Zemścili się nasi piłkarze za zeszłoroczną gorzką porażkę w której nasi piłkarze na własnym boisku przegrali 5:0 z drużyną ze Świniarska. Dziś rewanż był udany, po dobrym meczu rozgromiliśmy rywala aż 10:0, czym zademonstrowaliśmy swoją siłę. Zobacz zdjęcia z meczu!

Spotkanie od początku nie zapowiadało się, że zakończy się aż takim pogromem, nasi piłkarze zaczęli porządnie strzelać dopiero od 30 minuty.

Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze, już w 2 minucie Szambelan podaje do Obrochty a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem posyła piłkę w długi róg bramki. W kolejnych minutach jedni jak i drudzy mieli świetne okazje do zdobycia bramki. Bliski zdobycia gola dla przyjezdnych był Samek, ale przestrzelił z kilku metrów.

Drugi gol dla ULKSu wpadł w 30 minucie, troszke przypadkowo jednak skutecznie uderzył Dominik Woźniak, z dośrodkowania wyszedł całkiem niezły strzał i futbolówka wpadła „za kołnierz” golkiperowi gości.

Chwilę później po świetnym podaniu Szambelana stuprocentową sytuację marnuje Koczanowicz, który dobrze zamknął akcję ale nie trafił na bramkę z 3 metrów. Po chwili po świetnym uderzaniu z 25 metrów w słupka trafia Przemek Szambelan.

Trzeci gol pada w 34 minucie, bardzo dobrze w pole karne dośrodkowuje Kuba Wójcik, futbolówka idealnie szybuje na głowę Szambelana, a ten „książkowo” kończy całą akcję pewnym strzałem z głowy.

W końcówce pierwszej połowy padł czwarty gol. Autorem bramki również Szambelan, tym razem dobił on „wyplutą” piłkę przez bramkarza który musiał ją sparować przed siebie po świetnym strzale Artura Zięby.

Do przerwy pewne prowadzenie 4:0. Po przerwie mimo wielu zmian (m.in. z boiska zszedł Kuba Wójcik) nasz zespół jeszcze więcej bramek wkopał swoim rywalom.

Strzelanie w drugiej części gry rozpoczął Szymon Obrochta. Po indywidualnej akcji  wykończył on podanie Artura Zięby i ulokował futbolówkę w siatce.
Pięć minut później Szambelan faulowany przez bramkarza w polu karnym zdołał odegrać piłkę jeszcze do Woźniaka który z najbliższej odległości musiał strzelić bramkę na 6:0!

Siódmy gol padł po strzale Koczanowicza, piłka po jego uderzeniu z 25 metrów zaskoczyła bramkarza, który wpuścił ją do bramki. Znów przy bramce asystował świetnie spisujący się dziś Zięba.

Chwilę później Świniarsko mogło zdobyć gola, po rzucie rożnym fantastycznym strzałem z przewrotki popisał się Robert Bulzak, futbolówka o centymetry minęła bramkę Gurbowicza. Chwilę potem padł kolejny gol, po świetnej akcji Obrochty podaje on do Szambelana który wturlał piłkę do bramki, niestety arbiter dopatrzył się w tej sytuacji spalonego i nie uznał gola.

Na 8:0 z dystansu uderzył Przemek Szambelan, piłka poszybowała tuż przy słupku i zaskoczyła bramkarza gości, który po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki. Dziewiąty gol padł znów ze strzału z dystansu, 20 metr i uderzenie Koczanowicza, piłka wpada tuż przy słupku bramkarza, asystę zalicza Przemek Szambelan.

Ostatnie trafienie należało do Szczerby, po dobrej akcji naszych rezerwowych Oracz zgrywa piłkę na środek pola karnego, do futbolówki dopada przesunięty do ataku Szczerba który po pewnym strzale lokuje futbolówkę w siatce przyjezdnych.

Spotkanie zakończyło się dwucyfrowym zwycięstwem naszego zespołu. Świetne spisali się dziś nasi piłkarze. Pokazaliśmy swoją siłę i udowodniliśmy, że do końca będziemy walczyć o upragniony awans do I ligi. Podziękowania i gratulację! Już we czwartek kolejne spotkanie, w bardzo ważnym meczu podejmować będziemy zespół Nawoj Nawojowa!

ULKS Korzenna - LKS Świniarsko 10:0 (4:0)

Bramki: Sz.Obrochta 2 (as. P.Szambelan), D.Woźniak 30 (bez asysty), P.Szambelan 34 (as. J.Wójcik), P.Szambelan 43 (bez asysty), Sz.Obrochta 58 (as. A.Zięba), D.Woźniak 60 (as. A.Zięba), E.Koczanowicz 63 (as. A.Zięba), P.Szambelan 74 (as. D.Szczerba), E.Koczanowicz 80 (as. P.Szambelan), D.Szczerba 85 (as. P.Oracz).

Żółte kartki: S.Gurbowicz - M.Pasiut.

ULKS: S.Gurbowicz -  K.Bajorek, K.Gręblowski, D.Klimek, A.Foryś (55 P.Olchawski) - J.Wójcik (46 D.Szczerba), D.Woźniak (70 E.Włodarz), E.Koczanowicz, A.Zięba - S.Obrochta (75 Ł.Gwiżdż), P.Szambelan (80 P.Oracz).

Świniarsko: M.Pasiut - M.Łojek, R.Bulzak, A.Bodziony, D.Witowski, D.Mordarski (75 R.Wójcik), A.Węgrzyn (65 D.Sarota), Sz.Olszak, B.Samek, T.Pasiut (46 K.Potoniec), B.Ogorzałek.

Sędziował: Jakub Szarek (KS Nowy Sącz).