W kolejnym spotkaniu naszych juniorów młodszych pewnie zwyciężamy! To już nasza 3-cia wygrana w tym sezonie! Nasza ekipa wyrasta na drużynę której pozostałe zespoły mogą się bać! Znowu zagraliśmy bardzo dobrze, bez respektu dla rywala i po prostu  zwyciężyliśmy! Zobacz zdjęcia z meczu!

W dzisiejszym meczu nie mogliśmy skorzystać z nieobecnego Jakuba Kantora oraz Zbyszka Gryzły, wobec czego nasz wyjściowe ustawienie musiało być troszkę zmodyfikowane. Kaczmarek zagrał w środku pola co okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Patryk zagrał dziś świetnie, był jednym z bohaterów dzisiejszego meczu!

Rywal to budząca respekt drużyna z Limanowej, która w ubiegłym sezonie występowała w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Nasi gracze podeszli do meczu bez lekceważenia, w pełni skoncentrowani co na pewno przełożyło się na ten dobry wynik.

Pierwszy gol w tym meczu wpadł w okolicy 16 minuty, w pole karne piłkę wstrzelił Dominik Wielgus, tam nie najlepiej zachowali się obrońcy wraz z bramkarzem gości co wykorzystał Kamil Baczyński i sprytnym strzałem wkopał piłkę do pustej bramki z okolic 16 metra.

Po kilku minutach wyrównała Limanovia, w pole karne wpadł Artur Sułkowski i przy biernej postawie naszych obrońców oddał strzał na bramkę Cygnarowicza, trudne uderzenie próbował jeszcze wybronić nasz golkiper, ale miał nikłe szanse i po jego rękach piłka wpadła do bramki.

W 38 minucie z lewego skrzydła piłkę w pole karne dośrodkowuje Kamil Baczyński, futbolówka dociera do Kamil Grząbla a ten z okolic 16 metra bardzo ładnie z wyskoku uderza na bramkę. Futbolówka szybuje i wpada tuż przy słupku, bramkarz gości bez szans.

Do przerwy utrzymał się wynik 2:1 dla naszej drużyny. W kilku sytuacjach mieliśmy po prostu szczęście, ponieważ dwukrotnie rywal spudłował w idealnych okazjach. Kilka razy ze świetnej strony pokazał się Daniel Cygnarowicz. My też mieliśmy kilka dobrych okazji, jednak nie tak klarownych jak rywal.

W 53 minucie po szybkiej kontrze Limanovii wpada gol wyrównujący. W końcowej fazie akcji piłkę na wślizgu próbował wybić Jakub Kapała, jednak zrobił to tak nie fortunnie, iż podał wprost pod nogi Sułkowskiego, który z najbliższej odległości zdobył swoją druga bramkę w tym meczu!

Chwilę później bliski wyprowadzenia naszą ekipę na prowadzenie był Artur Wielgus, który kapitalnie wywalczył piłkę następnie sytuacji sam na sam trafił w poprzeczkę, piłkę dobijał jeszcze Kamil Baczyński ale nie trafił w bramkę trudnej pozycji.

Na 3:2 wynik podwyższył kapitalną bramką Patryk Kaczmarek w okolicach 65 minuty. W pole karne wpadł Artur Wielgus i gdy wydawało się że jest faulowany zdołał odegrać do Kaczmarka, piłka odbiła się jeszcze od nóg obrońców Limanovii i dotarła do Kaczmarka, który bardzo mocnym strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w dłuższym rogu bramki gości.

Niestety nie długo cieszyliśmy się z prowadzenia, ponieważ kilka minut później Limanovia znów wyrównała. I emocje znów się pojawiły.

W 69 minucie po fatalnym błędzie golkipera Limanovii wychodzimy na prowadzenie. Kaczmarek przejmuje piłkę wybijaną z defensywy i z okolic 30 metra uderza na bramkę! Wcale nie trudna piłka zaskakuje bramkarza i po jego rękach wpada do siatki!

W samej końcówce gdy Liamnovia zupełnie się otworzyła zdobywamy ostatniego gola, który definitywnie pieczętuje nasze zwycięstwo. Mądrze z autu wyrzuca Jakub Kapała, piłkę przyjmuje Artur Wielgus i z ostrego kąta z okolic 16 metra uderza nie do obrony.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem ULKSu! Podziękowania dla wszystkich piłkarzy za wywalczone punkty po ciężkim boju, który kosztował nas wielu sił.  Za tydzień przed nami Sandecja Nowy Sącz. Rywal wydaje się być bardzo trudnym przeciwnikiem, ale dopóki piłka w grze to wszystko możliwe! Patrząc na wyniki to Sandecja jest jak najbardziej w naszym zasięgu! Powodzenia!

ULKS Korzenna - Limanovia Limanowa 5:3 (2:1) [JM]

Bramki: K.Baczyński 16 (bez asysty), K.Grząbel 38 (as. K.Baczyński), P.Kaczmarek 65 (as. A.Wielgus), P.Kaczmarek 71 (bez asysty), A.Wielgus 79 (as. J.Kapała) -  A.Sułkowski 25, 53, 67.

Mecz bez kartek.

ULKS: D.Cygnarowicz - Ł.Kuzera, M.Nika, J.Kapała, J.Grygiel (25 K.Gargas) - P.Kaczmarek, D.Wielgus, K.Grząbel (75 M.Pękała), K.Gargula  - A.Wielgus, K.Baczyński.

Limanovia: S.Sołtys - K.Mól, D.Piaskowy, D.Pająk, A.Lasek, M.Pałka, M.Król, Sz.Wójcik, G.Machynia, T.Trojanowski, A.Sułkowski. Na ławce: M.Trojanowski, M.Mąka, M.Smoleń, P.Leśniak, K.Wasilewski.

Sędziował: D.Tarasek (KS Nowy Sącz).