Po sześciu spotkaniach bez punktu, w końcu seniorzy naszego klubu przełamują się i zdobywają punkty w niezwykle ważnym meczu z drużyną AKS Ujanowice. Zrobiliśmy już pierwszy mały krok ku utrzymaniu, jednak jeszcze aby być pewnym bytu w okręgówce trzeba zrobić kilka kroków.  Zobacz zdjęcia z meczu!

Do tego meczu kolejny raz w tej rundzie przystąpiliśmy skromną kadrą. Zabrakło m.in. Kudryka, Znamirowskiego, Wójcika, Obrochty.

Pierwsza połowa tego meczu zdecydowanie należała do naszej drużyny, wygraliśmy ją tylko 1:0, ale powinniśmy prowadzić minimum 4:0. Idealne okazje jakie zmarnowaliśmy były wręcz wyśmienite. We wszystkich sektorach na boisku mieliśmy przewagę i w końcu musieliśmy strzelić gola. Udało się to nam dopiero w samej końcówce pierwszej połowy, tuż tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziny.

Pierwszą bardzo dobrą okazję do zdobycia gola miał Marek Olszewski, dobrze on uderzył z ostrego kąta, jednak świetnie dziś dysponowany Kulpa sparował jego uderzenie na rzut rożny. Kilka minut później sam przed bramkarzem znalazł się Michał Olszewski, w idealnej sytuacji uderzył tuż obok słupka.

W okolicy 20 minuty Sebastian Połeć przeprowadza świetną indywidualną akcję, ze środka pola zbiega z piłką na prawą stronę tuż obok pola karnego i dośrodkowuje piłkę po ziemi do ustawionego po drugiej stronie bramki Artura Zięby. Ten znalazł się w idealnej pozycji aby zdobyć bramkę, Zięba mocno z pierwszej piłki uderzył na bramkę, lecz jego strzał na poprzeczkę sparował Kulpa, futbolówka odbiła się od poprzeczki i wróciła raz jeszcze pod nogi Zięby, przy drugim strzale nasz gracz fatalnie przestrzelił.

Potem jeszcze dobre okazje miał Michał Olszewski  i Sebastian Połeć. Gol dopiero padł w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Michał Olszewski przejmuje piłkę która została wybita od bramki naszych rywali, błyskawicznie podaje do wychodzącego na czystą pozycję Marka Olszewskiego, nasz napastnik kończy akcję pięknym uderzeniem w długi róg.

W drugiej połowie daliśmy troszkę więcej pograć naszym rywalom, już szybko po wznowieniu strzelili nam bramkę, lecz nie została ona uznana ponieważ zdobyta była z wyraźnego spalonego.

W okolicy 60 minuty po dobrej akcji Daniela Pławeckiego który zagrał idealnie na czystą pozycję do wychodzącego sam na sam z naszym bramkarzem Orła ratuje nas Szczerba. Nasz golkiper świetnie sparował na rzut rożny trudne uderzenie zmierzające pod poprzeczkę.

Po kilku minutach znów idealną okazję miały Ujanowice, jednak Pasionek trafia wprost w rękawice naszego bramkarza. W 64 minucie wychodzimy na dwubramkowe prowadzenie, kapitalnie rzut wolny wykorzystuje Marek Olszewski. Niezwykłe uderzenie naszego napastnika. Futbolówka od zewnętrznej strony mija mur i wpada do bramki tuż za murem. Bramkarz bez najmniejszych szans. Cieszy niezwykle dobra postawa naszego napastnika, który powrócił do świetnej formy!

W końcówce meczu tracimy gola i robi się troszkę nerwowo. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i z bliskiej odległości Pasionek trafia do bramki naszego bramkarza. Po utracie tego gola, nasza słabnąca drużyna dała z siebie wszystko i ambicją oraz ostatkiem sił walczyła do końca nie dając się już sforsować, skutecznie rozbijając zasieki rywali.

Spotkanie zasłużenie wygraliśmy. Nasza sytuacja w tabeli mimo zwycięstwa nadal jest zła, ale bardzo niewiele brakuje aby wydostać się z tego dołu tabeli.  Zdecydowanie po tym zwycięstwie polepszyły się morale w drużynie, co dobrze rokuje na kolejne mecze. W tej kolejce prawie wszystkie drużyny walczące o utrzymanie zwyciężyły. Stąd sytuacja w tabeli zrobiła się jeszcze bardziej ciekawa i wyrównana. Przed nami jeszcze 5 spotkań od których wszystko zależy. Nie możemy się oglądać na innych tylko trzeba zwyciężać. Przed nami bardzo szybko bo już w niedziele kolejny pojedynek. Na własnym boisku podejmować będziemy LKS Szaflary. Jest to drużyna z którą w swojej historii jeszcze nie wygraliśmy, najwyższa pora przełamać się i w końcu ograć Szaflary! Do boju ULKS!

AKS Ujanowice - ULKS Korzenna 1:2 (0:1)

0:1 Marek Olszewski 45 (as. Michał Olszewski),

0:2 Marek Olszewski 65 (z rzutu wolnego)

1:2 S.Pasionek 79.

Żółte kartki: K.Griński, S.Połeć.

AKS: A.Kulpa - D.Dudek, M.Jasica, D.Firlej, B.Orzeł, M.Bodziony (74 S.Zelek), Dariusz Pławecki, Daniel Pławecki, P.Kmiecik (31 P.Oleksy), D.Nowak, (87 M.Zelek), S.Pasionek.

ULKS: A.Szczerba - J.Stawiarski, M.Mokrzycki, J.Kantor, K.Griński - A.Radzik, Michał Olszewski, M.Kantor, A.Zięba (79 K.Bajorek) - S.Połeć, Marek Olszewski.

Sędziowała: Ewa Szydło (KS Gorlice).