Pewni pierwszego miejsca w tabeli nasi trampkarze na pełnym luzie pewnie pokonali swojego kolejnego rywala. Tym razem kolejnej w tym sezonie porażki z Korzenną poczuć musiała drużyna Chruślce Nowy Sącz, która dzielnie walczy o 2 miejsce w tabeli. Zobacz zdjęcia z meczu!

Mecz zakończył się identycznym wynikiem jak spotkanie jesienią, co bardzo ciekawe również w tamtym meczu trzy gole dla ULKSu zdobył Artur Wielgus. Nasz „Król Artur” więc jest jedynym piłkarzem w drużynie trampkarzy ULKSu który potrafi strzelać bramki Chruślicom. I jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni!

Spotkanie dla nas było dużo łatwiejsze niż to z jesieni, dziś mieliśmy sporo okazji, niestety znów dużo niewykorzystanych. Mecz odbywał się na kiepskiej, małej płycie w Zabełczu.

Z początku meczu świetne okazje do zdobycia bramki miał Gryzło, który z kilku metrów w zamieszaniu trafił wprost w bramkarza, zaś chwilę później Dominik Wielgus wypuszcza sam na sam z bramkarzem swojego brata Artura, który uderza wprost w wychodzącego golkipera Chruślic.

Raz groźnie strzelał zespół z Chruślic a konkretnie Damian Mółka, jego uderzenie z okolic 25 metra minęło bramkę Dźwigniewskiego.

Pierwszy gol wpadł dopiero po upływie 20 minut, wtedy to z defensywy długą piłkę zagrał Marcin Nika, futbolówka poszybowała pod nogi Artura Wielgusa, ten w swoim styli przyjął piłkę zostawił za sobą obrońcę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył po krótkim rogu nie dając mu szans na skuteczną obronę.

W 30 minucie Kamil Baczyński trafia w słupek bramki, uderzenie było wykonane z trudnej pozycji, niewiele zabrakło a zaskoczyło by bramkarza.

W końcówce pierwszej połowy do bramki Damiana Marczyka piłkę posłał Dominik Wielgus, jednak jego piękna bramka zdobyta z okolic 30 metra z ostrego kąta z rzutu wolnego nie została uznana. Arbiter w tej sytuacji odgwizdał nakładkę a więc rzut wolny pośredni. Niestety futbolówka po uderzeniu Dominika wpadła bezpośrednio do bramki i nie mogła zostać uznana. Bramkarz w tej stacji rozpoczynał z 5-ciu metrów.

Minutę przed końcem, do bramki powinien trafić Kamil Grząbel któremu zabrakło kilku centymetrów a skierował by strzałem z głowy piłkę do bramki.

W tej części meczu z bardzo dobrej strony popisał się Tomek Dźwigniewski, który kilka razy świetnie wybronił trudne strzały graczy z Chruślic.

Druga cześć meczu zdecydowanie należała do ULKSu. Jednak długo nie mogliśmy zdobyć kolejnej bramki. Świetną okazję w 40 minucie zmarnował Kamil Baczyński, dostał on świetną piłkę z prawego skrzydła od Kamila Grząbla. Baczyński przyjął piłkę kiwnął obrońcę i fatalnie z kilku metrów nie trafił w bramkę, będąc na czystej pozycji. Chwilę później świetnie z lewej nogi uderzył Artur Wielgus, mocno uderzona piłka z ostrego kąta przeszła nad poprzeczką.

Drugi gol padł w 57 minucie, wtedy to Dominik Wielgus prostopadle uruchomił Artura Wielgusa, ten w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem nie dał mu żadnych szans. Był to jubileuszowy - 30 gol naszego napastnika w tym sezonie, w barwach ULKSu!

Kilka minut później ratuje nas w beznadziejnej sytuacji słupek bramki, a chwilę później błąd popełnia Łukasz Kuzera na spółkę z Tomekiem Dźwigniewskim, nieporozumienie i w konsekwencji czego nasz bramkarz fauluje napastnika z Chruślic. Arbiter odgwizduje rzut karny.

Piłkę na 11 metrze ustawia Michał Gardoń, jego uderzenie świetnie broni Tomasz Dźwigniewski! Była to bardzo cenna obrona naszego bramkarza! Nie pozwoliliśmy zdobyć niebezpiecznej kontaktowej bramki, a po chwili to my zdobyliśmy gola! Brawo Tomek, dziś byłeś świetny!

Przy trzecim golu świetną asystą popisuje się Kamil Gargula, nasz lewy pomocnik widząc Artura Wielgusa na czystej pozycji zagrywa mu długą celną piłkę nad obrońcami z Chruślic. Artur kolejny raz wykańcza w podobny sposób swoją akcję, tym razem uderza pod nogami wychodzącego bramkarza.

W końcówce meczu mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik, jednak kapitalnie nasze trudne uderzenia bronił Damian Marczyk – świetny golkiper gospodarzy.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem Chruślice jeszcze raz obiły słupek naszej bramki, tym razem po sytuacji sam na sam.

Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem 3:0 naszej drużyny. Podziękowania za mecz, zasiły włożone w kolejne udane spotkanie! Dziś wyróżniamy oczywiście Artura Wielgusa autora wszystkich bramek w tym sezonie które strzeliliśmy Chruślicom. Brawo Artur!

Gratulacje Panowie kolejnego bardzo dobrego meczu! Mamy nadzieje, że tą świetną passę która trwa od początku sezonu utrzymamy aż do końca i nie damy się pokonać! Jak się nam to uda to będziemy z tego bardzo, bardzo dumni! I pamiętać to będziemy bardzo długo! Jednak aby tego dokonać trzeba poważnie podejść do jeszcze dwóch spotkań, które w tym sezonie nam pozostały. Już za kilka dni mecz z Piątkovią/Łęg na własnym stadionie. Do boju ULKS!

Chruślice Nowy Sącz - ULKS Korzenna 0:3 (0:1)

Bramki: A.Wielgus 21 (as. M.Nika), A.Wielgus 57 (as. D.Wielgus), A.Wielgus 60 (as. K.Gargula).