Po świetnym meczu nasi juniorzy starsi, którzy zwyciężyli 9:1 z drużyną Budowlani Jazowsko, przypieczętowali sobie 2 miejsce w tabeli! Ta pozycja daje awans do wyższej ligi! Stąd właśnie po meczu wystrzeliły szampany! Nasi juniorzy osiągnęli to o czym marzyli od bardzo dawna! Zobacz zdjęcia z meczu!

Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando ULKSu. Pokazaliśmy tym meczem, że zasługujemy na grę w wyższej lidze!

Pierwszego gola  w tym meczu zdobyliśmy w 12 minucie, wtedy to faulowany na wysokości 20 metra był Szymon Obrochta. Rzut wolny w niezłym stylu wykorzystał Artur Zięba – który zdobył kolejną w tym sezonie bramkę z rzutu wolnego.

Drugi gol padł po niespełna kilku minutach. Świetnie całą akcję zapoczątkował Paweł Olchawski, który wyłuskał trudną piłkę rywalowi, wybronił ją przed opuszczeniem boiska i celnie odegrał do Szambelana. Przemek precyzyjnie podał do Obrochty a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem na pełnym biegu przelobował go z okolic 20 metra.  Była to piękna bramka.

W 18 minucie pada następny gol, również ładny. Koczanowicz dośrodkowuje z lewego skrzydła w pole karne. Tam do futbolówki wyskakuje Dominik Woźniak i uderza na bramkę. Piłka odbija się przed linią bramkową i pod poprzeczkę wpada do bramki.

Czwarty gol w tym meczu wpadł po rzucie karnym którego na bramkę zamienił Artur Zięba. Faulowany w polu karym był Przemek Szambelan. Kilka minut później bramkę mógł zdobyć Dawid Klimek, ale piłka po jego dośrodkowaniu futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Następny gol padł jeszcze przed przerwą. Piękną asystą popisuje się Kuba Wójcik, uruchamia on Artura Ziębę, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem dobrze przyjmuje sobie piłkę a następnie uderza obok niego.

W drugiej połowie nasi grcze nie odpuścili i nadal wiedli prym w pojedynku z Budowlanymi. W 48 minucie Koczanowicz uruchamia Szymona Obrochtę a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem, sprytnie technicznie uderza tuż nad interweniującym golkiperem.

Na 7:0 podwyższył Przemek Szambelan, który wkońcu w tym meczu coś ustrzelił. Wykończył on podanie Szymona Obrochty. Szambelan w sytuacji sam na sam ogrywa bramkarza i lewą nogą posyła piłkę do bramki.

W 67 minucie arbiter dopatruje się w polu karnym zagrania ręką jednego z naszych graczy. Rzut karny wykonywany przez jednego z graczy z Jazowska broni nogami świetnie Sylwek Gurbowicz, błyskawicznie z pola karnego piłkę wybija Krzysiek Bajorek – futbolówka wpada pod nogi szybkiego Szymona Obrochty, który od połowy boiska odstawia obrońców i w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafia do bramki i mamy 8:0!

W 70 minucie z boiska zszedł Artur Zięba oraz Dominik Woźniak! Ci dwaj gracze opuścili plac gry w podziękowaniach od swoich kolegów! Przy środku boiska wszyscy gracze otoczyli schodzących i przybili im symboliczne piątki! Symbolizowały one podziękowania za cały sezon, oraz za to iż Ci gracze wystąpili w drużynie juniorów po raz ostatni! Ostatni mecz zagrał również nasz bramkarz Sylwek Gurbowicz.

Między czasie czerwoną kartkę otrzymuje Gawlik z Jazowska, za żenujące zachowanie w stosunku do Łukasza Gwiżdża.

Na 9:0 podwyższa Daniel Szczerba, który pojawił się na boisku w 70 minucie. Całą akcję bramkową świetnie zapoczątkował i wyprowadził Łukasz Gwiżdż! Łukasz podał piłkę do Szambelana ten podaje do Szczerby, Daniel z okolic 11 metra uderza na bramkę. Piłka po rękach bramkarza wpada do siatki.

Kilka minut później rzut karny miała Korzenna, faulowany w polu karym był Daniel Szczerba.  Mając pewny wynik zdecydowaliśmy się aby karnego uderzał nasz bramkarz Sylwek Gurbowicz. Sylwek niestety rzut karny marnuje, strzela wysoko nad poprzeczką.

Kilka minut przed końcem meczu Jazowsko strzela honorowego gola. Przypadkowy błąd w defensywie popełnia Paweł Olchawski, wykorzystują to gracze z Jazowska. Bramkę z 5 metrów zdobył Kołodziej.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 9:1 dla ULKSu. Wynik był pięknym ukoronowaniem całego świetnego sezonu! Podziękowania Panowie za ten mecz jak i za cały kapitalny sezon! Po meczu wystrzeliły szampany, które oznaczają, że w przyszłym sezonie nasi juniorzy starsi zagrają w I lidze Nowy Sącz! A to wszystko dzięki temu, iż zajęliśmy drugie miejsce w tabeli, które również daje awans do wyższej ligi! Jednak czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie tego przez OZPN w Nowym Sączu. Na szczególne podziękowania i obszerne podsumowanie przyjdzie czas! Już niebawem pojawi się ono na naszej stronie!

ULKS Korzenna - Budowlani Jazowsko 9:1 (5:0)

Bramki: A.Zięba 12 (z rzutu wolnego), Sz.Obrochta 14 (as. P.Szambelan), D.Woźniak 18 (as. E.Koczanowicz), A.Zięba 20 (z rzutu karnego), A.Zięba 36 (as. J.Wójcik), Sz.Obrochta 48 (as. E.Koczanowicz), P.Szambelan 59 (as. Sz.Obrochta), Sz.Obrochta 67 (as. K.Bajorek), D.Szczerba 83 (as. P.Szambelan) - K.Kołodziej 88.

Żółta kartka: Ł.Gwiżdż - A.Klimek.

Czerwona kartka:
R.Gawlik 76 (uderzenie przeciwnika piłką w klatkę piersiową).

ULKS: S.Gurbowicz - K.Bajorek, K.Gręblowski, D.Klimek (80 Sz.Matusik), P.Olchawski - E.Koczanowicz, J.Wójcik (75 E.Włodarz), D.Woźniak (70 D.Szczerba), A.Zięba (70 Ł.Gwiżdż) - Sz.Obrochta, P.Szambelan.

Budowlani: R.Stanisz - R.Sędzimir (28 D.Pierzchała), M.Gorczowski, A.Klimek, S.Lizoń, B.Szyszka, M.Walkowski, K.Kołodziej, G.Kałuziński, R.Gawlik, D.Wielosik (46 P.Zembura).

Sędziował: Paweł Bielak (KS Nowy Sącz).