Nasi seniorzy podtrzymują serie meczów bez porażki, to już 8 nie przegrany mecz naszej najstarszej ekipy! Tym razem na boisku w Korzennej pokonaliśmy Victorię Witowice Dolne 5:3. Spotkanie nie było porywające dla oka kibica, jednak ciekawe bowiem wpadło bardzo wiele bramek!

W szeregach ULKSu w meczu z Victorią brakowało dziś kilku ważnych graczy, m.in. Arka Kulpy, Daniela Nowaka, Jaśka Gródka, Konrada Krasińskiego czy Pawła Mroza.  Na nasze szczęście dzień wcześniej meczu ligowego nie grali juniorzy i z niektórych z nich mogliśmy skorzystać.

W pierwszej części meczu do bramki Sławka Olszewskiego piłkę skierował dwukrotnie Albert Szczerba. Wykorzystał on najpierw podanie Przemka Szambelana, a kilkanaście minut później po doskonałym podaniu Daniela Szeligi skierował piłkę do bramki lewą nogą. Pod koniec pierwszej połowy, piękną bramkę kontaktową z okolic 18 metrów dla gości strzela Kamil Kazała.

Na początku drugiej połowy czuliśmy się nie zbyt pewnie, Victoria momentami groźnie atakowała. Jednak to Korzenna trafiła bramkę na 3:1. Hat-tricka skompletował Albert Szczerba, który znów skierował piłkę po świetnym podaniu Daniela Szeligi. Korzenna zaczęła przeważać efeketem tego był i gol na 4:1. Bardzo dobrze w polu karnym zachowuje się Dawid Widlak, który uderza no do obrony!

Przy stanie 4:1 dla ULKSu wkradło się w naszą grę troszkę niepotrzebnej nonszalancji, efektem tego był stracony gol na 4:2, mimo kolejnej bramki strzelonej przez Dawida Widlaka, wynik ustaliła Victoria która w samej końcówce meczu wbiła nam ostatnią bramkę.

Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem ULKSu Korzenna. Cieszy duża liczba zbytych goli, niepokoi troszku fakt, że straciliśmy dziś aż 3 gole. Najważniejsze są jednak 3 punkty, walczymy dalej już za tydzień niezwykle ciężka potyczka z Ubiadze!

ULKS Korzenna - Victoria Witowice Dolne 5:3 (2:1)

1:0 A.Szczerba 8 (as. P.Szambelan),

2:0 A.Szczerba 35 (as. D.Szeliga),

2:1 K.Kazała 38,

3:1 A.Szczerba 59 (as. D.Szeliga),

4:1 D.Widlak 74 (as. P.Rosiek),

4:2 R.Liber 78,

5:2 D.Widlak 88 (as. D.Szeliga),

5:3 P.Litwiński 90.

Żółte kartki: A.Szczerba, I.Ogorzałek, D.Szeliga, T.Michalak - A.Olbrycht, S.Olszewski, M.Orzechowski.

ULKS: Sz.Szczerba - T.Kuzera, K.Bajorek, J.Kantor, T.Michalak (72 P.Chronowski) - M.Kantor, D.Widlak, P.Szambelan (60 I.Ogorzałek), K.Baczyński (55 P.Rosiek) - D.Szeliga (88 B.Grząbel), A.Szczerba (82 Sz.Obrochta).

Victoria: 1 Sławomir Olszewski - 8 Jarosław Zabrzeński (11 Arkadiusz Kmiecik (55'),  16 Piotr Litwiński (15 Rafał Jonik (85'), 6 Kamil Kazała, 18 Krystian Nowak, 3 Marcin Orzechowski, 5 Andrzej Olbrycht, 20 Rafał Liber, 13 Sebastian Szpila, 10 Michał Goryl, 14 Tomasz Dara.