Nasi seniorzy kontynuują serie zwycięstw, po wygranej w Paszynie przyszła kolej na pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością, gdzie pokonaliśmy Grybovię Grybów 2:1. Łatwo nie było, ale na nasze szczęście w naszej kadrze są świetni bracia bliźniacy Wielgusowie, autorzy dwóch goli które dały nam dziś zwycięstwo.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego redaktora sportowego Śp. Daniela Weimera. W pierwszej połowie kibice nie ujrzeli bramek, lepsze sytuacje miała Korzenna, jednak wszystkie wypracowane akcje kończyły się naszymi nieskutecznymi strzałami. Dwukrotnie po strzałach Szczerby i Gródka ze świetnej strony pokazał się golkiper Grybovii.

Mimo przewagi Korzennej to Grybovia trafia bramkę jako pierwsza. Szybka kontra, dośrodkowe w nasze pole karne, gdzie pojedynek jeden na jeden wygrywa Paweł Kornacki. Doświadczony napastnik Grybovii pakuje piłkę głową do bramki naszego bramkarza.

Po kilku minutach Korzenna wyrównuje, faul na 25 metrze od bramki Grybovii. Futbolówkę ustawia Dominik Wielgus, który robi coś nieprawdopodobnego. Nasz pomocnik idealnie uderza z rzutu wolnego w samo okienko bramki. Mocno szybujące piłka staje się poza zasięgiem bramkarz i wpada do siatki! Przepiękne trafienie Dominika!

Na blisko półgodziny przed końcem meczu z boiska wylatuje gracz gości Piotr Głąb. Boiskowy „Petek” podobnie jak w zeszłym roku w Korzennej łapie dwie żółte kartki i poważnie osłabia swój zespół. Korzenna kilkadziesiąt minut do końca meczu grała w przewadze. Mimo iż graliśmy jednego zawodnika więcej nie było tego widać na boisku.

Na nasze szczęście na murawie zameldował się Artur Wielgus, który zmienił Daniela Szeligę. Podobnie jak w Paszynie, Artur szybko pakuje bramkę naszemu rywalowi! Ten gol jest tyle ważniejszy niż te dwie bramki strzelone w Paszynie, że jest to bramka decydująca dająca niezwykle ważne 3 punkty! Artur wykończył świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Irka Ogorzałka. Artur Wielgus w ostatnich meczach wyrasta na prawdziwego killera, pokazuje swoją niezwykłą wartość w drużynie ULKSu Korzenna!

Do końca meczu nerwowo broniliśmy się, Grybovia ambitnie chciała do końca doprowadzić do remisu. Jednak się im to nie udało! Korzenna wygrywa!

Podziękowania naszym zawodnikom za pozostawione siły w tym ważnym spotkaniu. Podnosimy się trochę w ligowej tabeli. Mamy nadzieję, że rozpoczęliśmy pozytywną serię zwycięstw, którą będziemy kontynuować.  Za tydzień wyjazdowa potyczka z Budowlanymi Jazowsko!

ULKS Korzenna - Grybovia Grybów 2:1 (0:0)

1:0 P.Kornacki 54,

1:1 D.Wielgus 56 (z rzutu wolnego),

2:1 A.Wielgus 78 (as. I.Ogorzałek).

Żółte kartki: K.Baczyński - P.Głąb x2.

Czerwona kartka: P.Głąb 61 (za dwie zółte).

ULKS: A.Kulpa - D.Nowak, K.Bajorek, J.Kantor, M.Kantor - D.Wielgus, A.Szczerba, K.Baczyński (59 P.Chronowski), T.Michalak (55 I.Ogorzałek) - D.Szeliga (73 A.Wielgus), J.Gródek (86 K.Grząbel).

Grybovia: 1 Piotr Burnagiel - 14 Piotr Głąb, 18 Przemysław Grzesik (11 Maciej Pabisz (70'), 10 Łukasz Hajduk, 4 Dawid Horowski, 16 Maciej Kiełbasa, 5 Józef Kiełbasa,  9 Paweł Kornacki (15 Franciszek Ptaszkowski (15 Franciszek Ptaszkowski (73'), 7 Paweł Krok, 13 Jakub Niepsuj, 8 Marek Obrzut.