Admiror Gallery: 3.0
Server OS:IdeaWebServer/6.0.0 (like Apache)
Client OS:Unknown
PHP:5.3.29

Korzenna triumfatorem baraży 2017 o MLJS! Po niezwykle ciężkim meczu nasi zawodnicy pokonali na wyjeździe Orkan Raba Wyżna 1:2! Nasza niesamowita drużyna znowu wygrała, jest to już ich 21 zwycięstwo z rzędu w tym sezonie… niesamowite!

Jadąc do Raby wiedzieliśmy, że gramy tam o wszystko albo o nic. Praktycznie każde zwycięstwo naszych rwali stawiało ich w lepszej sytuacji w końcowym rozrachunku.  Korzennej wystarczał remis, ale oczywiście jak przystało na naszych graczy walczyli o pełną pulę!

Spotkanie rozpoczęło się od prawdziwej kanonady gospodarzy. W pierwszych minutach tego meczu Raba nas bardzo mocno przycisnęła, efektem tego była szybko stracona bramka przez ULKSu. Szczęście, że nie straciliśmy drugiego gola. Ten gol nie załamał naszych graczy i ciągle wyprowadzaliśmy groźne akcje. Po jeden z nich Grzegorz Mróz precyzyjnie wykańcza sytuacje sam na sam. Do przerwy remis 1:1, co było bardzo dobrym wynikiem dla ULKSu!

Na drugą część meczu wyszliśmy jeszcze bardziej zmotywowani. Raba w ogóle nie mogła rozwinąć skrzydeł, byliśmy wszędzie na boisku i skutecznie neutralizowaliśmy ataki Orkana. Momentami było „brzydko” na boisku. Sporo fauli, twardej męskiej gry, ale tak musiało być, bowiem zdawaliśmy sobie sprawę o co tutaj gramy. Na kilkanaście minut przed końcem meczu sytuację sam na sam z bramkarzem Orkana wykorzystuje Paweł Chronowski! Wtedy już jasne się stało, że nikt nam triumfu w barażach nie odbierze! Wielkie słowa uznania dla naszej całej drużyny!

Przed graczami ULKSu teraz tylko dzień przerwy, bowiem w poniedziałek ostatni mecz barażowy z KS Tymbark na boisku w Korzennej. To spotkanie nie będzie już miało żadnego znaczenia! Oczywiście zagramy o pełną pulę, aby podtrzymać niewiarygodną serię zwycięstw!

Ten rok jest pechowy, jeśli chodzi o zasady awansów i spadków do MLJS. Zwykle do ligi wojewódzkiej awansowały 4 drużyny, czyli każdy mistrz poszczególnych OZPN w Małopolsce. Gdyby było tak jak zwykle, to ULKS Korzenna była by już w MLJS. Niestety w tym roku do MLJS awansują dwie drużyny lub jedna. W zależności od tego czy mistrz MLJS – Bruk Bet Termalika Nieciecza awansuje do CLJS.  A wszystko w związku z uchwałami Zarządu PZPN z 24 marca 2017 r. w sprawie zasad organizacji rozgrywek młodzieżowych szczebla centralnego. Wobec tego zarząd MZPN uchwałą nr 6/Z/2017 z dnia 30 marca 2017 r. dostosował zasady awansów i spadków w wojewódzkich ligach młodzieżowych w sezonie 2016/2017. W sezonie 2017/2018 MLJS będzie liczyła 16 drużyn. A nie jak w ubiegłym dwie grupy po 10.

ULKS Korzenna w sobotę 24 czerwca 2017 roku o godzinie 14:00 rozegra baraż MZPN. Naszym rywalem będzie mistrz Małopolski Zachodniej Unia Oświęcim. Spotkanie odbędzie się na boisku Com-Com Zone w Krakowie przy ul. Ptaszyckiego 6. W przypadku braku awansu Bruk-Betu Termaliki Nieciecza do Centralnej Ligi Juniorów – pierwszy mecz przegrali 4:2 (rewanż z MOSP Białystok 25 czerwca) będzie konieczny dodatkowy mecz zwycięzców półfinałów o jedno miejsce (27 czerwca). W drugim półfinale o awans do MLJS grają mistrz Tarnowa BKS Bochnia, oraz mistrz Krakowa Prokocim Kraków.

Brzmi to wszystko niezwykle, ale to się dzieje naprawdę! Miejmy nadzieję, że damy rade podołać temu wszystkiemu!

Orkan Raba Wyżna - ULKS Korzenna 1:2 (1:1)

1:0 M.Luderda 8,

1:1 G.Mróz 35 (as. Z.Gryzło),

2:1 P.Chronowski 77 (as. K.Krasiński).

Żółte kartki: M.Luberda, Sz.Możdzeń, P.Bala x2, T.Szklarz - D.Szeliga, P.Chronowski.

ULKS: Sz.Szczerba - T.Kuzera, P.Rosiek, A.Szeliga, D.Widlak - Z.Gryzło, K.Krasiński (90 J.Kantor), P.Stawiarski (70 Sz.Gruca) , D.Szeliga, P.Chronowski (85 S.Wojtaczka), G.Mróz (88 A.Krzyżak).

Sędziował: W.Dybiec (KS Nowy Sącz).