Dzień po świetnym zwycięstwie juniorów starszych nad drużyną z Tęgoborzy, seniorzy powtarzają to samo i również wychodzą zwycięsko z potyczki z drużyną z nad Jeziora Rożnowskiego po bardzo emocjonującym i trudnym spotkaniu. Gola na wagę 3 punktów zdobył nie zawody Szymon Obrochta  Zobacz zdjęcia z meczu!

Do tego meczu przystąpiliśmy osłabieni, zabrakło kontuzjowanego Sebastiana Połcia, który planuje powrócić do grania dopiero w spotkaniu z Huraganem Waksmund. Brakowało również „zawieszonych” za czerwone kartki – Marka Mokrzyckiego oraz Arkadiusza Bałuszyńskiego. W konsekwencji tego nasze ustawienie było troszkę zmodyfikowane. Po raz pierwszy w tym sezonie w naszej drużynie wystąpił Rafał Kudryk, niestety zagrał tylko około 40 minut kiedy to nabawi się kontuzji kolana.

W pierwszej połowie nie brakowało dogodnych okazji jednych jak i drugich. Najlepszą sytuację dla ULKSu zmarnował Rafał Kudryk, dostał on podanie od Marka Olszewskiego po akcji Szymona Obrochty, Kudryk mając przed sobą tylko bramkarza uderzył w jego nogi. Przez długi czas w tym meczu nie potrafiliśmy celnie uderzyć na bramkę Cięciwy. Hart również atakował, głównie niebezpieczny był podczas akcji na skrzydłach, kilka razy właśnie po akcjach z dośrodkowaniami zagrozili naszej bramce, na szczęście wszystkie strzały celne udało się sparować naszemu bramkarzowi.

Po pierwszej połowie utrzymał się wynik remisowy, za kontuzjowanego Kudryka na boisku zameldował się nasz junior Eryk Koczanowicz.

W drugiej połowie działo się już znacznie więcej. W lini ataku „rozbrykał” się Szymon Obrochta, który swoimi przebojowymi rajdami wywalczył wiele rzutów wolnych oraz żółtych kartek dla graczy z Tęgoborzy. Świetne okazje do zdobycia bramki miał Dawid Obrzut, Marek Olszewski oraz Szymon Obrochta. Jednak to Hart po jeden z kontr trafił jako pierwszy do naszej siatki.

Zbyt dużo miejsce w środku pola znalazł sobie Tadeusz Olchawa, zabrakło doskoku do zawodnika Harta, który z okolic 25 metra świetnie uderzył z dystansu, mocno uderzona futbolówka wpadło pod poprzeczkę golkipera ULKSu.

Po upływie kilku minut rzut wolny dla ULKSu, faulowany Szymon Obrochta. 25 metrów do bramki, futbolówkę ustawia Marek Olszewski i uderza mocno obok muru, futbolówka wpada do siatki przy nie najlepszej interwencji golkipera. Wyrównujemy i pozostajemy nadal w grze! Po upływie kolejnych kilku minut z boiska za drugą żółtą kartkę z boiska „wylatuje” Liszka. Od tego momentu grało nam się dużo łatwiej.

Przeważaliśmy, w końcu w końcówce tego meczu udało się zdobyć zwycięskiego gola. Kolejny stały fragment gry, Marek Olszewski dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne z bocznej strefy boiska, kapitalnie w polu karnym zachowuje się Szymon Obrochta, który wyskakuje najwyżej i uderza na bramkę pikę głową, ciężki strzał dla bramkarza wpada po jego rękach do siatki. Korzenna tonie w euforii! Hart nie może „przegryźć” porażki i swoje emocje wyładowują na sędziach, sypią się kolejne kartki, zaś ich pijani kibice grożą schodzącym do szatni arbitrom oraz pozostałym kibicom. Naszęście obeszło się bez incydentów.

Spotkanie kończy się zwycięstwem ULKSu 2:1. Nasza drużyna ma obecnie na sowim koncie 7 punktów, już we środę 4 września kolejny pojedynek, w zaległym meczu zmierzymy się z Sokołem Słopnice.

ULKS Korzenna - Hart Tęgoborze 2:1 (0:0)

1:0 T.Olchawa 62,

1:1 Marek Olszewski 69 (z rzutu wolnego),

2:1 Sz.Obrochta 88 (as. M.Olszewski).

Żółte kartki: M.Olszewski - K.Mirek, P.Liszka x2, M.Gołąb, T.Olchawa, J.Czoch.

Czerwone kartki: P.Liszka 77 (konsekwencja drugiej żółtej), P.Bodziony (po zakończeniu zawodów - za czynne słowne znieważenie sędziego).

ULKS: A.Szczerba - J.Stawiarski, K.Griński, M.Kantor, J.Kantror - J.Wójcik, R.Kudryk (46 E.Koczanowicz), Ł.Znamirowski, D.Obrzut - Sz.Obrochta (90 K.Baczyński), M.Olszewski.

Hart: W.Cięciwa - B.Kosecki, K.Mirek, P.Liszka, J.Czoch, P.Bodziony, M.Gołąb, A.Rosiek, T.Olchawa, Ł.Szabla (75 P.Hajduga I), R.Krawczyk (60 M.Nowak) .

Sędziował: Damain First (KS Gorlice).