Gdy emocje po pierwszej rundzie okręgówki już opadły, piłkarze i działacze odpoczywają od sezonowego zgiełku, przychodzi czas na spokojne, zimowe, wyczekiwane podsumowanie jesieni. Będzie o tym co było i czego już nie zmienimy. Zobacz jak w skrócie przedstawia się runda jesienna VI ligi z udziałem ULKSu Korzenna!

Liga podobnie jak i przed rokiem jest bardzo wyrównana, niewielkie ilości punktów dzielą wszystkie zespoły w tabeli. Jedynie lekko od stawki odstaje lider oraz ostatnia drużyna w tabeli. W okręgówce przez 15 kolejek w których rozegrano 120 spotkań, padło 399 bramek. Najwięcej goli ustrzeliło Ogniwo Piwniczna 43 a najmniej Gorce Kamienica zaledwie 11. My jednak zajmijmy się wyłącznie naszym klubem, który w statystykach „okręgówkowych” wyróżnia się jedynie w dużej ilości remisów, byliśmy drużyną która miała ich najwięcej oraz najwięcej na własnym boisku. W tym sezonie nasz zespół prowadzi Sławomir Cetnarowski, który po zakończeniu poprzedniego sezonu zastąpił Wacława Grądziela.

Zdobyliśmy 20 punktów, co na chwilę obecną daje 11 miejsce w tabeli, co oznacza miejsce dające spadek do A klasy. Rok temu po pierwszych meczach  mieliśmy zaledwie 11 punktów. Warto dodać, że do czołówki tabeli naszemu zespołowi brakuje 7 punktów. Przed nami jeszcze druga część sezonu, w której powalczymy o utrzymanie, to jest nas główny cel w tym sezonie.

Sezon rozpoczęliśmy od dalekiego wyjazdu do Szaflar, wystąpiliśmy w tym spotkaniu bez kilku ważnych filarów drużyny, zabrakło m.in Pawła i Darka Bernasiewiczów, Jarka Bieńka, Kamila Sadłonia czy Zbyszka Kantora. W spotkaniu wystąpiło bardzo dużo młodych naszych piłkarzy. Przegraliśmy to spotkanie minimalnie. W 31 minucie wynik otworzył Sarna, w drugiej połowie drugiego gola dołożył Kamiński, dla nas w końcówce z rzutu karnego gola zdobył Adam Radzik. Warto dodać, że od 64 minuty graliśmy bez najbardziej doświadczonego zawodnika na boisku, wtedy drugą żółtą kartę otrzymał Artur Nalepa.
Szaflary – Korzenna 2:1 – Piłkarz meczu: Adam Radzik.

W kolejnym meczu ULKS podejmował LKS Kobylankę. Mecz stał na wyrównanym poziomie, sprawiedliwym wynikiem tego meczu byłby remis, niestety straciliśmy bramkę po indywidualnym błędzie Stawiarskiego i przegraliśmy ten mecz. Katem naszego zespołu okazał się najskuteczniejszy strzelec okręgówki – Augustyn! Nikt po tamtym meczu nie spodziewał się, że nasz rywal Kobylanka będzie tak wysoko z tabeli, niewiele zabrakło a zremisowalibyśmy z obecnym viceliderem!
Korzenna – Kobylanka 0:1 - Piłkarz meczu: Mariusz Kosiba.

Kilka dni później mecz rozgrywaliśmy w środku tygodnia, w środowe popołudnie do Korzennej zawitał Sokół Stary Sącz, czyli kolejny beniaminek, tym razem mistrz A klasy Nowy Sącz. Mecz powinien odbyć się w Starym Sączu, niestety po tegorocznej powodzi, boisko Sokoła zostało zniszczone i na prośbę klubu OZPN zgodził się, aby kilka pierwszych spotkań Sokół zagrał na wyjazdach. Zwycięskie bramki dla ULKSu zdobyli Paweł Bernasiewicz oraz 10 minut przed końcem meczu Kuba Stawiarski, który pięknym uderzeniem z za szesnastki dał nam cenne 3 punkty w tym meczu.
Korzenna – Sokół 2:1 – Piłkarz meczu: Marcin Krok.

