Przy bardzo zmiennej pogodzie przyszło się mierzyć dzisiaj naszym juniorom starszym z Sokołem Stary Sącz. Momentami padało bardzo mocno, momentami ostro świeciło słońce, do pogody podobna była dziś gra, raz bardzo dobra a raz chaotyczna i niepewna. Zobacz zdjęcia z meczu!

Zapraszamy do oddania głosów w sondzie! Pod artykułem, wybierz najlepszych piłkarzy tego meczu!

Przed meczem na zawody przybyło bardzo wielu zawodników, skład meczowy w sędziowskim załączniku został wypełniony do ostatniej linijki, na ławce zasiadło 7 zawodników, tylko jeden z nich (Arkadiusz Nędza) nie zagrał w dzisiejszym spotkaniu.

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy, która upamiętniła ubiegłoroczną katastrofę prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Spotkanie kapitalnie rozpoczęła Korzenna, a konkretnie Szymon Obrochta, nasz młody snajper przeprowadził indywidualną akcję prawą stroną boiska, po czym zszedł do środka pola karnego i wystawił futbolówkę niepilnowanemu Artkowi Ziębie, ten z kilku metrów będąc sam przed bramkarzem pewnie ulokował futbolówkę w bramce Stafińskiego. W 12 minucie przy stałym fragmencie nasz zespół miał trochę szczęścia, po wykonywanym rzucie rożnym bardzo dobrze główkował wysoki Skrężyna, cudem ten strzał wybronił Bochenek, do piłki doskoczył jeszcze jeden z piłkarzy Sokoła, ale również i po tym strzale górą nasz bramkarz Jarosław Bochenek.

W 20 minucie indywidualną akcję przeprowadził Konstanty, ograł w prosty sposób Wójcika i Damasiewicza i z okolic 30 metra zdecydował się na strzał, futbolówka przeszła kilka metrów od słupka naszej bramki. Kilka minut później z rzutu wolnego z 30 metrów strzelał Darek Gwiżdż, strzał okazał się niecelny. Praktycznie przez całą pierwszą połowę, gra toczyła się głównie w środkowej części pola gry, w grze wkradała się niedokładność, żadna z drużyn nie mogła przeprowadzić groźnego ataku, więcej przy piłce utrzymywali się piłkarze przyjezdni.  Do przerwy utrzymał się wynik 1:0.

Na drugą część meczu w naszym zespole zaszła ważna zmiana, w bramce Bochenka zastąpił Stępień, Kamil już w swoim pierwszym kontakcie z piłką wykazał się dobrą interwencją, w beznadziejnej sytuacji pięknie wybronił strzał Marcina Wójcika, który był sam na sam  z naszym golkiperem. W 52 minucie lewym skrzydłem w swoim stylu urwał się Obrochta, zszedł z futbolówką do środka i oddał piekielnie mocny strzał w krótki róg, w tej sytuacji na posterunku wykazał się bramkarz Sokoła, parując to uderzenie na rzut rożny.

W 62 minucie Andrzej Biskup zdecydował się na strzał, piłka po jego uderzeniu z okolic 25 metra minęła słupek bramki strzeżonej przez Stępnia. Osiem minut później z rzutu rożnego dośrodkowywał Artur Zięba, dograł piłkę idealnie na głowę Gwiżdża, Darek zdołał oddać czystym mocny strzał, nie trafił jednak bramkę w tej dogodnej okazji. W drugiej części meczu, w grze pojawiło się sporo twardych wejść i fauli, słabo dziś sędziujący arbiter, był głównym powodem tych starć, sędzia kompletnie nie panował nad sytuacją, jednak na szczęście obyło się bez kontuzji.

Moment w którym Łukasz Gwiżdż pakuje piłkę do siatki!W 84 minucie na boisku pojawia się młody Łukasz Gwiżdż, który zmienia lekko kontuzjowanego Klimka. Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę! Przy pierwszym kontakcie z piłkę Łukasz Gwiżdż zdobywa gola. Bramkę znów wypracował ambitnie grający w tym spotkaniu Obrochta, ponownie z lewej strony zszedł do środka, zdołał ograć jednego z obrońców i wystawił futbolówkę na środek pola karnego, tam szybko doskoczył do niej Łukasz Gwiżdż i pewnie na wślizgu strzelił obok bramkarza.  W końcówce Świerad wrzucił piłkę w pole karne, futbolówkę która zmierzała w światło bramki z trudem wybronił Stafiński. Za chwilę na podobną piłkę zdecydował się Wójcik, znów minimalnie a byłby gol. Minutę przed końcem meczu, po interwencji Stafińskiego który wybiegł wysoko z bramki, futbolówkę na środku boiska dostał Koczanowicz, Eryk widząc pustą bramkę zdecydował się na strzał. Decyzja bardzo dobra, jednak strzał zbyt lekki i futbolówkę wyłapał powoli wracający bramkarz przyjezdnych.

Po bardzo dobrym meczu w  naszym wykonaniu, pokonujemy Sokoła Stary Sącz. Zagraliśmy na zero z tył, szczególne podziękowania dla bardzo dobrze grającego dziś Gręblowskiego za konsekwentną grę w kryciu, dla Marcina Kantora za „czyszczenie” i dla skrzydłowych obrońców Klimka i Świerada,  do tego dochodzą dobrze broniący bramkarze. Udowodniliście, że mamy solidną defensywę, której nie łatwo strzelić bramkę, warto dodać, że Sokół w ubiegłym tygodniu defensywie Nawoja strzelił aż 7 goli! W ofensywie naszego zespołu szczególnie wyróżnić trzeba Szymka Obrochtę który wypracował obydwie bramki i po raz kolejny udowodnił, że jest prawdziwym skarbem w naszej drużynie. Dzięki za wolę walki dla Zięby, Damasiewicza, Sadłonia, Wójcika oraz wyróżniającego się Darka Gwiżdża. Dobrze spisali się też zawodnicy wchodzący, najlepiej z nich spisał się Eryk Koczanowicz.  Jak już dziękujemy to nie możemy pominąć trenera Cetnarowskiego, który sporo dobrego wprowadza do naszej drużyny, zdziera gardło po to aby nasze mecze mogły wyglądać co raz to lepiej! Jeszcze nie wszystko wychodzi jak powinno, czasami w naszą grę wprowadza się niepotrzebny chaos, jednak z biegiem czasu na pewno wyeliminujemy większość naszych problemów! Dobrze spisał się każdy z zawodników więc i dobrze wypadła cała drużyna, pniemy się w tabeli do góry! Oto chodzi! Tego samego oczekujemy od seniorów! Mamy nadzieje, że nasi seniorzy jutro minimum powtórzą dzisiejszy wynik juniorów. Za tydzień wyjazdowy mecz ze słabą drużyną z Jazowska, jednak nie możemy zlekceważyć przeciwnika! Do meczu musimy podejść podobnie jak dziś, w stu procentach skoncentrowani i nastawieni na walkę do ostatniej minuty. Kadra na to spotkanie nie będzie już tak liczna, ponieważ rozgrywki rozpoczynają również juniorzy młodsi, a więc z konieczności odpadnie kilku piłkarzy. Ze statystyk prowadzonych na naszej stronie internetowej wynika, że w kolejnym meczu nie zagra Wojtek Świerad, który dziś otrzymał 4 żółtą kartkę.