22 Kolejka Ligi Okręgowej, pojedynek ULKSu Korzenna z Sokołem Słopnice. Mecz w którym nasza drużyna kolejny raz  pokazała swoją siłę. Po kapitalnej pierwszej części gry w której wręcz zmiażdżyliśmy rywala, prowadziliśmy już 4:0, druga część słabsza – ale nie mogliśmy przegrać tego meczu!  Zobacz zdjęcia z meczu!

Kolejny raz nasza podstawowa jedenastka z konieczności musiała być poprzestawiana. Wynikało to z absencji kilku graczy. Jednak kolejny raz świetnie wszystko zestawił trener Tomasz Stojda i wszystko wypaliło jak należy, szczególnie w pierwszej połowie tego meczu.

Od razu w tym spotkaniu nasza drużyna rzuciła się do ataku, znowu szybko trafiamy gola. Szymon Obrochta dostaje podanie od Marka Olszewskiego, "na gazie" odstawia obrońców Słopnic i z okolic 16 metrów uderza nad wychodzącym Madoniem.

Kilka chwil później znowu wpada gol dla naszej drużyny. Nasz prawoskrzydłowy Szymon Obrochta otrzymuje prostopadłe podanie znowu od Marka Olszewskiego i w sytuacji oko w oko z bramkarzem nie daje mu szans, uderza celnie z ostrego kąta posyłając piłkę tuż obok bramkarza w dłuższy róg.

Nasze ataki nabierały tempa i co chwilkę budowaliśmy sobie dobre akcje, świetny strzał oddaje Bartosz Mlyczyński, jego bardzo dobre uderzenie sparował nad bramkę golkiper gości. Groźnie i tylko nie celnie uderzali Michał Olszewski i Mariusz Szlag.

Słopnice mimo przewagi ULKSu też wyprowadziły dwie groźne akcję zakończonym nieprzyjemnym strzałem. Jednak w obydwu sytuacjach na posterunku był nasz golkiper.

Gol na 3:0 pada po znakomitej akcji gospodarzy. Marek Olszewski wycofuje piłkę w okolice 14 metra, tam niepilnowany Michał Olszewski pakuje piłkę do pustej bramki, golkiper gości interweniował wtedy przy Marku Olszewskim, stąd Michał miał ułatwione zadanie, chociaż sam strzał z pierwszej piłki do łatwych nie należał.

Następnie pada czwarty gol. Po świetnej akcji ULKSu Mariusz Szlag podaje do Marka Olszewskiego, który podwyższa wynik kilka minut przed końcem pierwszej połowy.  Trzeba dodać, że tą bramką Marek Olszewski ukoronował swój świetny występ! Do trzech asyst przy pierwszych trzech bramkach dołożył trafienie! Do przerwy pewne, prowadzenie ULKSu 4:0.

Druga część tego meczu zmieniła się diametralnie, Sokół grał bardziej odważniej w ofensywie i wielokrotnie zagroził naszej bramce. Korzenna również miała swoje szanse i mogła pokusić się jeszcze nawet o kolejne 3 bramki, jednak brakowało szczęścia. Na drugą połowę nie wyszedł już Bartek Mlyczyński, który musiał zejść z boiska z powodu iż grał 45 minut dzień wcześniej w juniorach. W jego miejsce wszedł Krzysiek Griński. Pod koniec meczu na murawie zameldował się kolejny debiutant w drużynie seniorów w tym sezonie! Po raz pierwszy w meczu V ligowym wystąpił Kamil Grząbel!

Momentami na boisku mocno przeważali goście. Ich przewaga w końcu skutkuje golem. Dobra akcja przyjezdnych, przypadkowo po rykoszecie piłka spada pod nogi Ślazyka, a ten z kilku metrów uderza obok interweniującego bramkarza ULKSu. Sokół był bardzo niebezpieczny przy stałych fragmentach gry, bardzo dobre dośrodkowania. Pojedynki główkowe w polu karnym głównie przegrywaliśmy, na nasze szczęście uderzenia z kilku metrów mijały naszą bramkę. Groźni rywale byli również przy wyrzutach z autów w okolicach naszego pola karnego. Mocne wrzuty w pole karne i wyuczone schematy, jednak poradziliśmy sobie z tym zagrożeniem. Szczególnie w tych sytuacjach świetnie zachowywał się Jakub Stawiarski pewnie głową wybijający piłkę.

Znakomite sytuacje  w tej drugiej połowie miał Mariusz Szlag, nasz snajper miał w tym meczu ogromnego pecha. W trzech sytuacjach stuprocentowych zabrakło centymetrów a piłka wpadła by do bramki. Raz po długim podaniu futbolówka mija obrońców i Szlag przerzuca bramkarza, piłka szybuje „milimetry” nad poprzeczką. Zaraz w sytuacji oko w oko z bramkarzem posyła piłkę tuż obok niego, futbolówka ociera słupek następnie toczy się po linii nie wpadając do bramki. W trzeciej podobnej sytuacji Mariusz trafił w wychodzącego bramkarza.

Pod koniec meczu gdy zaczęło już brakować coraz więcej sił Sokół trafia drugiego gola w tym meczu. Szybka kontra przyjezdnych, defensywa gospodarzy "rozklepana" w polu karnym i Grucel z kilku metrów uderza w dłuższy róg bramki Szczerby.

Spotkanie kończy się zwycięstwem naszej drużyny 4:2. Nadal jesteśmy niepokonaną drużyną w rundzie rewanżowej! Nasza seria zwycięstw bez porażki już wynosi 3! Obecnie jesteśmy drugą drużyną w lidze, patrząc wyłącznie na rozgrywki wiosenne. Lepszy jest tylko lider Podhale Nowy Targ! W tabeli wskoczyliśmy już na 11 miejsce! Przed nami teraz ligowe pojedynki w których kolejne punkty są obowiązkiem! Rywalizować będziemy z drużynami które są pod nami w tabeli i w bezpośrednim sąsiedztwie z nami. Podziękowania dla wszystkich za dzisiejszą walkę! Do boju ULKS!

ULKS Korzenna - Sokół Słopnice 4:2 (4:0)

1:0 Sz.Obrochta 12 (as. Marek Olszewski),

2:0 Sz.Obrochta 15 (as. Marek Olszewski),

3:0 Michał Olszewski  20 (as. Marek Olszewski),

4:0 Marek Olszewski 40 (as. M.Szlag)

4:1 M.Ślazyk 65,

4:2 P.Grucel 88.

Żółte kartki: K.Kogut, K.Griński.

ULKS: A.Szczerba - J.Stawiarski, M.Mokrzycki, J.Kantor, K.Kogut - J.Wójcik, Michał Olszewski, B.Mlyczyński (46 K.Griński), Sz.Obrochta - M.Szlag, Marek Olszewski (85 K.Grząbel).

Sokół: K.Madoń - P.Michałka, K.Zaręba (46 D.Kaźmierczak), Szczepan Goliński, K.Zawada - Sylwester Goliński, M.Ślazyk, M.Postrożny (50 D.Pierzchała), M.Gros - A.Matras, P.Grucel.

Sędziował: Wacław Gargula (KS Nowy Sącz).