W kolejnym spotkaniu mieliśmy się mierzyć z drużyną Gorców – ten mecz został przełożony, następnie podejmować mieliśmy Dobrzankę, niestety z powodu mocnych deszczów spotkanie zostało odwołane. Więc dopiero po 2 tygodniach nasi piłkarze wybiegli na murawę, następnym meczem w terminarzu było spotkanie z Zawadą. Pewni siebie pojechaliśmy do Nowego Sącza, i jak wszyscy pamiętamy bardzo się na tym przejechaliśmy. Dostaliśmy dwie bramki od piłkarzy Zawady i z niesmacznymi minami wróciliśmy do Korzennej. Było to spotkanie które najbardziej chyba zapadło nam w pamięć i lepiej do niego już nie wracać.
Zawada - Korzenna 2:0 - Piłkarz meczu: Mariusz Kosiba.

Po niedobrym meczu w Zawadzie przyszła kolej na następy mecz. Tym razem zmierzyliśmy się z mocnym Popradem Rytro, w tym spotkaniu mogliśmy zobaczyć wszystko, ULKS zdobył po ogromnej walce 3 punkty!  Były piękne bramki, walka o każdą część boiska, czerwone kartki i co najważniejsze wygrana ULKSu. Do przerwy prowadziliśmy 2:0, a cenne bramki dla naszego zespołu zdobyli Mokrzycki, Nalepa oraz Michalik. Rytro po raz kolejny raz przez wiele lat nie potrafi wygrać w Korzennej.
Korzenna – Poprad 3:2 – Piłkarz meczu: Mariusz Kosiba.

Po zaledwie kilkudniowej przerwie przychodzi kolej na następny mecz, gramy zaległe spotkanie z Dobrzanką. W przeciągu kilku dni z kwitkiem odprawiamy kolejnego mocnego rywala. Do przerwy to spotkanie przegrywaliśmy jedną bramką, ale potrafiliśmy się podnieść i ustrzelić dwa gole w drugiej części meczu, bramki zdobyli po pięknej główce Mokrzycki oraz z rzutu wolnego pod poprzeczkę piłkę posłał Adam Radzik.
Korzenna – Dobrzanka 2:1 – Piłkarz meczu: Marek Mokrzycki.

Do Tylicza kilka dni później pojechaliśmy ze statusem „niepokonani”. Ponieważ, od wielu lat Przełęcz nie mogła pokonać na własnym boisku Korzennej, w tamtym dniu ta dobra dla nas seria się zakończyła. Tylicz zdobył w początkowej fazie gry cenną i jedyną bramkę. Następnie przez cały mecz postawili solidny mur w obronie który był nie do przebicia. Przegrywamy to spotkanie jedną bramką, którą zdobył Podgórniak w 7 minucie.
Przełęcz – Korzenna 1:0 – Piłkarz meczu: Adam Radzik.

W kolejny meczu na własnym boisku przywitaliśmy Gród Podegrodzie. Spotkanie rozpoczęliśmy bez 5-ciu podstawowych piłkarzy, zabrakło Nalepy, Pawła Bernasiewicza, Michalika, Radzika oraz Szambelana. Spotkanie wyrównane, nie brakowało jednak stuprocentowych sytuacji jednych jak i drugich. Bohaterem tego meczu mógł być Paweł Mróz, który w 75 minucie mocno z bliskiej odległości kropnął w poprzeczkę. Wyrównującą bramkę w dla naszego zespołu zdobył Marek Mokrzycki, który otrzymał piłkę od Marcina Kroka.
Korzenna – Gród 1:1 – Piłkarz meczu: Marek Mokrzycki.

Tydzień później w ciekawym spotkaniu w Piwnicznej podejmowaliśmy lidera ligi. Mecz był szczególny ponieważ w drużynie z Piwnicznej wystąpił Sławomir Cetnarowski, trener naszej drużyny. Na meczu w Piwnicznej zabrakło Darka Bernasiewicza, Adama Radzika, Marcina Kroka, Mariusza Kosiby, Sylwka Szambelan. Spotkanie już w pierwszych minutach mogło zupełnie inaczej się potoczyć, nasz zespół zmarnował kilka stuprocentowych sytuacji, m.in. Głąb mógł zdobyć pewne 2 bramki. Dzielnie nasz osłabiony zespół radził sobie w tym spotkaniu, straciliśmy jednak 3 bramki strzelając tylko jedną. Autorem trafienia był Mokrzycki. Warto dodać, że w 25 minucie rzut karny wykonywany przez Kubielę wybronił Jarosław Bochenek.
Ogniwo – Korzenna 3:1 – Piłkarz meczu: Jarosław Bochenek.

