Świetnie podsumowali całą rundę jesienną nasi trampkarze, którzy w swoim ostatnim meczu pokonali Zyndram Łącko. Dla nas był to bez wątpienia najtrudniejszy mecz w tym sezonie. Zwyciężamy i jest pewne, że to ULKS Korzenna będzie mistrzem jesieni w trampkarzach!  Zobacz zdjęcia z meczu!

Nasi chłopcy postawili swoistą „kropkę nad i”, udowodniając że byli w tej rundzie zdecydowanie najlepsi. A szczególnie udowodnili to dzisiejszym meczem, który nie należał do łatwych. Zyndram to bardzo dobry zespół i dziwi nas bardzo, że w tym sezonie dotychczas zdobył tylko 10 punktów. Aby wygrać musieliśmy się wspiąć na wyżyny swoich możliwości zostawiając na murawie wiele sił.

Sobota, 26 październik 2013r., piękna, wręcz cudowna słoneczna pogoda, nasi trampkarze podejmują już swojego ostatniego rywala w kończącej się właśnie rundzie jesiennej sezonu 2013/2013. Rozgrzewka i pierwszy gwizdek arbitra. Długo nie mógł paść gol od początku tego spotkania, doskonałe okazje miała zarówno Korzenna jak i Zyndram. Świetną sytuację sam na sam dla naszego zespołu zmarnował Kamil Koralik, jego uderzenie z ostrego kąta przeszło minimalnie obok słupka. Dłużny nie był również rywal, wiele strzałów oddawał Zyndram, głównie jednak niecelnych.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w okolicy 25 minuty, wtedy to cudowną asystą popisuje się Szymon Gruca, który technicznie przerzuca piłkę nad obrońcą uruchamiając swojego kolegę z ataku Kamil Koralika. Boiskowy „Koral” wykorzystał to piękne podanie i w sytuacji sam na sam z bramkarzem skierował piłkę do bramki.

Niestety po upływie kilku minut goście nas kontrują. Rzut rożny dla naszego zespołu, w pole karne wchodzi nasz stoper Tomek Kuzera co skwapliwie wykorzystuje Zyndram. Szybko przemieszczają się ze swojego pola karnego pod nasze, wymieniają kilka podań nasi obrońcy nie doskakuje i z okolic 16 metrów napastnik z Łącka bardzo ładnie trafia do naszej bramki.

Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra w pierwszej połowie, trafiamy do siatki rywala! Ba rywal sam sobie trafia! Gol samobójczy, który był efektem dobrej akcji ULKSu i szarży w polu karnym Konrada Krasińskiego, którzy z kilku metrów wstrzelił piłkę pod bramkę Zyndrama, błąd defensora który chciał wybić piłkę i umieścił ją sam sobie w siatce.

W drugiej połowie wynik był remisowy, nie zobaczyliśmy żadnej bramki, chociaż oczywiście były okazję. Wynik utrzymał się taki sam jak w pierwszej połowie, a więc Korzenna wygrywa 2:1!

Ostatnie minuty tego meczu:

Dziś zwyciężyliśmy głównie dzięki świetnej postawie naszej ekipy w defensywie, obrońcy sporo musieli się natrudzić aby powstrzymywać bardzo groźne ataki rywala. Pewno zwycięstwa by nie było gdyby nie bardzo dobra postawa Szymona Szczerby – naszego bramkarza, który po raz pierwszy  w tym sezonie musiał się naprawdę bardzo dużo nabronić. Wiele bardzo groźnych uderzeń Szymon bardzo skutecznie i  w świetnym stylu zneutralizował. Tym samym namacalnie udokumentował jak dobrym jest bramkarzem. Pokazaliśmy dziś charakter i konsekwentną grę,  które w połączeniu z walką o każdy metr boiska dały świetne połączenie, dzięki któremu dużo łatwiej było wygrać. Takiej walki i zaangażowania oczekujemy we wszystkich meczach w których występuje jakakolwiek drużyna ULKSu.

Ogromne podziękowania dla wszystkich naszych graczy, którzy pozostawili bardzo dużo sił dzisiaj na boisku. Dziękujemy wszystkim za ten mecz jak i za całą bardzo dobrą rundę jesienną. Wielkie słowa uznania dla całej ekipy, za frekwencje na treningach i na meczach. Również za świetną atmosferę i po prostu bardzo dobrą grę! Na podsumowanie przyjdzie czas, już niebawem ukaże się ono na naszej stronie internetowej!

ULKS Korzenna - Zyndram Łącko 2:1 (2:1) [TS]

1:0 K.Koralik 25 (as. Sz.Gruca),

1:1 Zyndram 29,

2:1 samobójcza 33 (as. K.Krasiński).

ULKS: Sz.Szczerba - T.Kuzera, M.Kantor, J.Kantor, P.Rosiek - Sz.Gruca, D.Widlak, K.Krasiński, P.Stawiarski - K.Koralik, K.Kuzera. Oraz: A.Zając. Nie zagrali: R.Pękała, P.Bajerski, W.Podobiński.