Stało się to na co wszyscy bardzo liczyliśmy w tym sezonie! Nasi juniorzy zwyciężają I ligę juniorów starszych i wystąpią w czerwcowych barażach o grę w MLJS! Całoroczna wspaniała praca pozwoliła osiągnąć wymarzony cel – do którego przez cały sezon podchodziliśmy z wielką pokorą!

O tym, że nasi juniorzy zdobędą mistrza wiedzieliśmy już kilka dni przed meczem, kiedy to nasz największy rywal vicelider Biegoniczanka – kolejny raz w tym sezonie stracił punkty! Tym razem w meczu zaległym z Popradem Muszyna, który kilka dni wcześniej nie przyjechał na mecz do Korzennej. Mimo tego, nasi juniorzy podeszli do sobotniego meczu z Rytrem tak jak do poprzednich spotkań. W głowach oczywiście panował już luz liderów, jednak za wszelką cenę chcieliśmy znowu wygrać bez straconej bramki. Cel jaki sobie nasi gracze postawili udało się zrealizować w 100% chociaż pierwsza polowa nie zwiastowała, że wszystko zakończy się aż tak dobrze.

Do przerwy nie udało się naszym graczom pokonać bramkarza, worek z bramkami otworzył się dopiero w drugiej połowie. Pierwsze trzy gole zdobył niesamowity w tym sezonie Konrad Kuzera, kolejne dwa wpadły już wtedy, gdy Konrada nie było już na boisku. Nasz snajper wykorzystał świetne podania Tomka Kuzery, Dawida Widlaka i Zbyszka Gryzły. Wszystko znowu dobrze się ułożyło, zaraz po przerwie zdobywamy gola, zaraz drugi i praktycznie jest już po meczu.

Przy stanie 2:0 dla ULKSu rzut karny po raz pierwszy w tym sezonie zmarnował Grzegorz Mróz, bramkarz Popradu ładnie obronił niezłe uderzenie naszego zawodnika.

W końcówce tego meczu, po błędzie bramkarza, bramkę zdobył Grzesiek Mróz, a na kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem wynik ustalił niezmordowany Dawid Widlak. Przebieg meczu obrazuje skrót meczu video, który jest dostępny poniżej.

Po zakończonych zawodach nasi gracze wystrzelili szampany, symbol triumfu, sukcesu, szczęścia i radości! Tego właśnie doświadczyli przez cały rok a dziś było zwieńczenie ich wspaniałej pracy i zaangażowania! Było to już 21 zwycięstwo w tym sezonie oraz 17 z rzędu! Kolejne 5 goli to już w sumie 110 zdobytych bramek! Oszałamiające statystyki! A przed nami jeszcze jeden mecz, za tydzień w sobotę z gorlickim Glinikiem! W nagrodę nasi gracze wystąpią już niebawem w czerwcowych barażach o MLJS! Na podsumowanie jeszcze przyjdzie czas, jednak już teraz wielkie słowa uznania dla wszystkich wspaniałych graczy oraz Trenera! Do boju ULKS!