Remisem 1:1 zakończył się zaległy mecz ULKSu z AKSem Ujanowice. Drużyna z Ujanowic pierwszy raz gościła na stadionie w Korzennej. Dziś oglądaliśmy słabe widowisko, niestety był to jeden z najsłabszych meczów w tym sezonie z udziałem naszej drużyny.  Zobacz zdjęcia z meczu!

Zarówno w jednej jak i w drugiej drużynie rzecz jasna brakowało wielu podstawowych piłkarzy, oczywiście z powodu, iż mecz rozgrywany był w środku tygodnia. Mimo to rywale przyjechali do Korzennej pełną 18-tką.

Spotkanie od początku było bardzo chaotyczne, w grze defensywnej jednych jak i drugich pojawiało się wiele błędów z których również nie potrafili skorzystać atakujący. Mecz na szczęście został ozdobiony przepiękną bramką, którą zdobył Łukasz Znamirowski w 29 minucie meczu.

W pierwszej połowie dogodnych okazji było jak na lekarstwo. W pierwszych minutach dwukrotnie z dystansu uderzył Łukasz Znamirowski. Już wtedy nasz piłkarz znak swoim rywalom, że jego uderzenia będą dziś niebezpieczne.

Jak mówi przysłowie „do trzech razy sztuka” i Łukasz przy swojej trzeciej próbie strzału z dystansu trafia do siatki. Znamirowski znalazł troszkę wolnego miejsca w okolicach 30 metra i zdecydował się na uderzenie. Mocno bita piłka poszybowała w samo okienko bramki. Była to jedna z najpiękniejszych bramek ULKSu w tym sezonie. Gratulacje dla Łukasza za piękną bramkę. Niestety był to jedyny gol w tym spotkaniu.

Godna odnotowania była również akcja Mariusza Przystała, który wykorzystał błąd naszego środkowego obrońcy Artura Nalepy. Przystał odebrał mu piłkę i wyszedł sam na sam z Gurbowiczem, jednak fatalnie przestrzelił.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie do pierwszej, z tym że gola zdobyli goście. W 48 minucie AKS przeprowadza świetną akcję w której Przystał z ostrego kąta uderza nad poprzeczką. Stworzył on sobie świetną akcję z Danielem Pławeckim.

W 58 minucie bliski szczęścia był Daniel Nowak, jednak po jego główce w której uderzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeszła o centymetry obok słupka.

Kilka minut później Ujanowice obijają poprzeczkę naszej bramki, tym razem z dośrodkowania ich prawoskrzydłowego wyszedł całkiem niezły strzał. Piłka skiełzła z nogi i odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Gurbowicza, który w tej akcji pewnie kontrolował piłkę.

Dla nas godne odnotowania była akcja Michała Olszewskiego który uderzył z lewej nogi w światło bramki, strzał był jednak za lekki i bez problemu wyłapał
go Gwiżdż. Zaś kilka chwil później dobrze uderzał Sylwek Szambelan, jego mocne uderzenie tym razem z problemami wyłapał golkiper przyjezdnych.

Bramka wyrównująca padła w 86 minucie, wtedy płaski strzał po ziemi oddał Dariusz Pławecki. Uderzenie pewno wybronił by Sylwek Gurbowicz, jednak futbolówka odbiła się od nóg jednego z naszych defensorów i po rykoszecie wpadła do bramki.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn. Przed nami teraz pojedynki z Góralami. Wchodzimy w końcową fazę ligi, do końca pozostały 4 spotkania. Dwa wyjazdy i dwa mecze na własnym stadionie. Musimy zakończyć ten sezon z klasą!

ULKS Korzenna - AKS Ujanowice 1:1 (1:0)

Bramki: Ł.Znamirowski 35 (as. Michał Olszewski) - Dariusz Pławecki 86.

Żółte kartki:  M.Kantor - K.Zelek, M.Zelek, D.Orzeł.

ULKS: S.Gurbowicz - A.Nalepa, K.Bajorek, M.Kantor, J.Kantor - J.Wójcik, Ł.Znamirowski, A.Zięba (85 D.Gwiżdż), M.Mokrzycki - S.Szambelan, Mi.Olszewski (70 P.Szambelan).

AKS: M.Gwiżdż - P.Oleksy, B.Orzeł, M.Zelek, Dariusz Pławecki, Daniel Pławecki, D.Nowak (85 R.Gwiżdż), D.Oleksy (68 Sebastian Zelek), K.Zelek (88 R.Kiławiec), M.Przystał, S.Pasionek.

Sędziował: Marcin Ogórek (KS Nowy Sącz).