Niestety! Po czterech latach przygody ULKSu Korzenna w okręgówce spadamy do klasy A! Nie zdołaliśmy pokonać również tak jak my walczącej o utrzymanie Victorii Witowice Dolne. Przegraliśmy ten niezwykle ważny pojedynek, co gorsza w kiepskim stylu.  Zobacz zdjęcia z meczu!

Co z tego, że mieliśmy większe posiadanie piłki, że oddaliśmy więcej strzałów - również tych celnych, że optycznie byliśmy lepszą drużyną! Nic z tego! Niestety nie zdołaliśmy trafić chociaż bramki słabo wyglądającemu rywalowi. Jeśli nie potrafimy zwyciężyć w takim meczu to jak najbardziej słusznie nasze miejsce jest w klasie A.

Mecz nie był szczególnie porywającym widowiskiem dla kibiców, do pierwszego gola mało się działo. Godny odnotowania jest strzał Marka Olszewskiego, który z okolic 20 metra piekielnie mocno uderzył z  piłki którą sobie podbił. Przy jego strzale kapitalnie zainterweniował Sławomir Olszewski – golkiper Witowic, notabene bramkarz który w swojej karierze rozegrał grubo ponad 100 meczów w Ekstraklasie! Na pewno wiele właśnie Sławomirowi Olszewskiemu zawdzięczają Witowice w walce o utrzymanie w lidze okręgowej. Kilka razy niegroźnie naszej bramce zagrozili przyjezdni.

Pierwszy gol wpada w okolicy 30 minuty, przypadkowe rozegranie piłki przez Victorię przed 16stką ULKSu, w końcowej fazie akcji Mateusz Bednarek znajduje się sam na sam przed Szczerbą i uderza nie do obrony. Od tej chwili defensywa Victorii zrobiła się jeszcze bardziej szczelna, mająca wynik drużyna przyjezdna skupiła się głównie na defensywie i na grze z kontry.

Po bramce nastąpiła konsternacja, gola traci zespół który przeważał i wydawało się że w końcu musi trafić do bramki Victorii, było niestety odwrotnie. Nie udało się w tej pierwszej części meczu, jak się później okazało również i w drugiej połowie.

Na drugie 45 minut Michała Olszewskiego – który od początku meczu grał w ataku – zastąpił Szymon Obrochta. Nasz młody gracz wzniósł wiele ożywienia w poczynania naszej ofensywy, jednak to i tak było za mało.

To właśnie Szymon miał najlepszą sytuację do zdobycia gola przy stanie 1:0 dla Victorii. Oborchta znalazł się sam na sam przed bramkarzem, uderzył tuż obok niego, zrobił to jednak zbyt lekko i piłkę zdołał wybić obrońca Witowic, bliski w tej sytuacji dobicia piłki do bramki był jeszcze Sebastian Połeć, ale nie trafił on w piłkę. Strzelaliśmy na bramkę Victorii, kilka naszych celnych strzałów świetnie wybronił Sławomir Olszewski, raz świetne i trudne uderzenie Marka Olszewskiego z rzutu wolnego.

W okolicy 70 minuty Victoria ustala wynik, głupia strata ULKSu w środku pola, szybkie rozegranie piłki i kolejny raz Mateusz Bednarek trafia. Tym razem z okolic 16 metra precyzyjnie posyła piłkę po krótkim rogu. Gracz gości pada na murawę w objęciach swoich kolegów i to już jest praktycznie pewne, że Witowice utrzymują się w lidze a Korzenna spada.

W końcówce meczu, Victoria jeszcze obiła nasz słupek strzałem z głowy, świetną okazję miał również Jakub Stawiarski, jednak jego uderzenie również z głowy wyłapał Olszewski.

Nasza drużyna po ostatnim gwizdku sędziego schodziła do szatni z opuszczonymi głowami. Po 30 kolejkach plasujemy się na 12 miejscu w tabeli. Oznacza to spadek do niższej klasy (zakładając, że z ligi spadnie minimum 5 zespołów - a to jest pewne w 100%). Podziękowania dla wszystkich za ten mecz jak i cały sezon. Już niebawem podsumujemy dorobek naszej drużyny w tym najsłabszym od czterech lat sezonie.

ULKS Korzenna - Victoria Witowice Dolne 0:2 (0:1)

1:0 M.Bednarek 30,

2:0 M.Bednarek 75.

Żółte kartki: A.Radzik - P.Wrona.

ULKS: A.Szczerba - J.Stawiarski, M.Mokrzycki, J.Kantor, K.Griński (75 A.Zięba) - A.Radzik, R.Kudryk (60 J.Wójcik), S.Połeć, M.Kantor -  Marek Olszewski, Michał Olszewski (46 Sz.Obrochta).

Victoria: S.Olszewski - P.Wrona, M.Orzechowski, W.Salamon, J.Kurzydło - M.Bednarek, D.Skórnóg, K.Mikulec, D.Piwowar (58 G.Goryl), J.Bednarek (77 T.Tocha), M.Grobarczyk (90 R.Piegrza).

Sędziował: Marek Ciężobka (KS Nowy Targ).