Następny mecz i następny raz na spotkaniu zabrakło wielu piłkarzy, przystąpiliśmy do tego spotkania w 12 osobowym składzie. Zestawienie kadrowe wystarczało jedynie na to aby zremisować ze słabą Victorią Witowice Dolne. W spotkaniu nie padła żadna bramka, a zgromadzenie kibice oglądali słabe widowisko. Warto dodatkowo wspomnieć, iż od 22 minuty nasz zespół grał w poważnym osłabieniu, bowiem z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Mokrzycki. Graliśmy wtedy praktycznie bez ataku.
Korzenna – Victoria 0:0 – Piłkarz meczu: Mariusz Kosiba.

W kolejną niedziele rozegraliśmy najważniejszy mecz  w sezonie. W pojedynku Wielkich Derbów Gminy Korzenna, pokonaliśmy Orła Wojnarową, czyli naszego odwiecznego rywala „zza miedzy”. Spotkanie było nerwowym widowiskiem, do przerwy prowadziliśmy 2:0, a całe spotkanie zakończyło się zwycięskim dla nas wynikiem 3:2. W 23 minucie gola zdobył Michalik, a w 32 Radzik, po przerwie z rzutu karnego kontaktowego gola zdobył Wisłocki a dosłownie chwilę później na 3:1 z rzutu wolnego drugą swoją bramkę zdobył Radzik – bohater tego meczu. Kilkanaście minut przed końcem drugi kontakt złapał Orzeł po trafieniu Główczyka. Jednak więcej goli już nie padło i to Korzenna wygrała Wielkie Derby.
Orzeł – Korzenna 2:3 – Piłkarz meczu: Adam Radzik.

W kolejny tydzień udaliśmy się w daleki wyjazd do Jordanowa, praktycznie przez cały mecz prowadziliśmy w tym meczu, niestety 9 minut przed ostatnim gwizdkiem meczu, daliśmy sobie wbić gola i cały mecz zremisować 1:1. Był to jednak remis z mocnym rywalem, który w tym sezonie bywał bardzo wysoko w tabeli. Tuż po gwizdku Korzenna nie była zadowolona z wyniku, jednak później gdy zobaczyliśmy na ten wynik z innej strony, okazał się on cennym 1 punktem.
Jordan – Korzenna 1:1 – Piłkarz meczu: Dariusz Bernasiewicz.

Po Jordanowie przyszedł czas na kolejnego rywala z Podhala. Tym razem na własnym boisku podejmowaliśmy KS Zakopane, mecz podobnie jak ten tydzień wcześniej zakończył się wynikiem 1:1. W spotkaniu po raz pierwszy w tym sezonie zagrał Rafał Kudryk. Znów niewiele zabrakło aby wygrać, straciliśmy bramkę po raz kolejny w ostatnich minutach. Rywal do najłatwiejszych nie należał, ale były szanse zwyciężyć w tym meczu.
Korzenna – Zakopane 1:1 – Piłkarz meczu: Artur Michalik.

W ostatniej 15 kolejce pojechaliśmy do Jodłownika, by tam rozegrać spotkanie z przedostatnią drużyną w tabeli. Gdy wydawało się że do meczu przystąpimy bez większych braków kadrowych, zagraliśmy dziś bez 3 podstawowych zawodników! Zabrakło Marcina Kroka, Artura Nalepy oraz kontuzjowanego Jarka Bieńka. Pierwsza połowa nie należała do najlepszych, wynik utrzymał się 1:1, drugą odsłonę meczu nasz zespół rozegrał koncertowo! Wbiliśmy 3 piękne bramki i spotkanie wygraliśmy wysoko 4:1. Dla nas strzelali, Kudryk, Radzik, Mokrzycki oraz Szambelan.
Jodłownik – Korzenna 1:4 – Piłkarz meczu: Marek Mokrzycki.

Na końcu tej rundy koniecznie rozegrać musieliśmy zaległe spotkanie z Gorcami Kamienica. Zespół przyjechał do Korzennej z zaledwie 4 punktami, Gorce nie pozwoliły nam wbić sobie żadnej bramki, podobnie jak i my nie pozwoliliśmy aby piłka wpadała do naszej siatki, co prawda raz wpadła ale bramka nie została uznana. Spotkanie zakończyło się bezbramkowo. W tym meczu mieliśmy sporo okazji do zdobycia bramki, niestety nie udało się. Po meczu w budynku klubowym odbyło się huczne zakończenie rundy jesiennej.
Korzenna – Gorce 0:0 – Piłkarz meczu: Dariusz Bernasiewicz.

