W końcu inaugurujemy rozgrywki świetnym meczem i zwycięstwem. Przez ostatnie kilka lat zawsze ten pierwszy mecz nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Obecnie również było ciężko, ale pokazaliśmy swoją moc i po bardzo dobrym spotkaniu zwyciężyliśmy.  Zobacz zdjęcia z meczu!

Od początku do końca na zielonej murawie w szeregach Korzennej panowała „nieustępliwa walka”, a więc coś czego brakowało nam w wielu meczach w poprzednim sezonie. Właśnie taką drużynę wszyscy chcemy widzieć w każdym meczu. Helena była solidnym rywalem i będzie wygrywać w tej lidze, stąd nasze zadowolenie jest naprawdę spore. Rywal to spadkowicz z IV ligi, którego po prostu obawialiśmy się.

Zacznijmy od głównych bohaterów tego meczu, dziś gole zdobyli piłkarze którzy po raz pierwszy trafiali bramkę dla ULKSu w swojej przygodzie z piłką. Dziś w naszej drużynie zadebiutował Arkadiusz Bałuszyński, ten zawodnik występował na pozycji defensywnego pomocnika i pokazał jak sporym jest wzmocnieniem naszej drużyny. Pierwszy mecz Bałuszyński na pewno zapamięta na długo, zagrał świetnie i wpisał się na listę strzelców. Również pierwszego gola w ULKSie zdobył Krzysztof Griński. Krzysiek co tylko wszedł na boisko w końcówce i zaraz pokonał golkipera Heleny.

Oprócz Bałuszyńskiego w oficjalnym seniorskim meczu, zadebiutował również Eryk Koczanowicz, nasz zdolny junior który na boisku pojawił się w 57 minucie. Eryk pokazał się z naprawdę świetnej strony i dał mocne argumenty trenerowi na to aby więcej grać w lidze okręgowej. Kadra naszej drużyny była dziś okazała, na ławce zasiadło aż 6 piłkarzy, na boisku nie pojawił się Rafał Kudryk, Patryk Kaczmarek, Kamil Stępień oraz nie było dane zadebiutować Dawidowi Klimkowi. O taką ławkę musimy zadbać w każdym meczu.

Sam mecz był dobrym widowiskiem dla kibiców. Dynamiczne spotkanie, dużo walki, obydwie ekipy starały się grać piłką i najważniejsze świetna gra ULKSu na własnym boisku. Każdy z naszych zawodników dał z siebie wszystko, nie było słabych punktów. Zgromadzona publika była pod wrażeniem gry ULKSu. Tak trzymajmy!

Po pierwszych 45 minutach widniał wynik 1:0, gola dla naszej drużyny, gola zdobył wspomniany Arkadiusz Bałuszyński. Brutalnie faulowany rozpędzający się Szymon Obrochta przy bocznej linii boiska. Żółta kartka dla piłkarza Heleny i rzut wolny dla ULKSu. Marek Olszewski dośrodkowuje piłkę w pole karne, tam bardzo przytomnie zachowuje się Bałuszyński, wyprzedza on statycznie ustawionego defensora Heleny, następnie kieruje piłkę do bramki z okolic 7 metrów.

Goście w tej pierwszej części meczu oddali kilka strzałów na naszą bramkę, jednak praktycznie wszystkie były to uderzenia niecelne. Nasza drużyna nie miała wielu klarownych okazji, dobre sytuacje miał niezwykle aktywny dzisiaj, świetnie grający Szymon Obrochta oraz Marek Olszewski.

W drugiej połowie dogodnych sytuacji było o wiele więcej. Mocno od początku tej części meczu ruszyła Helena, raz po szybkiej kontrze mieliśmy troszkę szczęścia, bowiem w idealnej sytuacji gracz Heleny piekielnie mocno ostemplował naszą poprzeczkę. W kolejnej dobrej akcji, Helena trafiła do naszej siatki, ale był to gol zdobyty z pozycji spalonej. Zrobiło się niebezpiecznie, ale również i my wzięliśmy się za ataki. Gdybyśmy w przeciągu kilka minut prowadzili 3:0, nikt by się nie dziwił, ponieważ tak powinno być. Mieliśmy bowiem idealne okazje do zdobycia gola.

W okolicy 50 minut świetną dwójkową akcję przeprowadzają Łukasz Znamirowski oraz Marek Olszewski, szybkie podania między sobą i gracze przedostają się w okolice pola karnego Heleny. W końcowej fazie akcji świetnie uderza Marek Olszewski, jego idealne uderzenie które wycelowane było tuż przy słupku kapitalnie broni młody golkiper Heleny.

Po kilku minutach sam na sam z bramkarzem Heleny znalazł się Eryk Koczanowicz, w tej sytuacji nasz „świeży” młody gracz miał troszkę utrudnione zadanie, bowiem strzelał z ostrego kąta, uderzył dobrze, jednak minimalnie piłka po jego uderzeniu minęła słupek.
Mając dobry wynik nasz zespół skupił się szczególnie na grze defensywnej, nie popełniliśmy praktycznie żadnego błędu i nie daliśmy sobie strzelić gola. Aczkolwiek nerwowo było praktycznie do samego końca.

W końcówce tego spotkania, kilka krotnie niebezpiecznie zaatakowała Helena, raz groźnie jeden z graczy oddał strzał na naszą bramkę, futbolówka o centymetry minęła słupek naszej bramki.

W 85 minucie meczu na boisku pojawia się Krzysiek Griński, zmienia on zmęczonego Sebastiana Połcia, który również pozostawił dziś wiele zdrowia na murawie. Griński po kilku chwilach zdobywa piękną bramkę dla ULKSu. Do chorągiewki z piłką schodzi Łukasz Znamirowski i w swoim stylu mocno i płasko dośrodkowuje w pole karne. Ofensywnie ustawiony Krzysiu  Griński idealnie wchodzi w pole karne, wyprzedza obrońcę i z okolic 5 metra mocno uderza na bramkę, golkiper Heleny bez szans. Ten gol ustala wynik tego meczu! Wygrywamy 2:0!

Już za kilka dni jedziemy do Rytra, jedziemy w miejsce gdzie nie potrafimy wygrać. Może w końcu uda się nam przełamać to fatalne miejsce. Będzie to nasz 5 mecz w okręgówce z Rytem na wyjeździe, wszystkie mecze do tej pory przegraliśmy! Trzymajmy dobrą formę i w końcu odegrajmy się Popradowi. Mecz we czwartek 15 sierpnia o godzinie 17:00, na pięknym boisku w Rytrze. Do boju ULKS!

ULKS Korzenna - Helena Nowy Sącz 2:0 (1:0)

Bramki: A.Bałuszyński 30 (as. Marek Olszewski), K.Griński 87 (as. Ł.Znamirowski).

Żółte kartki: J.Kantor - S.Maciaszek, D.Laskowski, B.Gryzło.

ULKS: A.Szczerba - J.Stawiarski, A.Bałuszyński, J.Kantor, M.Kantor - M.Mokrzycki, S.Połeć (85 K.Griński), J.Wójcik, Ł.Znamirowski - Marek Olszewski, Sz.Obrochta (57 E.Koczanowicz).

Helena: M.Kumor - D.Laskowski (65 M.Borek), K.Fritz, Sz.Mac (65 M.Chronowski), S.Maciaszek (90 T.Kulpa), B.Gryzło, D.Gargula, N.Sikora, T.Lizoń (46 D.Gredziak), W.Kumor, G.Maciaszek.

Sędziował: B.Bożek (KS Gorlice).