tomek Dźwigniewski. Rzadko się zdarza, aby w jednym meczu zmarnowane były wszystkie trzy rzuty karne. Po kilku minutach Korzenna wyszła na prowadzenie, z prawego skrzydła Szczerba dośrodkował w pole karne, tam futbolówkę przyjął i uderzył Bartek Grząbel, który chwilę wcześniej zameldował się na boisku.

Z minuty na minutę w drugiej połowie wzrastała przewaga Ujanowic, Korzenna jednak się dzielnie broniła. Niestety w samej końcówce meczu straciliśmy bramkę i spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1.

Serdecznie dziękujemy naszym rywalom za zaproszenia nas na sparing do Ujanowic! Za tydzień już ostatni mecz kontrolny, naszym rywalem będzie LKS Uście Gorlickie!

AKS Ujanowice - ULKS Korzenna 1:1 (0:0)

0:1 B.Grząbel 60 (as. A.Szczerba),

1:1 Ujanowice 90+3.

W 20 i 30 minucie M.Dobosz nie wykorzystał dwóch rzutów karnych.

W 55 minucie Ujanowice nie wykorzystały rzutu karnego.

ULKS: A.Kulpa (46 T.Dźwigniewski) - P.Mróz, K.Bajorek, A.Szczerba, J.Kantor - K.Grząbel, D.Wielgus, K.Krasiński, P.Chronowski - P.Szambelan, M.Dobosz. Oraz: Sz.Obrochta, B.Grząbel, P.Olchawski, T.Rosiek, P.Rosiek, T.Kuzera, Z.Gryzło.