Admiror Gallery: 3.0
Server OS:IdeaWebServer/6.0.0 (like Apache)
Client OS:Unknown
PHP:5.3.29

W pięknym stylu zakończyli nasi juniorzy zmagania w barażach OZPN o MLJS! Na samym finiszu tych rozgrywek wysoko pokonali KS Tymbark! Jest to niezwykłe osiągnięcie, bowiem na przestrzeni ostatnich lat, rzadko komu zdarzało się wygrać wszystkie mecze barażowe! ULKS Korzenna właśnie to osiągnęła!

Pięknie przygotowana murawa w Korzennej, słoneczna pogoda, sporo kibiców! Spotkanie rewanżowe z KS Tymbark nie miało już żadnego znaczenia. Korzenna zagwarantowała już sobie przed tym meczem triumf w barażach. Nasza podstawowa jedenastka na to spotkanie była osłabiona. W tym meczu od początku nie wystąpili zawodnicy, którzy pauzowali za kartki bądź tacy, którzy w razie otrzymania kartki musieli by pauzować w barażu MZPN w sobotę. Nie było Pawła Chronowskiego, a wiec gracza bez którego bez wątpienia nie było by zwycięstw w Tymabarku i w Rabie Wyżnej, na rezerwie zasiadły takie "armaty" jak Konrad Krasiński czy Dawid Widlak. W podstawowym składzie wyszli nawet niektórzy po raz pierwszy w tym sezonie! Oczywiście, co już jest dla nas normalne, ale ciągle budzi to w nas wielki żal, nie zagrał kontuzjowany Konrad Kuzera.

Mimo tego podeszliśmy do tego meczu jak zwykle na 100%! Graliśmy nieźle, każdy z naszych graczy dał od siebie tyle na ile go było stać. Tymbark to niezła drużyna i to właśnie ona jako pierwsza zdobyła bramę w tym meczu po rzucie karnym. Kilka minut przed przerwą wyrównał Szymon Gruca, który wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego Grześka Mroza. Do przerwy 1:1.

Druga połowa tego meczu to spora przewaga gospodarzy. Korzenna zdominowała Tymbark a co dowodem było aż 4 zdobyte bramki. Wszystko nie najlepiej się dla nas zaczęło. Już po 12 sekundach drugiej połowy rywale pakują nam piłkę do bramki i znowu musimy gonić wynik.

W dniu dzisiejszym bardzo dobrze grał cały zespół, jednak znakomity mecz rozegrał Daniel Szeliga, który wziął ciężar gry na swoje barki. To właśnie on był twórcą dzisiejszego sukcesu ULKSu. Zdobył on bramkę na 2:2, po pięknym indywidualnym rajdzie, a po kilku minutach sprytnie wykończył podanie Dawida Widlaka. Cały czas był bardzo aktywny i dawał bardzo wiele od siebie! Wszystko to można zobaczyć na filmie, skrócie tego meczu, który oczywiście jest dostępny poniżej! Bramkę na 4:2 zdobył Konrad Krasiński, oczywiście z rzutu wolnego. Ostatniego gola już w doliczonym czasie gry ustrzelił Artur Krzyżak, który wykończył znowu rajd naszego najlepszego zawodnika Daniela Szeligi! Spotkanie zakończyło się okazałym zwycięstwem 5:2 dla ULKS Korzenna, który z kompletem 12 punktów zakończył zmagania barażowe! To niesamowite, ale to nasze 22 zwycięstwo z rzędu… Wielkie dzięki dla wszystkich naszych graczy za kolejny fantastyczny mecz! Za siły włożone w to spotkanie i całe baraże! Wielka szkoda, że po prawie rozegranych 30 spotkań już w  w ytm sezonie i sporej dominacji w dalszym ciągu nie daje nam to awansu do Małopolskiej Ligi. Czujemy już spore zmęczenie... ale walczymy dalej. Tak to się pechowo w tym roku poskładało.

Teraz kilka dni przerwy naszych juniorów! W sobotę udajemy się na kolejny baraż… Tym razem rywalizować będziemy z BKS Bochnia o awans do MLJS. Bochnia to mistrz I ligi Tarnów, wydaje się najtrudniejszym rywalem ze wszystkich potencjalnych rywali, na których mogliśmy paść. Spotkanie odbędzie się 24 czerwca 2017r. o godzinie 14:00 na obiekcie sportowym Com-Com w Krakowie. Trzymajmy kciuki! Pamiętajmy jednak, że Korzenna już jest zwycięzcą… to co udało się nam osiągnąć w tym sezonie zapisze się na długie lata w historii naszego klubu, bez względu na to czy uda się cokolwiek ugrać w brażach MZPN czy nie!

ULKS Korzenna - KS Tymbark 5:2 (1:1)

0:1 D.Zapała 18 (z rzutu karnego),

1:1 Sz.Gruca 40 (as. G.Mróz),

1:2 M.Surdziel 46,

2:2 D.Szeliga 64 (as. A.Krzyżak),

3:2 D.Szeliga 70 (as. D.Widlak),

4:2 K.Krasiński 86 (z rzutu wolnego),

5:2 A.Krzyżak 90 (as. D.Szeliga).

Mecz bez kartek.

ULKS: Sz.Szczerba - T.Kuzera, P.Rosiek, A.Szeliga, J.Kantor - S.Wojtaczka (46 K.Krasiński), Z.Gryzło (82 M.Oracz), P.Stawiarski (60 A.Krzyżak), Sz.Gruca (60 D.Widlak), D.Szeliga - G.Mróz (65 J.Martuszewski).

Tymbark: D.Pach - P.Sobczak, G.Duda, K.Zwierczyk, K.Sułkowski, M.Czyrnek, D.Zapała (80 M.Stokłosa), M.Golonka (70 M.Czyrnek), D.Jarosz (60 K.Czernek), M.Kordeczka, M.Surdziel (75 A.Czernek).