Nasza najmłodsza drużyna robi kolejny krok do tego aby w przyszłym sezonie grać na zapleczu Małopolskiej Ligi Trampkarzy Starszych! Już tylko jedno zwycięstwo dzieli nas od tego, aby właśnie awansować do I ligi! Do końca rozgrywek pozostało dwa mecze, walczymy do końca!  Zobacz zdjęcia z meczu!

Dziś  w upalne południe zmierzyliśmy się z Dąbrovią/Wielogłowy. Byliśmy zdecydowanym faworytem tego meczu jednak ostrożnie podeszliśmy do tego pojedynku, bowiem wystąpiliśmy dziś bez naszych dwóch etatowych środkowych pomocników Szymona Grucy i Dawida Widlaka. Nie da się ukryć, że od tych dwóch piłkarzy zależy bardzo dużo w poczynaniach naszej drużyny na boisku.

Trener ustalił inny, ciekawy skład, w konsekwencji czego  kilku graczy musiało zmienić swoje nominalne pozycję. Z ciekawszych roszad to taka iż np. Przemek Rosiek zagrał na środki naszej obrony, a nasz nominalny stoper wystąpił na środku pomocy obok Kamil Koralika. Zawodnicy początkowo mieli mały problem z odnalezieniem się na boisku, ale szybko zajarzyli o co chodzi i spisali się bardzo dobrze.

Cóż można napisać o tym spotkaniu? Praktycznie cały mecz toczył się pod bramką Dąbrovii, jednak rywal kilka razy zagroził naszej bramce i trafił nam nawet dwie bramki! Raz po raz wykorzystywaliśmy błędy rywala, bądź rozrywaliśmy świetną akcję i trafialiśmy do bramki naszych rywali.

Festiwal strzelecki w tym meczu rozpoczął Konrad Krasiński, który po „świetnej” asyście od swojego rywala wyszedł sam na sam z bramkarzem. Nasz napastnik wpakował piłkę do siatki i zapoczątkował nasze trafianie. W pierwszej połowie trafiliśmy rywalom 4 gole, dwa były autorstwa Krasińskiego, a dwa braci Kuzerów. Na 3:0 podwyższył młodszy z braci Konrad, a na 4:0 z rzutu wolnego trafił starszy Tomasz. Oczywiście mieliśmy jeszcze swoje świetne okazje, Korasiński głową trafił w poprzeczkę, „setę” zmarnował młody Konrad Kuzera, oraz kilka razy na naszej drodze stawał golkiper gości. Rywal zagrażał nam nie groźnie głównie po stałych fragmentach gry, rzutach wolnych po którym trafili w poprzeczkę, oraz po rzutach rożnych, gdzie raz bardzo groźnie główkowali.

W drugiej części meczu podwoiliśmy swój dorobek bramkowy. Jednak straciliśmy aż dwie bramki. Kilka minut po wznowieniu gry w drugiej połowie rywala troszku nas przycisnął, efektem tego po naszym błędzie był piękny gol z dystansu jednego z graczy Dąbrovii. Strzał nie do obrony oddał z okolic 20 metrów, nasz zasłonięty golkiper, rzucił się ale nie zdołał wybić szybującej tuż przy słupku piłki i pozostało mu ją tylko wyjąć z bramki.

Kolejne minuty to dominacja ULKSu, świetną formę błysnął Konrad Krasiński który dołożył kolejne 3 bramki, wykorzystywał on głównie podania Tomasza Kuzery. Nasz napastnik jeszcze pewnie wpisałby się na listę strzelców, ale został zmieniony. Podobnie jak wielu innych naszych graczy. W końcówce meczu graliśmy już przez kilkanaście minut zmiennikami. Ostatnie cios rywalom zadał Grzesiek Mróz, który ładnie przymierzył z okolic 16 metrów. W samej końcówce meczu głupią bramkę traci nasz zespół, stały fragment gry, ostry kąt, złe zachowanie muru i gracz Dąbrovii zaskakuje Pawła Bajerskiego.

Spotkanie kończy się świetnym wynikiem naszej drużyny. Bohaterem Konrad Krasiński autor 5 goli. Kończymy z uśmiechami na twarzy i zdajemy sobie sprawę, że nasz cel jest już tak blisko…. . Podziękowania dla wszystkich graczy za pozostawione siły, szczególnie dziś gdzie rywalizowaliśmy w strasznym upale. Gratulacje za kolejne zwycięstwo. Ciekawe czy w Łącku wystrzelą szampany? Trampkarze potrzebują właśnie zwycięstwa w najbliższym meczu w Łącku i wtedy będziemy pewni 1 miejsca w tabeli! Do tego meczu trzeba podejść z ogromną motywacją, rywal jest trudnym przeciwnikiem o czym przekonaliśmy się w pojedynku jesiennym!

ULKS Korzenna - Dąbrovia/Wielogłowy 8:2 (4:0) [TS]

1:0 K.Krasiński 2 (bez asysty),

2:0 K.Krasiński 18 (as. T.Kuzera),

3:0 K.Kuzera 24 (as. K.Krasiński),

4:0 T.Kuzera 30 (z rzutu wolnego),

4:1 Dabrovia 38,

5:1 K.Krasiński 43 (as. B.Oleksyk),

6:1 K.Krasiński 45 (as. T.Kuzera),