Juniorzy jadą z koksem! Kolejny swój mecz wysoko zwyciężają, tym razem pod „toporkiem” graczy ULKSu padł Gród Podegrodzie. Rywal, który na to spotkanie solidnie się zmobilizował. Obawialiśmy się tego meczu, jednak nasze obawy szybko rozwiali nasi wspaniali gracze!

Warto podkreślić, że mecz odbywał się w środku tygodnia, obydwie drużyny mogły skorzystać z graczy występujących regularnie w seniorach. Do naszej ekipy w tym spotkaniu dołączył Paweł Chronowski – tylko on regularnie ostatnio gra w seniorach. Gród za to zmobilizował się konkretnie. W ekipie juniorów z Podegrodzia od pierwszej minuty wystąpił dziś Konrad Ciągło – czyli zawodnik, który robi różnice w lidze okręgowej, gdzie regularnie występuje w drużynie seniorów, każdy kto chociaż trochę interesuje się tą ligą zna to nazwisko. Do tego znakomity środkowy pomocnik Krystian Mordarski, który na swoim koncie ma również wiele występów w okręgówce. Zagrał również regularnie występujący w seniorach Jakub Kotas oraz bramkarz Dawid Szabla. Dlatego mieliśmy prawo się obawiać, że to będzie ciężka przeprawa!

Te wzmocnienia spowodowały, że oglądaliśmy mecz stojący na wysokim poziomie! Atmosfera meczu byłą podniosła! Szczególnie dobra była pierwsza polowa tego meczu, gdzie przez kilka pierwszych minut widniał wynik remisowy.

Wynik otworzył Grzesiek Mróz, który fantastycznie wykończył podanie Zbyszka Gryzły. Szybko wyrównał Gród. Korzenna wyszła na prowadzenie po rzucie rożnym, gdzie Konrad Krasiński strzałem z głowy uderzył w poprzeczkę, a następnie dobił piłkę do bramki. W końcówce pierwszej połowy Gród strzelił sobie jeszcze samobója. Po tym golu dominacja Korzennej była już ogromna. Dokładaliśmy po jednej bramce zaraz na początku drugiej połowy, najpierw trafił Konrad Kuzera, potem Konrad Krasiński i szybko zrobiło się 5:1 i było już po meczu. Gdy na boisku pojawili się w jednej i drugiej drużynie zmiennicy, poziom troszku spadł, ale przewagę zdecydowaną miała Korzenna. Efektem tego była jeszcze jedna bramką. Tym razem pięknego gola zdobył Patryk Stawiarski, który wykończył podanie rozgrywającego świetny mecz Konrada Krasińskiego. Gród od czasu do czasu zaatakował, raz ustrzelili nawet słupek naszej bramki.

Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem graczy z Korzennej 6:1, w dwumeczu z Grodem nasz bilans to aż 11:2. Robi to wrażenie! Gratulacje dla całej drużyny ULKS Korzenna oraz trenera Łukasza Schreinera! Przed nami po świętach bardzo ważne spotkanie! Rywalizować będziemy z Biegoniczanką! Nie trzeba nikomu mówić jak bardzo ważny jest ten mecz! Po prostu najważniejsze wydarzenie juniorów tej wiosny! Zapraszamy na to spotkanie! Do Boju ULKS!

ULKS Korzenna - Gród Podegrodzie 6:1 (3:1) [JS]

1:0 G.Mróz 3 (as. Z.Gryzło),

1:1 D.Skoczeń 6,

2:1 K.Krasiński 18 (as. G.Mróz),

3:1 samobójcza 32 (as. K.Krasiński).

4:1 K.Kuzera 50 (as. P.Chronowski),

5:1 K.Krasiński 58 (as. Z.Gryzło),

6:1 P.Stawiarski 75 (as. K.Krasiński),

Żółte kartki: A.Szeliga - S.Niemiec, D.Skoczeń.

ULKS: Sz.Szczerba - A.Szeliga (72 J.Kantor), T.Kuzera, P.Rosiek, D.Widlak - D.Szeliga (57 P.Stawiarski), Z.Gryzło (78 M.Oracz), K.Krasiński, P.Chronowski (67 S.Wojtaczka)  - G.Mróz (80 J.Martuszewski), K.Kuzera (64 Sz.Gruca).