Wysokim zwycięstwem zakończył się pierwszy mecz ligowy po przerwie zimowej naszych juniorów starszych, którzy walczyć będą w I lidze juniorów starszych.  Wbrew wysokiemu wynikowi, wcale ten mecz nie był do końca dla nas łatwy. Rywalizowaliśmy dziś w Kamionce Wielkiej z miejscowym Skalnikiem

Nasza drużyna w tym spotkania wystąpiła teoretycznie w najmocniejszym zestawieniu, co musiało się przełożyć na wysoką jakość. Wszystko świetnie się dla nas rozpoczęło, chociaż to skalnik pierwszy zmarnował stuprocentową sytuację. Po upływie kilkunastu minut meczu Konrad Kuzera faulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienia niezawodny w tym elemencie Grzegorz Mróz. Po upływie kolejnych minut, Mróz dośrodkowuje z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska, w polu karnym najlepiej zachowuj się Daniel Szeliga, który strzałem z głowy zdobywa gola.

W końcówce pierwszej połowy popisową akcją przeprowadza Michał Kantor, który wyprowadza szybką kontrę ULKSu. Michał podaje na prawe skrzydło do Grześka Mroza, po czym na pełnym „gazie” mknie w kierunku bramki rywala. Mróz idealnie podaje piłkę do biegnącego Michała Kantora, który z kilku metrów pakuje piłkę do bramki. Piękna akcja i bramka naszego bocznego obrońcy!
Do przerwy 3:0 i na drugą połowę wyszliśmy już troszkę bardziej rozluźnieni. W tej części meczu było trochę momentów nerwowych. Parę razy Skalnik zagroził naszej bramce i różnie się to mogło skończyć. Na nasze szczęście świetny dzień miała nasza obrona oraz nasz bramkarz Szymon Szczerba, który między innymi wybronił rzut karny! Szymon złapał piłkę po strzale rywala z 11 metrów.

Ten karny mocno zemścił się na graczach gospodarzy, po kilku minutach Korzenna trafiła po raz czwarty do bramki Skalnika. Widlak do Grześka Mroza i mamy 4:0. W końcówce „kropkę nad i” postawił Konrad Kuzera, który ograł w polu karnym rywala i pięknym strzałem w dłuższy róg bramki ustalił wynik tego meczu. Warto dodać, że kolejną asystą i przy ostatnim golu popisał się Grzegorz Mróz, który miał udział przy każdym trafieniu w dzisiejszym meczu!

Brawo dla naszych juniorów za niezłą grę i świetny wynik! Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze w paru kwestiach nie było idealnie, więc aby osiągnąć nasz wymarzony cel, to musimy grać jeszcze lepiej i ciężko trenować. Za tydzień naszym rywalem będzie zespół Nawoja Nawojowa!

Skalnik Kamionka Wielka - ULKS Korzenna 0:5 (0:3)

0:1 G.Mróz 18 (z rzutu karnego),

0:2 D.Szeliga 25 (as. G.Mróz),

0:3 M.Kantor 30 (as. G.Mróz),

0:4 G.Mróz 68 (as. D.Widlak),

0:5 K.Kuzera 80 (as. G.Mróz).

W 64 minucie Skalnik nie wykorzystał rzutu karnego.

ULKS: Sz.Szczerba (85 D.Głąb) - M.Kantor (65 J.Kantor), T.Kuzera, P.Rosiek, A.Szeliga - D.Szeliga (80 J.Martuszewski), Z.Gryzło (60 P.Stawiarski), K.Krasiński, D.Widlak - G.Mróz (75 S.Wojtaczka), K.Kuzera.

Sędziował: Sarna (KS Nowy Sącz)