Juniorzy starsi wygrywają kolejny raz w tym sezonie! Tym razem wysoko rozgromili w Kamionce miejscowy Skalnik 5:0. Wynik mógł i powinien być przynajmniej dwukrotnie większy, ponieważ nasi piłkarze zmarnowali sporo idealnych okazji, momentami absurdalnie łatwych. Zobacz zdjęcia z meczu!

W meczu wystąpiliśmy bez Szymka Obrochty oraz Sławka Bogusza, czyli bez dwóch naszych piłkarzy którzy plasowali się w czołówce strzelców naszej ekipy. Niespodziewanie zbrakło również na przedmeczowej zbiórce Łukasza Gwiżdża. Od początku do końca meczu prym na boisku wiodła Korzenna. Raz niegroźnie przez całe spotkanie interweniować musiał Sylwek Gurbowicz, w  pozostałych sytuacjach wyręczali go znakomicie grający dziś defensorzy z Krystianem Gręblowskim i Krzyśkiem Bajorkiem na czele.

W 9 minucie Koczanowicz sam na sam z bramkarzem Skalnika wypuścił Szambelana, nasz napastnik w tej sytuacji trafił w słupek, piłka jednak do niego wróciła, Przemek dostrzegł wbiegającego Tomka Bieńka na drugiej stronie i dograł mu, ten do pustej bramki skierował futbolówkę. Drugi gol padł w 20 minucie. Tym razem Szambelana uruchomił Wójcik, Przemek dostrzegł na drugiej stronie tym razem nadbiegającego Woźniaka i dograł mu, Dominik na raty ale jednak wpakował piłkę do bramki Skalnika.

Kilka chwil później powinniśmy prowadzić większą ilością goli,  jednak z idealnym dograniem Zięby minął się Szambelan, a następnie Bieniek uderzył wprost w golkipera gospodarzy. Kolejną akcję marnuje Zięba, który będąc sam przed bramkarzem trafia wprost w niego, asystował Wójcik. Ostateczny cios w tej pierwszej części gry zadaje bardzo dobrze dziś dysponowany Tomek Bieniek. Prostopadle naszego pomocnika wypuścił Wójcik, Tomek w sytuacji „oko w oko” z bramkarzem zaskoczył go soczystym strzałem z lewej nogi po długim. Była dokładnie ostatnia minuta pierwszej połowy.

Na drugą część meczu trener Cetnarowski na murawę wpuścił dwóch świeżych piłkarzy, Klimka zmienił Olchawski, zaś w miejsce Woźniaka wszedł Grzesiek Paciorek. Już od początku tej części gry narzuciliśmy własny styl. W 50 minucie idealną okazję zmarnował Koczanowicz, który w sytuacji sam na sam, przestrzelił nad bramką. Z dystansu dobrze uderzali również Zięba i Koczanowicz.

Kolejne trafienie zanotowaliśmy w 67 minucie. I  znów bohaterem akcji Szambelan, który zaliczył trzecią swoją asystę. Tym razem obsłużył Artka Ziębę, a ten ze spokojem posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza. W 76 minucie wynik ustalił piłkarz meczu Przemek Szambelan, który otrzymał fantastyczne podanie zza obrońców od Daniela Szczerby. Rozpędzony Szambelan uderzył lewą nogą z 20 metrów w długi róg nad wychodzącym bramkarzem.

W 88 minucie faulowany w polu karnym został Przemek Szambelan, nasz napastnik miałby kolejny raz ogromny wkład w bramkę, jednak rzut karny został zmarnowany przez Daniela Szczerbę, który został wytypowany do strzelania tej jedenastki przez trenera. Daniel uderzył dobrze, mocno, wysoko, jednak piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki. Spotkanie po chwili zakończył sędzia.

Był to dobry mecz w wykonaniu naszej ekipy, chociaż liczba zmarnowanych okazji troszkę przeraża. Więcej goli powinniśmy dzisiaj wpakować naszym rywalom. Pokazujemy że będziemy bardzo mocni w tym sezonie i do końca będziemy walczyć o awans! Ogromny respekt dla defensywy ULKSu, za bardzo dobry mecz. Podziękowania za siły włożone w dzisiejszy mecz, rozgrywany przy wyjątkowo niskiej temperaturze. Najbardziej z naszych piłkarzy zmarzli dziś bramkarze, będący na boisku praktycznie bezrobotny Gurbowicz, oraz rezerwowy który przesiedział cały mecz na ławce – Kamil Stępień. Już za tydzień kolejny ważny mecz. Na naszej drodze stanie nieobliczalny zespół Ogniwa Piwniczna, jednak rywal jak najbardziej w naszym zasięgu.

Skalnik Kamionka Wielka - ULKS Korzenna 0:5 (0:3)

Bramki: Bieniek 9 (as. Szambelan), Woźniak 20 (as. Szambelan), Bieniek 45 (as. Wójcik),  Zięba 67 (as. Szambelan), Szambelan 76 (as. Szczerba).

Mecz bez kartek.

Skalnik: Pazgan - Miarczyński, Ogórek, Kruczek, Bairaktar (70 K.Nowak), Piasecki, W.Nowak, Dobosz, Jasiński, Wietrzak, Gruca.

ULKS: Gurbowicz - Bajorek, Gręblowski, Klimek (46 Olchawski), Foryś - Koczanowicz (65 Włodarz), Wójcik (68 Szczerba), Bieniek, Woźniak (46 Paciorek) - Szambelan, Zięba.

Sędziował: Sebastian Michalik (KS Nowy Sącz).