Wysokim remisem zakończył się pierwszy mecz sparingowy naszego ULKSu, w niedzielne przedpołudnie na boisku w Zabełczu, podejmowaliśmy zespół Wichra Mogilno. Padło wiele bramek, mimo wyniku Korzenna spisało się piłkarsko lepiej.

Murawa w Zebełczu była grząska jednak bardzo nie przeszkadzała w rozgrywaniu akcji.  Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej bramki Wichra,  bardzo dobrą piłkę ze środka pola na prawą stronę otrzymał Mariusz Szlag i sytuacji sam na sam ładnym strzałem w długi róg bramki Bochenka umieścił piłkę w siatce. 10 minut później po fenomenalnej akcji ULKSu nasz zespół wyrównuje wynik tego meczu, wtedy to piłka trafia na prawe skrzydło do Piotrka Głąba, Piotrek z pierwszej piłki decyduje się na centre w pole karne, mocna, kręcona piłka idealnie ląduje na nogę Znamirowskiego, który ładnym uderzeniem pakuje ją pod poprzeczkę bramkarza drużyny z Mogilna.

Po 5 minutach po bliźniaczej akcji którą przeprowadził Wicher przy pierwszej bramce, niezawodny Mariusz Szlag zdobywa drugiego gola. W okolicach 30 minuty, po brzydkim faulu jednego z piłkarzy Wichra, niegroźnej kontuzji nabawił się nasz bramkarz Jarek Bochenek, Jarek nie chciał jednak bardziej ryzykować i w jego miejsce na bramce stanąć musiał Albert Szczerba. Do przerwy utrzymał się wynik 2:1 dla zespołu z Mogilna.

Druga część spotkania wyglądała dużo lepiej w naszym wykonaniu niż pierwsza, dużo graliśmy piłką, pojawiały się zgrane akcje, w wielu sytuacjach zabrakło szczęścia. W 60 minucie po indywidualnym błędzie w defensywie Pawła Bernasiewicza, Kogut w sytuacji sam na sam pakuje futbolówkę do siatki. 4 minuty później po rzucie rożnym ULKS zdobywa kontaktową bramkę, przy rzucie rożnym w pole karne powędrował Dariusz Bernasiewicz, nas stoper który nie robi tego zbyt często w tej sytuacji miał nosa. Po dobrym dośrodkowaniu piłka ląduje pod nogami Darka, który pewnym strzałem po ziemi pakuje futbolówkę do siatki z bliskiej odległości.

W 75 minucie mało widoczny w tym spotkaniu Artur Michalik daje wyrównanie! Asystę przy tej bramce zalicza Darek Gwiżdż, nasz młody prawo skrzydłowy który w tym sparingu pokazał się z dobrej strony. Darek posłał piłkę do Artka na piąty metr i ten tylko dopełnił formalności. Dwie minuty później po szybkiej kontrze Wichra, młody Karol Szlag w sytuacji sam na sam pakuje piłkę do bramki bezradnego w tej sytuacji naszego bramkarza.  Dziewięć minut przed końcem meczu Artur Michalik zdobywa drugiego gola, podobnego do pierwszej bramki.

Spotkanie momentami ostre kończy się wysokim wynikiem remisowym. Z meczu możemy być zadowoleni, dziękujemy naszym rywalom za sparing i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach. Przed nami za tydzień w niedziele kolejny sparing, na tym samym boisku o godzinie 13 podejmować będziemy zespół Harta Tęgoborze.

Wicher Mogilno - ULKS Korzenna 4:4 (2:1)

ULKS Korzenna: J.Bochenek – D.Bernasiewicz, J.Kantor, Bieniek, P.Bernasiewicz – Stawiarski, Głąb, Mokrzycki, Kudryk – Znamirowski, Michalik oraz Szczerba, Gwiżdż, Świerad.

Bramki: M.Szlag 5, 20, Kogut 60, K.Szlag 77 – Znamirowski 15, D.Bernasiewicz 64, Michalik 75, 81.