W końcu nasza seniorska drużyna odpaliła! Wygrywamy okazale na trudnym terenie w Paszynie. Nie był to łatwy mecz, ale w pełni kontrolowaliśmy jego przebieg i zwyciężyliśmy 4:0. W końcówce dwie bramki zdobył powracający po ciężkiej kontuzji Artur Wielgus, który na boisku spędził zaledwie 10 minut.

W tym spotkaniu byliśmy zespołem lepszym, zbudowaliśmy sobie wiele świetnych okazji, które szczególnie z początku meczu marnowaliśmy. W końcu po dośrodkowaniu Daniela Szeligi nasz kapitan Albert Szczerba skierował piłkę głową do bramki otwierając wynik. Po upływie kilku minut dobrą akcją popisał się Szczerba, który dośrodkował do podłączającego się Jaśka Kantora. Nasz defensor oddał dobry strzał, futbolówka po rękach bramkarza znalazła drogę do bramki. Do przerwy 0:2.

W drugiej połowie Amator bardziej się nam postawił, wszystko dzięki pojawieniu się na boisku Sebastiana Gardonia, którego w pierwszych 45 minutach zabrakło. Najgroźniejsza sytuacja Amatora w drugiej połowie to uderzenie Michała Urody z rzutu wolnego w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Arka Kulpę. Jednak dzisiaj nasza defensywa zagrała bardzo dobrze i niewiele akcji Amatora przepuściła. Po raz pierwszy w barwach ULKSu Korzenna wystąpił dziś Daniel Nowak, 28-letni gracz, który ostatnie kilka lat spędził w Łososiu Łososina Dola grając z powodzeniem w okręgówce. Daniel jest naszym ogromnym wzmocnieniem!

Po wyrównanej drugiej połowie w końcówce tego meczu dobijamy rywala. Kiedy już na boisku nie było lidera, kapitana Amatora Michała Urody – ukaranego drugim napomnieniem, gospodarzą już odechciało się grać. Wtedy ze świetnej strony pokazał się Artur Wielgus, który pojawił się na boisku na kilka minut. Najpierw strzelił gola w sytuacji sam na sam po podaniu Daniela Szeligi, a potem na 0:4 wykończył dobrą asystę Irka Ogorzałka z lewego skrzydła. Wielkie słowa uznania dla Artura, który po kilku latach borykania się z kontuzją, oraz wielu miesiącach ciężkiej pracy powraca do gry!

Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem ULKSu! Dziękujemy wszystkim za dobry mecz, za ambitne podejście do spotkania, dzięki czemu możemy się cieszyć z kompletu punktów. Przed nami za tydzień pojedynek z Grybovią Grybów na boisku w Korzennej!

Amator Paszyn - ULKS Korzenna 0:4 (0:2)

0:1 A.Szczerba 25 (as. D.Szeliga),

0:2 J.Kantor 40 (as. A.Szczerba),

0:3 A.Wielgus 87 (as. D.Szeliga),

0:4 A.Wielgus 90 (as. I.Ogorzałek).

Żółte kartki:  M.Uroda x2, K.Pogwizd, H.Michalik, D.Pogwizd, S.Sikorski - A.Szczerba, J.Kantor.

Czerwona kartka: M.Uroda 85 (za dwie żółte kartki).

ULKS: A.Kulpa - D.Nowak, K.Bajorek, J.Kantor, P.Mróz - M.Kantor, D.Wielgus (78 K.Grząbel), P.Chronowski (63 K.Krasiński), T.Michalak (72 I.Ogorzałek) - D.Szeliga (82 B.Grząbel), A.Szczerba (80 A.Wielgus).