Oto wykres przedstawiający które miejsce w tabeli podczas tej rundy zajmował nasz ULKS:

Za dużo ich nie nastrzelaliśmy, mniej w lidze od nas bramek ma tylko Zawada, Jodłownik i Gorce. Ustrzeliliśmy 19 goli, tyle samo straciliśmy, z dolnej strefy tabeli jesteśmy klubem który tych goli stracił najmniej. Jednak ta statystyka jest dużo lepsza niż przed rokiem, wtedy na pierwszej rundzie mieliśmy 16 strzelonych i straconych 33. W statystyce strzelców na pierwszym miejscu plasuje się Marek Mokrzycki oraz Adam Radzik, obaj zawodnicy mają po 5 strzelonych goli. Tuż za nimi z 4 bramkami uplasował się Michalik, pozostali piłkarz czyli: Rafał Kudryk, Artur Nalepa, Paweł Bernasiewicz, Jakub Stawiarski oraz Sylwester Szambelan zdobyli po 1 bramce.

Kartki:

Gdy wydaje się, że z otrzymywaniem kartek w naszym zespole jest coraz lepiej, okazuje się, że tak nie jest! W porównaniu z pierwsza rundą w tamtym roku gdzie dostaliśmy 35 żółtych kartek, w tej rundzie otrzymaliśmy ich 40! Lepiej jest z czerwonymi kartkami, wtedy złapaliśmy 7 czerwonych (w tym 3 za dwie żółte) w tej rundzie jest ich tylko 4 w tym wszystkie za dwie żółte. W tej niechlubnej statystyce przewodzą: Nalepa oraz Stawiarski którzy mają na swoim koncie po 6 żółtych kartek i po 1 czerwonej. Tuż za nimi z dorobkiem 5 kartek plasuje się Adam Radzik, po 4 kartki mają Piotrek Głąb, Paweł Bernasiewicz oraz Marek Mokrzycki. Po 2 kartki otrzymali: Szambelan, Michalik, Kubisz, Bieniek a po jednej Kosiba, Mróz oraz Marcin Kantor. Wielkie słowa uznania dla piłkarzy którzy nie otrzymali żadnej kartki a grali w większości spotkań. Są nimi m.in.: Jasiek Kantor, Darek Bernasiewicz, Marcin Krok, jesteście przykładem  dla pozostałych, że da się wytrwać pół sezonu bez kartki, szczególnie bez głupich, niepotrzebnych kartek, których Korzenna otrzymała bardzo dużo.

Występy:

Przez całą rundę w naszej drużynie wystąpiło 23 piłkarzy, nie było w zespole piłkarza który wystąpił by w każdym meczu. Najbliżej tego wyczynu był Marek Mokrzycki, który wystąpił w 14 spotkaniach, nie mógł zagrać jedynie w Jordanowie gdzie musiał pauzować za kartki, Marek jednak był na tym meczu który oglądał z trybun. Tyle samo występów zaliczył Kuba Stawiarski, który również jeden mecz zmuszony był oglądać z trybun. W 13 meczach wystąpili Mariusz Kosiba oraz Dariusz Bernasiewicz, w 12 meczach Jarosław Bieniek, Krzysztof Kubisz oraz Jasiek Kantor w 11 spotkaniach wystąpili Marcin Krok oraz Paweł Bernasiewicz. Po 10 spotkań zaliczyli: Radzik, Nalepa i Głąb.
Pełne statystyki występów tutaj.

Piłkarz rundy jesiennej:

Najlepszym piłkarzem rundy jesiennym klubu z Korzennej zostaje Dariusz Bernasiewicz! Piłkarz wzór, prawdziwy motywator drużyny, nie było by tego co jest bez niego. Zawsze punktualny, dokładny, solidny. Na boisku kieruje zespołem, z wielu trudnych sytuacji wychodzi obronną ręką, wspaniały defensor drużyny. Podziękowania za to co dotychczas zrobił dla naszego klubu! Gratulacje i podziękowania Darek!

Podziękowania za zakończoną rundę dla wszystkich piłkarzy występujących w meczach! Za poświęcony czas i siły, przed nami druga część niełatwego sezonu. Mamy określony cel którego musimy dopilnować! Trzeba dobrze przepracować zimę, aby dobrze rozpocząć wiosnę. Do boju ULKS!!

Tak oto w skrócie wygląda nasz zespół podczas pierwszej rundy rozgrywek ligi okręgowej w sezonie 2010/2011. Wszystkie opinie i oceny są opiniami tylko i wyłącznie autora tego tekstu oraz wynikają z sond przeprowadzonych na stronie.