Dziś na boisku w Uściu Gorlickim spotkała się pierwsza z ostatnią drużyną tabeli.  Nasza ekipa była murowanym faworytem tego pojedynku. Często takie mecze są bardzo niewdzięczne i łatwo się „przejechać”, jeśli zlekceważy się rywala i nie da z siebie 100%! Dziś było znowu trudno, ale znowu się udało!

Jak każdy w tym sezonie również i tym razem ostatnie Uście w tabeli, mocno zmobilizowało się na Korzenną. Kadra naszego rywala liczyła kilkunastu zawodników, gdzie ostatnio ciężko było dostrzec tak dużą frekwencję w szeregach gospodarzy w tym kilku rezerwowych.

Nie był to dziś idealny mecz w naszym wykonaniu, w tym spotkaniu pojawiło się sporo nonszalancji, niepotrzebnych strat w szeregach naszej drużyny. Dopiero w okolicy 20 minuty Dawid Widlka skierował piłkę do siatki rywala, po kilku minutach drugiego gola dołożył Konrad Kuzera, był to setny gol w obecnym sezonie naszej juniorskiej drużyny.  Wydawało się, że wszystko w tym meczu kontrolujemy, niestety na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego Uście trafia nam gola.
Od tego momentu aż prawie do samego końca meczu pojawiła się spora nerwowość. Prawie przez cała drugą połowę okrutnie męczyliśmy się z rywalem i co ważniejsze z samymi sobą. Na nasze szczęście, Uście nie było wstanie doprowadzić do remisu, chociaż mieli ku temu okazję. Setki zmarnowała również Korzenna.

Nerwy i emocje zeszły z nas dopiero po 80 minucie kiedy to Konrad Kuzera po dwóch podaniach Grześka Mroza zdobył dwie bramki. Kolejny raz Konrad Kuzera udowadnia swoją ogromną wartość w tej drużynie! Wtedy już było jasne, że Korzenna wygra w tym spotkaniu. Mecz kończy się wynikiem 4:1 dla ULKSu. Brawo za walkę i okazałe zwycięstwo!

Powracając po meczu do Korzennej, nasza drużyna dowiedziała się, że Glinik pokonał walczącą z nami o 1 miejsce w tabeli Biegoniczankę! To oznacza, że nasza drużyna jest już samodzielnym liderem I ligi juniorów! Aktualnie nasz dorobek bramkowy to 102 bramki w 21 meczach! Imponujący dorobek! Naszym juniorom zostało jeszcze do rozegrania 3 mecze, po dłuższej przerwie zmierzymy się z Popradem Muszyna, następnie z Popradem Rytro, obywa mecze w Korzennej. Ostatnim pojedynkiem będzie trudna potyczką z Gorlickim Glinikiem! Do boju ULKS!

LKS Uście Gorlickie - ULKS Korzenna 1:4 (1:2)

0:1 D.Widlak 20 (as. D.Szeliga),

0:2 K.Kuzera 29 (as. G.Mróz),

1:2 M.Piecuch 43,

1:3 K.Kuzera 81 (as. G.Mróz),

1:4 K.Kuzera 82 (as. G.Mróz).

Żółte kartka: J.Ludwin, P.Pernal, A.Motyka - D.Szeliga.

ULKS: Sz.Szczerba (85 D.Głąb) - M.Kantor, T.Kuzera, P.Rosiek, A.Szeliga - P.Stawiarski (83 S.Wojtaczka), Z.Gryzło, D.Widlak, D.Szeliga - G.Mróz (A.Krzyżak), K.Kuzera.

Uście: 12 Krystian Kozub (1 Benjamin Szynal (83') - 7 Dominik Jabłczyk (4 Emil Ptaszkowski (60'), 3 Dominik Kuruc, 20 Jarosław Ludwin, 2 Krzysztof Niemasik, 8 Mateusz Obszarski, 11 Patryk Pernal, 19 Maciej Piecuch, 6 Arkadiusz Stabach, 21 Nikodem Woźniak (13 Artur Motyka (46'), 5 Daniel Zięba.