To niesamowite, ale wracamy z Tymbarku z kolejnymi trzema punktami! Po niezłym meczu w naszym wykonaniu, a szczególnie po świetnej drugiej połowie, gdzie zdobyliśmy dwie bramki – wygrywamy z miejscowym Klubem Sportowym Tymbark 1:2! Było niezwykle ciężko, ale udało się wygrać znowu jedną bramką!

Mecz odbywał się praktycznie w całości podczas opadów deszczu, na ostatnie minuty meczu dopiero przestało padać! Mimo kapryśnej pogody wielu naszych kibiców, którzy przyjechali z naszymi zawodnikami zasiadło na trybunach stadionu w Tymbarku! Bardzo dziękujemy, że byliście z nami i nas dopingowaliście! Spotkanie odbywało się na dużym boisku i pięknie przygotowanej murawie, na której regularnie rywalizuje 4 ligowa drużyna seniorów Tymabrku!

Naszym dzisiejszym rywalem była ekipa Tymbarku, mistrz 1 ligi Limanowa o którym nie widzieliśmy za dużo. Przeciwnik jednak szybko pokazał nam się z bardzo dobrej strony i uświadomiliśmy sobie, że dziś o wygraną będzie bardzo ciężko. Ekipa Wojciecha Tajdusia to niezły, zgrany zespół, który w cuglach wygrał ligę na limanowszczyźnie.

To właśnie Tymbark dużo lepiej rozpoczął ten mecz, gracze gospodarzy solidniej prezentowali się w tej pierwszej połowie. Efektem przewagi było jedno bramkowe prowadzenie w tej pierwszej części meczu. W okolicy 27 minuty niezłym strzałem tuż przy słupku popisał się Artur Czernek i futbolówka wpadła po rękach Szymona Szczerby do bramki ULKSu. Gracze Tymbarku jeszcze kilka razu zagrozili naszej bramce. Korzenną było stać na kilka strzałów, najgroźniejsze było uderzenie Pawła Chronowskiego, jednak dobrze z nim poradził sobie golkiper Tymbarku.

Po kilku mocnych słowach w szatni, wyszliśmy odmienieni na drugą połowę. Niektórzy nasi gracze przeszli metamorfozę i w drugiej części prezentowali się znakomicie! Solidnie jak przez cały czas grała nasza defensywa, zaś do gry zabrali się nasi ofensywni gracze! Szczególnie należy pochwalić niezwykle aktywnego Pawła Chronowskiego oraz Daniela Szeligę, który miał spory udział przy obydwóch zdobytych bramkarzach przez ULKS!

Wyrównujący gol wpada po faulu bramkarza Tymbarku na Danielu Szeliga, ewidentny, bezdyskusyjny karny. Jedenastkę pewnie wykorzystuje Grzegorz Mróz i doprowadza do remisu. Im bliżej końca tego meczu, tym przewaga naszych juniorów była większa! W końcu musiała paść gol, na którego tak bardzo zasłużyliśmy. Faul blisko narożnika pola gry, futbolówkę ustawa Zbyszek Gryzło i precyzyjnie dośrodkowuje w pole karne. Odrobina szczęścia i piłka wpada pod nogę świetnie grającego Daniela Szeligi, który kieruje ją do bramki! Wielka radość w szeregach naszej ekipy!

Mamy wynik i dzielnie bronimy się do ostatniego gwizdka! Po nim euforia w naszej drużynie! Wygrywamy drugi mecz w barażach o MLJS! Wielkie słowa uznania dla całej ekipy! Za walkę o każdy centymetr boiska od początku do końca meczu! To właśnie cechuje juniorów Korzennej, walka, ambicja do tego spore umiejętności dzięki czemu możemy wygrać z każdym! Brawo Korzenna!

Teraz zasłużony, dłuższy odpoczynek - kolejnym naszym rywalem będzie Orkan, na rewanż w następną sobotę udajmy się do Raby Wyżnej! We wtorek rywalizować będzie Orkan z Tymbarkiem! Zobaczymy co się będzie działo dalej!

KS Tymbark - ULKS Korzenna 1:2 (1:0)

1:0 A.Czernek 27,

1:1 G.Mróz 63 (z rzutu karnego),

1:2 D.Szeliga 88 (as. P.Rosiek).

KS Tymbark: Gawron – Sobczak, Zwierczyk, Duda, Sułkowski – Maciej Czyrnek, Zapała, Golonka, Jarosz (80 Mateusz Czyrnek)– Czernek, Niezabitowski (80 Stokłosa).

ULKS: Sz.Szczerba - T.Kuzera, P.Rosiek, A.Szeliga, D.Widlak - Z.Gryzło, K.Krasiński, P.Stawiarski (75 Sz.Gruca), D.Szeliga, P.Chornowski (90 J.Martuszewski), G.Mróz.

Sędziował: J.Pawlikowski (KS Nowy Targ).