Po czterech porażkach z rzędu, w końcu nasza najstarsza drużyna zwyciężyła! Po niezłym meczu w naszym wykonaniu pokonaliśmy Grybovię Grybów, bohaterem meczu zostali nasi juniorzy, którzy zdobyli wszystkie bramki, trzy z nich ustrzelił świetny Konrad Krasiński.

Piękny dzień, w końcu zaświeciło słońce, graliśmy po raz pierwszy od dłuższego czasu na suchym boisku. Rywalem była Grybovia, która obecnie piastuje wyższe miejsce w tabeli niż nasz zespół.
Pierwsze kilkadziesiąt minut było wyrównane, groźniejsze akcje budowała sobie jednak Korzenna. W końcu podczas swojej drugiej próby, kapitalnie z rzutu wolnego z okolic 35 metra uderzył Konrad Krasiński. Futbolówka po jego uderzeniu poszybowała idealnie w okienko bramki. Kolejny przepiękny gol z rzutu wolnego naszego zdolnego juniora.

W końcówce pierwszej części gry, dołożyliśmy jeszcze jedną bramkę. Kamil Baczyński próbował uderzać, skiksował, jednak futbolówka wpadła pod nogi Pawła Chronowskiego, który przyjął piłkę i przepięknym uderzeniem pokonał  sprytnym lobem golkipera z Grybowa.

2:0 do przerwy i w dobrych nastrojach schodzimy do szatni. Na drugą część meczy wychodzimy jeszcze bardziej „nabuzowani”. Naszym chłopakom nie brakowało dziś ambicji, graliśmy bardzo dobrze, nie odstawialiśmy nogi w każdej sytuacji! Oto chodzi! Efektem tego były dwie kolejne bramki, obydwie z rzutów karnych i obydwa „zrobione” przez Piotra Głąba. Najpierw bezmyślnie faulował Alberta Szczerbę, a kilkanaście minut później podciął w polu karnym Kamil Baczyńskiego.

Jednego i drugiego karnego bardzo pewnie wykorzystał Konrad Krasiński, który dzięki tym dwóm jedenastkom skompletował hattricka! 4:0 i troszku w naszej pojawiła się nonszalancja. Efektem tego był głupi faul na wysokości 20 metra. Sprytny strzał z rzutu wolnego oddał Paweł Krok, piłka po ziemi i po rękach naszego bramkarza wpadła do siatki. W samej końcówce ładną bramkę zdobył Paweł Krok, który zrobił indywidualny rajd i celnie uderzył z okolic 20 metra nie do obrony. Te dwa gole Grybovii nie miały jednak żadnego znaczenia.

Korzenna zasłużenie wygrywa i przełamuje złą serię! Miejmy nadzieje, że przyjdzie teraz dobra seria i nasza drużyna zacznie regularnie punktować. Podziękowania dla naszej całej drużyny za pozostawione zdrowie na boisku! Już w czwartek trudny mecz w Ubiadzie!

ULKS Korzenna - Grybovia Grybów 4:2 (2:0)

1:0 K.Krasiński 35 (z rzutu wolnego),

2:0 P.Chronowski 40 (as. K.Baczyński),

3:0 K.Krasiński 60 (z rzutu karnego),

4:0 K.Krasiński 65 (z rzutu karnego),

4:1 P.Krok 75 (z rzutu wolnego),

4:2 P.Krok 90.

Żółte kartki: K.Bajorek, P.Szambelan, A.Szczerba - P.Głąb, J.Kiełbasa.

ULKS: A.Kulpa - J.Kantor, D.Dudek, K.Bajorek, M.Kantor - P.Chronowski (79 P.Olchawski), K.Krasiński (85 B.Grzabel), P.Szambelan (65 M.Dobosz), D.Wielgus, A.Szczerba (71 K.Grząbel).

Grybovia: 1 Michał Śmigacz - 14 Piotr Głąb (3 Mateusz Radzik (67'), 10 Łukasz Hajduk, 4 Dawid Horowski, 16 Maciej Kiełbasa, 5 Józef Kiełbasa, 9 Paweł Kornacki, 7 Paweł Krok, 6 Paweł Niepsuj (17 Szymon Sekuła (56'), 8 Marek Obrzut, 2 Rusłan Olejnik.