Nasi juniorzy dorzucają do swojego dorobku kolejne 3 punkty. Pokonaliśmy tym razem Helenę Nowy Sącz, rywala którego bardzo się obawialiśmy. To właśnie z Heleną przegraliśmy jesienią. Odegraliśmy się Helenie z nawiązką! Rozbiliśmy ich dziś aż 5:1!

Ten mecz przez kilkadziesiąt pierwszych minut był bardzo wyrównany, obydwie drużyny nieznacznie zagrażały. Przełomowym momentem była sytuacja z 36 minuty, kiedy to kontuzji kolana nabawił się kapitan Heleniarzy Piotr Jasiński. Wszystko wyglądało bardzo groźnie, gracza Heleny czeka teraz pewno na jakiś czas rozbrat z piłką. Gracze Heleny wyraźnie przejęli się tą sytuacją. Fakt, że z boiska musiał zejść ich kluczowy zawodnik dodatkowo ich osłabił. Nasz drużyna szybko to wykorzystała. Po kilku minutach bramkę zdobył Konrad Kuzera. W doliczonym czasie gry nasz zespół zdobył aż 3 gole. Najpierw z rzutu karnego gola zdobył Grzegorz Mróz, chwilę później piękną bramkę po indywidualnej akcji ustrzelił Dawid Woliński, a dzieła zniszczenia tuż przed ostatnim gwizdkiem dokonał Konrad Kuzera, który wykorzystał fantastyczną asystę Daniela Szeligi.

Druga połowa to koncert nie wykorzystanych stuprocentowych sytuacji, znakomite akcje zepsuł przed wszystkim Konrad Krasiński, który z łatwością powinien zdobyć przynajmniej 3 bramki. Daniel Szeliga ustrzelił poprzeczkę, przewaga Korzennej była bezdyskusyjna, jednak nie potrafiliśmy zdobyć kolejnej bramki. Dopiero w końcówce się to udało, Kuba Kantor dośrodkowuje w pole karne, tam Konrad Kuzera sprytnie przyjmuje piłkę ogrywa bramkarz i trafia do pustej bramki. Po kilku minutach odpowiedziała Helena, honorowego gola trafił Dominik Klimczak.

Brawo dla wszystkich graczy za bardzo solidny kolejny mecz! Już we wtorek rywalizować będziemy na wyjeździe z Sokołem Stary Sącz!

ULKS Korzenna - Helena Nowy Sącz 5:1 (4:0) [JS]

1:0 K.Kuzera 39 (as. D.Widlak),

2:0 G.Mróz 45+1 (z rzutu karnego),

3:0 D.Widlak 45+3 (bez asysty),

4:0 K.Kuzera 45+4 (as. D.Szeliga),

5:0 K.Kuzera 84 (as. J.Kantor),

5:1 D.Klimczak 86.

Żółte kartki: O.Jawor, K.Zaczyk.

ULKS: Sz.Szczerba (80 D.Głąb) - A.Szeliga, T.Kuzera, P.Rosiek, M.Kantor (72 J.Kantor) - D.Szeliga (46  P.Stawiarski), Z.Gryzło (65 Sz.Gruca), D.Widlak, K.Krasiński  - G.Mróz (70 S.Wojtaczka), K.Kuzera.