Nasz młody zespół musiał dzisiaj zmierzyć się z liderem rozgrywek Barciczanką Barcice, do Korzennej przyjechał zespół który na chwilę obecną nazbierał najwięcej punktów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla ULKSu już od pierwszych minut Barciczanka prowadziła, najpierw po błędzie Paciorka było 1:0, chwilę później przyjezdni  powiększyli przewagę strzelając drugiego gola. W 10 minucie Koczanowicz uderza z dystansu, piłka mija bramkę. Kolejne dogodne okazje to popis nieskuteczności Obrochty, najpierw w sytuacji sam na sam próbował lobować bramkarza, w kolejnej sytuacji w zamieszaniu Szymon zaplątał się i z sytuacji sam na sam nie wyszło nic.

W 20 minucie meczu ULKS zdobywa kontaktową bramkę. Koczanowicz genialnie przerzuca piłkę na drugą stronę boiska wprost pod nogi Włodarza, który przepięknym strzałem od poprzeczki zdobywa swojego drugiego pięknego gola w tym sezonie.  Do końca pierwszej połowy nie wiele się już działo, dwa strzały z dystansu oddali piłkarze Barciczanki, zaś ataki Obrochty rozbijały się na nogach obrońców.

Drugą część spotkania rozpoczęła się lepiej dla Korzennej, która miała odrabiać straty. W 37 minucie meczu Włodarz oddaje strzał z dystansu, futbolówka po jego uderzeniu mija poprzeczkę bramki. W 47 minucie, bardzo dobry  zawodnik Barciczanki z numerem 7 grający na lewym skrzydle zdobywa gola.  Oddaje kręcony strzał z okolic lewego narożnika pola karnego, piłka po jego zagraniu lobuje bezradnego bramkarza i wpada do siatki. Chwilę później przyjezdni zdobywaj kolejnego gola, i wynik diametralnie się zmienia, z kontaktowego meczu robi się wynik 1:4. W 54 minucie po zgranej akcji główkuje Obrochta, piłka po jego zagraniu ląduje w rękach bramkarza. Dwie minuty później piękny lecz minimalnie niecelny strzał z woleja oddaje Przemek Szambelan.

W końcówce meczu zawodnik Barciczanki z numerem 9 ustala wynik tego meczu.  Po fatalnym błędzie defensywy i bramkarza pakuje piłkę do siatki.

W meczu nasi piłkarze mieli sporo okazji, praktycznie wszystkie strzały Szambelana i Obrochty które zostały oddane lądowały na nogach obrońców, lub nieczysto były trafiane, zabrakło skuteczności i odrobinę szczęścia.  Podobnie jak w ostatnim meczu seniorów przegrywamy 5:1,  troszkę za dużo, powinniśmy przegrać ale nie w takich rozmiarach, ale niestety pojawiły się błędy w defensywie, które skutecznie wykorzystała Barciczanka, i wynik wyglądał tak a nie inaczej. Za tydzień derby z Orłem Wojnarowa! Ostatni mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3:1, ciekawe jak będzie za tydzień… .

ULKS Korzenna - Barciczanka Barcice 1:5 (1:2)

ULKS Korzenna: Paciorek - Bajorek, Olchawski, Matusik, Koczanowicz, Włodarz, Kita, Filipowicz, Biskup,Obrochta, Szambelan oraz Nika, Gwiżdż.

Bramka dla ULKSu: E.Włodarz.