Niespotykany przebieg miał sobotni mecz naszych juniorów młodszych. Rzadko się zdarza aby w wyrównanym meczu padło aż 9 goli i to wszystkie w drugiej połowie. Tak właśnie było! I to Korzenna strzeliła o tą jedną więcej i mogła triumfować cenne zwycięstwo! Zobacz zdjęcia z meczu!

Pierwsza połowa była totalnie nieciekawa, dużo strat i dobra gra obydwu zespołów w defensywie. Więcej dogodnych okazji miała Zawisza dwukrotnie niebezpiecznie główkowali w polu karnym. Z naszej strony praktycznie żadnych wart opisania akcji. Więc szybko zapomnijmy o pierwszej połowie i skupmy się na drugiej, w której się dużo działo… oj dużo.

W ciągu 40 minut ujrzeliśmy 9 goli, wpadał jeden za drugim, raz jedni wychodzili na prowadzenie, zaś drudzy wyrównywali a potem znów wychodzili na prowadzenie.

Wór z bramkami otworzył Szymon Obrochta, który swoim kapitalnym rajdem z połowy boiska ośmieszył i ograł 4 piłkarzy gości, wdarł się prawym skrzydłem w pole karne i z bardzo ostrego kąta uderzył na bramkę. Nie najlepiej przy strzale Szymona zachował się bramkarz, który wpuścił piłkę tuż przy słupku.

Kilka minut później wyrównała Zawisza. Po rzucie rożnym piłka pada pod nogi Szymańskiego, który z 11 metrów pakuje piłkę nogą do bramki.

Po upływie zaledwie kilku minut Zawisza wychodzi na prowadzenie, bramkę zdobywa rosły kapitan z Rożnowa który strzałem z 20 metrów posyła piłkę po ziemi przy słupku do bramki Dominika Śliwy.

Odpowiedź Korzennej była błyskawiczna, z prawej strony boiska piłkę w pole karne do Obrochty zagrywa Koczanowicz, Szymon w swoim stylu ogrywa piłkarza i uderza na bramkę. Futbolówka zatrzepotała w siatce.

Chwilę później pada następny gol, oj za łatwo traciliśmy dziś bramki. Za dużo miejsca znów przed polem karnym znalazł Łukasz Szczecina i zdecydował się na uderzenie, piłka pod rękami interweniującego Dominika Śliwy wpadła do naszej bramki. 2:3.

W 62 minucie świetnie zachowuje się Eryk Koczanowicz, który ze środka pola gry szybko z rzutu wolnego podaje idealnie do Obrochty, Szymon znów przyjmuje sobie piłkę i szybko uderza z okolic 11 metra – pada kolejny gol, Hat-trick Szymona Obrochty.  Więcej panowie takich szybkich zagrań w następnych meczach!

Chwilę później znowu trafiamy, tym razem przebudził się Szambelan, który wykończył podanie Szymona Obrochty, Przemek wcale nie łatwej sytuacji zdołał uderzyć, z okolic 6 metra mając obok siebie dwóch obrońców i pokierować piłkę tuż przy słupku. 4:3!

Z prowadzenia nie cieszyliśmy się jednak zbyt długo. Cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem w polu karnym ewidentnie fauluje Matusik, arbiter odgwizduje i wskazuje na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystuje Szymański i doprowadza do remisu.

Gdy wydawało się, że ten mecz zakończy się bądź co bądź sprawiedliwym remisem, świetny dziś Obrochta pakuje rywalom kolejną bramkę i zostaje naszych boahterem! W całej akcji mięliśmy troszkę szczęścia, ale jak mówi przysłowie „szczęście sprzyja lepszym”!  Po szybkiej kontrze Koczanowicz prostopadle uruchamia Obrochtę, Szymon na pełnym biegu w sytuacji sam na sam wypuszcza sobie troszkę za mocno piłkę. Futbolówkę w tej sytuacji próbował wybijać bramkarz przyjezdnych, jednak fatalnie się „macha” nie trafiając w nią, następnie do pustej bramki z kilku metrów piłkę dobija Szymon Obrochta ustalając wynik meczu! Po bramce Szymon utonął w objęciach uradowanych swoich wszystkich kolegów.

Po chwili ta szaleńcza druga połowa jak i całe spotkanie dobiegło końca! Brawa, brawa za ten mecz, za pokazanie charakteru i granie do końca! Tak trzymać Panowie, spotkanie wybitnie pokazało i udowodniło, że w meczu piłkarskim trzeba grać do końca, do ostatniej minuty a nawet sekundy, bo wszystko jest możliwe! Szczególnie w rozgrywkach juniorskich. Zwyciężamy i awansujemy w górę tabeli! Obecnie zajmujemy świetne 4 miejsce! Przed nami już teraz ostatnie spotkanie z Kolejarzaem Stróże, ten mecz rozegramy we wtorek 5 czerwca! Do boju ULKS!

ULKS Korzenna - Zawisza Rożnów 5:4 (0:0)

Bramki: Sz.Obrochta 46 (bez asysty - rajd od połowy boiska), Sz.Obrochta 56 (as. E.Koczanowicz), Sz.Obrochta 62 (as. E.Koczanowicz), P.Szambelan 74 (as. Sz.Obrochta), Sz.Obrochta 80+2 (as. E.Koczanowicz) - K.Szymański 50, D.Janisz 52, Ł.Szczecina 58, K.Szymański 76 (z rzutu karnego).

Żółte kartki: Sz.Matusik - D.Janisz, D.Nieć, B.Rybarczyk.

ULKS: D.Śliwa - Sz.Matusik, P.Olchawski, K.Bajorek, D.Szczerba - K.Biskup (60 D.Wielgus), A.Wielgus (70 S.Milcz), E.Koczanowicz, E.Włodarz - Sz.Obrochta, P.Szambelan.

Zawisza: P.Mateja - D.Orlec, B.Rybarczyk, K.Szymański, T.Wolak, D.Janisz, Ł.Szczecina, K.Gniadek (60 D.Hajduk), K.Jurkowski, A.Szczecina, D.Nieć.

Sędziował: P.Filipowicz (KS Nowy Sącz).