Juniorzy młodsi kolejny raz w tym sezonie musieli zasmakować porażki. Tym razem nie poradzili sobie z graczami Dunajca Nowy Sącz. Nasi piłkarze dali z siebie wszystko, jednak nie byli wstanie zwyciężyć w tym spotkanie. Chociaż spokojnie mogli zdobyć z 5 bramek. Zobacz zdjęcia z meczu!

Pierwsza połowa w całości należała do przyjezdnych. Nasz zespół począł groźne ataki w drugiej połowie. Mecz przez pierwsze 19 minut był bez bramek, lecz przeważał Dunajec który w końcu coś ustrzelił. Autorem gola Jędrzej Hyclak, który z 18 metrów posłał piłkę w okienko bramki Dźwigniewskiego, któremu piłka przeszła po rękach i wpadła do bramki.

Kilka chwil później Dunajec podwyższa, gola znowu zdobył Hyclak, który wykończył akcję Dobosza. Więcej goli nie widzieliśmy w pierwszej części meczu, choć kilka dogodnych okazji zmarnował Dunajec. Szczególnie nieskuteczni gracze Dunajca byli w strzałach z głowy z kilku metrów, po dośrodkowaniach z akcji oraz z rzutów wolnych i rożnych.

Na początku drugiej połowy Dunajec strzelił nam kolejnego gola, p błędzie defensywy z 20 metrów piłkę do naszej bramki pakuje Ziemianek. Chwilę później ULKS odpowiedział! W sytuacji sam na sam znalazł się Szambelan, który w trudnej sytuacji posłał piłkę pod nogami wychodzącego z bramki Hyclaka! Ten gol poderwał wyraźnie do walki w tym meczu nasz zespół! Już po kilku chwilach Szameblan znów powinien wpisać się na listę strzelców, tym razem jego lob przeszedł nad bramką. Po kilku minutach przesunięty do pomocy Matusik wyszedł sam na sam z bramkarzem, Szymon z ostrego kąta uderzył jednak wprost w wychodzącego golkipera.

Niewykorzystane okazje się mszczą i w sytuacji jeden na jeden chwilę później z Dźwigniewskim górą Warzecha, który trafia bramkę na 4:1. Kolejne sytuacje w następnych minutach marnuje nasz zespół, najpierw idealną sytuację, oko w oko z bramkarzem marnuje Dominik Wielgus, a po kilku minutach jego brat Artur, obydwaj młodzi nasi piłkarze w sytuacji sam na sam trafili w bramkarza.  W 60 minucie Warzecha trafia do naszej bramki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Drugą bramkę w 64 minucie dla ULKSu zdobył Włodarz, Emil dobił piłkę z dwóch metrów po strzale Szambelana z ostrego kąta, któremu piłkę odbił bramkarz. Ostatnie bramki w tym meczu należały do Dunajca, którzy wykorzystali już zmęczenie naszej drużyny. 69 minucie z rzutu karnego gola  zdobył Jędzrzej Hyclak, a po kilku minutach trzeciego swojego gola również zdobył Warzecha.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:2 dla Dunajca. Warto podkreślić, że w szerach naszych juniorów wystąpiło sześciu trampkarzy naszej drużyny. Byli to Kuba Kapała, Kamil Baczyński, Marcin Nika, bracia Wielgusowie, oraz bardzo dobrze i dzielnie broniący w tym spotkaniu Tomasz Dźwigniewski. Piłkarze wykorzystali sytuacje na występ, bowiem ich mecz z Jednością zakończył się walkowerem dla ULKSu.

ULKS Korzenna - Dunajec Start Nowy Sącz 2:7 (0:2)

Bramki: Szambelan 50 (as. A.Wielgus), Włodarz 64 (bez asysty) - J.Hyclak 19, 29, 69(k), Ziemianek 46, Warzecha 53, 60, 78.

Mecz bez kartek.

ULKS: Dźwigniewski - Bajorek, Matusik, Olchawski, Szczerba - Milcz, Oracz (30 Nika), D.Filipowicz (41 D.Wielgus), Włodarz - A.Wielgus (50 Kapała), Szambelan (60 Baczyński).

Dunajec II:  W.Hyclak (72 Zieliński) - Rumin, Kuriata (60 Owsianka), Szkaradek, Piszczek, Dobosz (41 Warzecha), Ziemianek (72 Ząber), J.Hyclak, Kurowski (55 Groń), Migacz (70 Sekuła), Maślanka (68 Frączek).

Sędziował: Jakub Kupczak (KS Nowy Sącz).