3:0 pokonują nasi trampkarze zespół z Piątkovia/Łęg i umacniają się na pozycji lidera! Bowiem Polany Berest plasujące się tuż za nami zremisowały niespodziewanie z Galicją Nowy Sącz! Bohaterem spotkania w Łęgu został Zbyszek Gryzło, autor dwóch trafień.Zobacz zdjęcia z meczu!

Z kompletem 24 punktów zajmujemy pierwszą pozycję w tabeli, za nami Polany Berest drużyna która ma 5 punktów mniej! Jedno jest pewne ULKS Korzenna zajmie pierwsze miejsce na jesień w III lidze trampkarzy starszych! Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia, szczególnie że nie przegraliśmy meczu! Brawo chłopcy!

Spotkanie w Łęgu rozpoczęliśmy golem dopiero w 9 minucie meczu. Po kontrze w wykonaniu naszego zespołu piłkę ze środka pola na lewą stroną podaje Artur Wielgus, adresuje ją idealnie do Zybszka Gryzły. Nasz pomocnik wspaniale ogrywa obrońcę, przekłada sobie piłkę z lewej na prawą nogę i jeszcze w piękniejszym stylu uderza piłkę na bramkę, futbolówka ląduje w okienku bramki! Był to pierwszy gol naszego słynącego z ogromnej walki pomocnika. W końcu wpadło Zbyszku i jeszcze nieraz wpadnie!

Po tej bramce nasz zespół nie przestawał atakować, z dystansu na bramkę próbowali uderzać, Kamil Baczyński oraz Dominik Wielgus. W końcu jeden ze strzałów trafił do siatki! Celnie uderzył w 21 minucie właśnie Dominik Wielgus, który znalazł kawałek wolnego miejsca w granicach 22 metra. Dominik uderzył mocną pod poprzeczkę po czym piłka zatrzepotała w siatce, a strzelec uniósł ręce w geście tryumfu.

Do przerwy wynik mógł jeszcze ulec zmianie, jednak kolejny dobry strzał Dominika Wielgusa z ostrego kąta trafił w słupek bramki Piątkovii. Do końca już piłka nie wpadła do siatki i na przerwę nasi piłkarze schodzili z dwubramkową zaliczką.

W drugiej części gry gospodarze już częściej i śmielej podobnie jak i nasz ULKS zaczęli atakować. Jednak wszystkie akcje rozbijała nasza obrona lub wszystkie pozostałe piłki ze spokojem i opanowaniem wyłapywał Tomek Dźwigniewski. Dobre sytuacje kilkakrotnie zmarnował Artur Sułowicz, który między innymi dwa razy zmarnował sytuację sam na sam. Blisko trafienia do bramki był również Podobiński, który główkował po rzucie rożnym.

Decydujący gol padł w końcówce meczu, a jego autorem nie kto inny jak Zbyszek Gryzło, który tą bramką przypieczętował swój znakomity występ. Piłkę ze środka boiska w kierunku Gryzły podał Dominik Wielgus, nasz pomocnik będąc sam przed bramkarzem celnie trafia w piłkę, a futbolówka w bramkę przetaczając się obok wychodzącego bramkarza.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem naszej ekipy, pokonujemy niezły zespół na niezwykle trudnym terenie. Małe boisko i miejscami bardzo błotniste dało się we znaki naszym piłkarzom. Nie gali bowiem oni tak jak potrafią najlepiej, ale i tak było bardzo dobrze. Gratulacje „Mistrzowie” i podziękowania za kolejny super mecz! Dodam jeszcze że za tydzień być może nie będzie to nasz ostatni mecz z Łęką, ponieważ możliwe jest jeszcze rozegranie z spotkania Jednością (za który został już przyznany walkower na naszej stronie). Jednak czy mecz zostanie rozegrany poinformujemy niebawem, jeśli mecz dojdzie do skutku zostanie rozegrany 29 października.

Piątkovia/Łęg - ULKS Korzenna 0:3 (0:2)

Bramki: Gryzło 11 (as. A.Wielgus), D.Wielgus 21 (as. T.Kuzera), Gryzło 62 (as. D.Wielgus).

ULKS: Dźwigniewski - Ł.Kuzera, Kapała, Krasiński, T.Kuzera - Gargula, Chronowski, Gryzło, D.Wielgus - Baczyński, A.Wielgus.
Zagrali również: Stawiarski, Wojtaczka, Sułowicz, Podobiński, Rosiek.

Piątkovia: Głód - Michalik, Janur, Borkowski, Czernecki, Fecko, Żelichowski, Jar.Jabłoński, Leśniak, Wańczyk, Ruchała, Smoczeń, Świątnik, Jac.Jabłoński, Głąb.

Sędziował: Sławomir Radzik (KS Nowy Sącz).